Периартроз плечового суглоба: причини, симптоми, лікування

Причини, симптоми і способи лікування периартроза плеча.

Периартроз плечового суглоба — досить поширений недуга, причини якого досі точно не визначено. У цій статті ми розповімо про симптоми цієї недуги і як його необхідно лікувати.

Периартроз плечового суглоба: причини, симптоми

Найчастіше цією недугою страждають люди, які постійно працюють однією рукою. В основному це малярі, штукатури, балерини, а також гімнастки. Тобто ті люди, які різко і часто піднімають руки вгору, в бік. Причому їхні рухи досить різкі, імпульсивні. Периартроз плечового суглоба може спостерігатися у людей, які не пов'язані з даними професіями. Він часто виникає на тлі інших недуг. Наприклад, остеохондрозу шийного та плечового відділу хребта, а також з-за гриж, або якихось блоків в області грудної клітини.

Діагностика захворювання є досить простий. Дуже часто на рентгені немає ніяких явних ознак якогось захворювання, тому максимально корисним способом діагностики є МРТ, а також огляд лікаря-ортопеда. Пацієнт проходить певні тести, в ході яких потрібно відвести руку на 60 і 120 градусів. Якщо в цей час відчувається якийсь хрускіт, біль або людина не може виконати ці вправи, то ставиться цей діагноз, який може підтверджуватись іншими методиками.

Схема виникнення недуги

Що стосується симптомів захворювання, з'являються вони не в один день. Найчастіше для того щоб розвинувся недугу, треба кілька місяців або років. На початковому етапі людина відчуває гострий біль, а іноді вона буває ниючим. В основному проявляється у випадках, коли людина різко піднімає руку вгору. Після приведення рук в попереднє положення, біль зникає, людина перестає турбуватися. Але з часом біль може виникати не тільки при зміні положення руки, але і в нічний час, коли пацієнт спить на конкретному боці.

Периартроз плечового суглоба: лікування

З лікуванням цієї недуги все не так просто. Справа в тому, що причин його появи величезна кількість. Можливо скутість в області плеча пов'язана зовсім не з патологічними процесами в даній області. Можливо в плече лише віддає остеохондроз шийного хребця. Тому в будь-якому випадку необхідно зробити МРТ, щоб точно визначитися, що саме і стало причиною захворювання. Виходячи з цього вибирається тактика лікування.

Біль у плечі

Перечень ліків і методик лікування:

  • Що стосується зняття болю, то тут все абсолютно стандартно. Використовуються нестероїдні протизапальні препарати, а також різноманітні знеболюючі. Часто роблять блокади плечового суглоба за допомогою новокаїну або лідокаїну. Крім того, величезне значення мають і фізіотерапевтичні процедури. Найбільш ефективними з них є: магніторезонансна терапія, ультразвук, електрофорез. Багато відзначають ефективність не зовсім стандартних процедур, таких як акупунктура, тобто голковколювання, гірудотерапія — використання п'явок. Все це допомагає повернути рухливість плечового суглоба, а також поліпшити стан хворого і зменшити біль.
  • Щодо медикаментозного лікування, то крім нестероїдних протизапальних препаратів часто призначають загальнозміцнюючі засоби, такі як Актовегін. Нерідко використовують і хондропротектори, для того щоб попередити руйнування плечового суглоба. Варто звернути увагу, що ні в якому разі не можна повністю знерухомлювати область плеча. Тому що протягом 1-1,5 місяців утворюється атрофія м'язів плечового пояса. Таким чином можуть запуститися і інші процеси, які пов'язані з руйнуванням кістки, а також хряща в даній області. Відповідно необхідно виконувати лікувальну гімнастику, а також спеціальні вправи, які призначає лікар ортопед. Саме вони дозволять поліпшити рухливість плеча і повністю відновити рухову активність.
  • Дуже часто ця недуга зовсім не має ніякого відношення до патологій плеча. Розвивається у людей, які перенесли інсульт, інфаркт, а також мала місце мастектомія, тобто видалення грудей при виявленні доброякісної або злоякісної пухлини. Тобто це захворювання є деяким наслідком. Що стосується зняття хворобливих симптомів, то найбільш актуальним в лікуванні є використання глюкокортикостероїдів, тобто гормонів. Їх часто вводять разом із знеболюючими препаратами, такими як Новокаїн або Лідокаїн. Через одну-два тижні після початку лікування, біль суттєво зменшується амплітуда рухів у ділянці плеча збільшується. Що стосується подальшого лікування, хворого переводять на нестероїдні протизапальні препарати, і далі займаються фізіотерапевтичним лікуванням з використанням ультрафонофореза та інших маніпуляцій.
Діагностика недуги

Загалом прогноз лікування хвороби сприятливий, особливо в тому випадку, якщо людина невчасно звертається до лікаря. У запущених випадках це може стати причиною інвалідності і повної втрати рухливості плеча через дистрофії м'язів. Відповідно ні в якому разі не можна повністю обмежувати рухливість в області плеча, а виконують спеціальні вправи, які призначаються лікарем. Це буде підтримувати м'язову активність в даній області і перешкоджати розвитку більш серйозних захворювань з руйнуванням хряща і кістки.

На огляді

Периартроз плечового суглоба — це збірний термін, який передбачає кілька різних недуг, що характеризуються одними й тими ж симптомами. Тобто обмеженням рухливості в області плеча.

ВІДЕО: Периартроз плеча