Чоловічий светр спицями: детальна інструкція з основ в'язання светри, фото. Вибираємо в'язку чоловічого светри між регланом і втачним рукавом, підбираємо візерунок: поради. Секрети закриття петель і складання чоловічого светри: опис

Вчимося в'язати ідеальний чоловічий светр спицями: детальний розбір за моделями, секрети в'язання светрів.

Зміст

В'язання — одне з популярних напрямків, яке захоплює жінок і чоловіків всього світу. Це відмінна можливість творити з користю, адже в процесі роботи створюються потрібні щодня речі. У цій статті ми розповімо, як зв'язати чоловічий светр, які є види викрійок, а також як правильно зробити розрахунки.

Види чоловічих светрів: огляд, викрійки, фото

Перш ніж ви почнете в'язати, варто визначитися з моделлю светри, і тим, як ви будете його в'язати. Ми наведемо найбільш популярні види і деякі пояснення до них.

 • Чоловічий светр реглан в'язаний зверху вниз. Найчастіше в'яжеться безшовним, в залежності від побажань чоловіки модель комплектується високим коміром або круглою горловиною;
 • Чоловічий светр реглан в'язаний знизу вгору. Також найчастіше в'яжеться вкруговую безшовним способом, але іноді в'язальниці воліють в'язати окремо спинку і особа;
 • Чоловічий светр з втачним рукавом — одна з найпопулярніших моделей серед чоловіків, і відповідно в'язальниць. В'яжеться знизу вгору, як цілісно, так і розділяючись на спинку і передню частину;
 • Чоловічий светр зі спущеною проймою. Популярна мішкувата модель, яку обирає не тільки молодь, але й солідні чоловіки. На відміну від попередніх варіантів — ідеальний для новачків, так як не вимагає складних маніпуляцій.

Визначившись з моделлю, рекомендуємо нехай не у повний розмір, але намалювати собі схематичну викрійку, щоб ви візуально розуміли що в'яжете. Особливо важливо для новачків, які в'яжуть по відео, так як є ризик просто повторювати маніпуляції за відео-уроком і не розуміти що ви робите, а отже, у разі виникнення помилки, ви так її і не виявите. А з'явиться вона в момент складання або примірки, що однозначно засмутить.

 • Схематична форма чоловічого светри реглан. Зверніть увагу спинка і перед вироби збігаються повністю, крім горловини. Рукава в реглані завжди в'яжуться однаковими.
Схематична форма чоловічого светри реглан
 • Схематична форма чоловічого светри з втачним рукавом. Нехай не лякає складність викрійки, так як перший раз ви напевно будете в'язати по майстер-класу, а відповідно всі надбавки будуть дані, але ви вже будете робити усвідомлено.
Схематична форма чоловічого светри з втачним рукавом
 • Схематична форма чоловічого светри зі спущеною проймою. Ця модель виглядає зазвичай вайлувато і затишно, ідеальна для грубої в'язки і пухнастої пряжі за типом ангори і мохеру. Як бачите по схемі це відмінне рішення для новачка, так як немає ніяких складних додатків або скорочень, розрахунків і взагалі складнощів.
Схематична форма чоловічого светри зі спущеною проймою

Вибираємо узор для чоловічої светри спицями: схема з описом

Новачкам краще всього вибирати прості візерунки, а ось більш досвідченим майстриням, швидше за все, захочеться складних візерунків, косичок і модних аран. Варто пам'ятати, що різні візерунки по-різному лягають в залежності від обраної пряжі, а також золоте правило — чим пухнасті пряжа, тим простіше візерунок, так як складні візерунки будуть просто губитися у ворсинках.

Далі набираємо 20-25 петель і в'яжемо візерунок, якщо рапорт узору більше — набираємо більшу кількість петель, якщо кілька візерунків, набираємо так, щоб всі візерунки були на зразку. Пров'язуємо 10 см, закриваємо петлі, стираємо і сушимо зразок і тільки після цього заміряємо і вираховуємо кількість петель для виробу.

Важливо: крім обсягу грудей, рук і талії необхідно додавати припуск на вільне облягання:

 • Облягаючий светр — 0 см;
 • Светр по фігурі — 1-3 см;
 • Вільний светр — 4-5 див.

І на завершення цього розділу наведемо модну схему аран для чоловічих светрів.

Модний візерунок аранами в скандинавському стилі
Арани спицями для чоловічих светрів — схема
Хитромудрі арани ромбами для чоловічих светрів: зразок і схема

Краща гумка для чоловічого светри спицями: схема з описом

Чоловічий светр — досить об'ємний виріб, на в'язання якого піде від 5 днів до декількох місяців залежно від складності виробу і швидкості. Тому варто вибирати якісну пряжу, робити прорахунок петель тільки після ВТО (волого-теплової обробки), а також приділяти належну увагу деталям, щоб виріб довго носилося і в радість.

Як ви знаєте гумка — місце, яке розтягується і тим самим псує зовнішній вигляд виробу в першу чергу. Ми пропонує відмовитися від звичайних або англійських гумок для манжетів на користь не особливо розтягуватися гумки, яку можна в'язати як 1х1, так і 2х2. Для досвідчених в'язальниць наводимо схему і просте опис, а для новачків відео-уроки.

Схема подвійний не розтягуватися гумки

Отже, все просто, в'яжіть гумку 1х1 перших два ряди як зазвичай (лице і виворіт), з 3-його ряду: лицьова петля знімається, нитка за в'язанням, виворітна провязывается, і так до кінця ряду повторення рапорту. Виворіт — гумка в'яжеться як зазвичай.

Таким же способом ви можете в'язати: перший ряд 1х1, з другого ряду: лицьова петля провязывается як зазвичай, виворіт знімається, нитка перед в'язанням. Обидва способи вірні, в'яжуться однаково просто, але витрата пряжі збільшується на 30%, за рахунок протяжек, які не дають розтягуватися манжету.

Відео: Гумка, яка не розтягується. Спиці

Закриття петель на чоловічому светрі — еластичний край

Ще один секрет ідеального чоловічого светри — еластичне закриття петель. Дійсно важливий фактор, який з одного боку дозволяє виготовляти унікальні по дизайну речі, з іншого боку для шанувальників фабричних виробів (багато в чому через досвід носіння неякісних виробів) еластичне виріб швидко повертає початкову форму.

Для еластичного закриття гумки (розбираємо тільки гумку, так як саме вона на манжетах чоловічих светрів) знадобиться голка з широким вушком і тупим вістрям. Вони бувають металевими і пластиковими, продаються у магазинах рукоділля, тканинах і т. д.

Відео: Як закрити гумку 1х1 голкою? Еластичний край. Уроки в'язання спицями

Відео: Закриття гумки 2х2 голкою. Еластичний край. Детальний МК

Збірка чоловічого светри

Ідеальне рішення, звичайно ж — безшовні моделі. В інших випадках необхідна складання виробу. І тут криється ще один секрет. Багато майстрині рекомендують спочатку провести СОТ деталей, і лише після їх збирати. Зверніть увагу, що трикотаж навіть при ручному пранні, стіканні в сітці (замість віджиму) і горизонтальної сушінні може незначно змінитися в розмірах. І якщо при носінні це дійсно незначно, але при зшиванні це може стати дуже великою проблемою. Тому ми рекомендуємо спочатку провести збірку вироби, а лише потім прати і сушити, як описано вище.

Секрет ідеальних плечей на чоловічому светрі

У багатьох, навіть досвідчених майстринь виникають складності з плечовим швом. Як би добре він не був зшитий, після тривалого носіння, на жаль, матеріал тягнеться. Цьому є просте рішення — бавовняна тасьма в магазинах тканини. Коштує копійки, колірна гамма різноманітна, і товщина 0.5 см дозволяє пришити її практично непомітно. Пришивати рекомендується суцільною лінією від одного плеча до іншого, прошиваючи також горловину по спинці.

Як зв'язати чоловічий светр спицями реглан: схема з описом

У цьому розділі ми наведемо кілька майстер-класів чоловічого светри реглан, один з яких в'яжеться зверху вниз, а другий, навпаки, знизу вгору. Зверніть увагу, що з майстер-класів ви можете брати лише основи, а візерунки вибирати на свій розсуд.

Відео: Як в'язала сірий чоловічий светр? Реглан зверху

Відео: Чоловічий пуловер спицями з рукавом «реглан» знизу

На додаток ми наводимо покроковий майстер-клас з в'язання реглана зверху вниз. Для початку потрібно зробити розітне петель таким чином: в'яжемо зразок і вираховуємо середнє кількість петель на 1 див. Заміряємо обсяг горловини (за будь-якого готового виробу) і множимо сантиметри на кількість петель.

Набираємо петлі італійським способом або будь-яким іншим для отримання еластичного краю на кругових спицях довжиною 40 см, або шкарпеткових спицях з 5 шт. Останній ряд з'єднуємо з першим, утворюючи кільце, і якщо комір стійка — в'яжемо гумку 1х1 або 2х2 (рекомендуємо не растягиваемую).

Ми ж не будемо зупинятися на простому етапі вив'язування труби і перейдемо до паростку. А відповідно перший ряд пров'язуємо лицьовими, щоб краще орієнтуватися. В першу чергу помічаємо регланные лінії маркерами або контрастними нитками, які будемо перекидати з ряду в ряд.

Еластичний набір петель на спицю

Отже, починаємо в'язати по рядах:

 • Ряд: всі лицьові;
Закриваємо коло і розставляємо маркери
 • Ряд: початок — регланная лінія по спинці в самому початку, далі робимо накид, 2 лицьові і 1 знімається з обкрутом;
В'яжемо перший ряд
 • Розгортаємо на виворіт і в'яжемо у зворотний бік: знімаємо петлю з обкрутом, 2 лицьові, накид лицьовій пров'язати, 2 лицьові, піднімаємо протяжку як на фото, 2 лицьові, 1 знімаємо з обкрутом;
Додаємо накіди на реглані
 • Ряд: всі лицьовими, де обкрут — підтягуємо, знімаємо 1 лицьову, робимо накид, 2 лицьові пров'язуємо, робимо накид, все по спинці пров'язуємо, обкрут підняти і пров'язати разом з петлею;
Продовжуємо вив'язувати лицьову сторону реглана
 • Ряд: 2 лицьові, 1 лицьова знімається з обкрутом і т. д.;
 • Ряд: розгортаємо і в'яжемо виворотом;
 • Ряд: розгортаємо і в'яжемо особа;
 • Ряд: розгортаємо і в'яжемо виворотом, додаючи з обох сторін по 3 петельки з рукавів;
 • Ряд: лицьовими все;
Ось так необхідно вывязыть перед, і тільки після розпочати круговий в'язання
 • Ряд: виворітними захоплюючи ще по 3 петлі з рукавів з кожної сторони;
 • Далі в'яжемо по малюнку, додаючи реглан, як описано вище до закінчення пройми (заміряємо сантиметром);
В'яжемо реглан до закінчення пройми (18-22 см) залежно від розміру
 • Петлі з рукавів скидаємо на спиці, нитка, шпильки, кому як зручно;
 • Набираємо повітряними петлями підрізи (під руками) від 3 до 7 петель в залежності від товщини пряжі;
Додаємо підрізи
 • Замикаємо коло і в'яжемо вниз по малюнку до талії, вывязываем гумку і закриваємо еластичним краєм;
Закінчуємо чоловічий светр реглан
 • В'яжемо рукава звужуючи до низу по стороні підріза, вывязываем манжет і закриваємо петлі.

Як зв'язати чоловічий светр спицями з втачним рукавом: схема з описом

Як ми вже говорили раніше, чоловічий светр з втачним рукавом є однією з найпопулярніших моделей і не виходить з моди з сезону в сезон. Для першого разу рекомендуємо в'язати светр з майстер-класу, а після того як ви зрозумієте нюанси в побудові деталей, ви зможете в'язати будь светр на вибір за своїми ескізами.

Схема чоловічого светри з втачним спущеним рукавом

Зв'язати чоловічий светр зі спущеною проймою досить просто:

 • В'яжемо зразок, проводимо СОТ, розраховуємо петлі;
 • Набираємо знизу гумку (можна на спинку і перед, можна круговим в'язанням);
 • В'яжемо гумку 5-7 см за бажанням і переходимо до основного візерунку;
 • В'яжемо рівно до початку горловини і починаємо закривати від середини за схемою, плечі закриваємо рівне. Якщо у вас круговий в'язання — дійти до пройми (17-24 см в залежності від розміру і пишності светри) і під руками закрити по 3 петлі і далі в'яжемо перед і спинку окремо один від одного;
Схема круглої горловини чоловічого светри
 • Зшиваємо плечі і в'яжемо горловину;
 • Знизу вгору в'яжемо рукави, закриваємо рівно і пришиваємо, також можна набрати по проймі рукави і в'язати вниз до манжета.

Схеми в'язання стильних і модних чоловічих светрів з описом

 • Чоловічий светр з рукавом реглан.
Чоловічий светр з рукавом реглан
 • Чоловічий светр товстими нитками.
Чоловічий светр товстими нитками
 • Чоловічий светр ромбами.
Чоловічий светр ромбами
 • Чоловічий светр з візерунком джгут.
Чоловічий светр з візерунком палять

Чоловічий светр з суцільнокроєним рукавом.

Чоловічий светр з суцільнокроєним рукавом

 • Чоловічий светр з рельєфними смугами.
Чоловічий светр з рельєфними смугами
 • Чоловічий светр з арановым візерунком.
Чоловічий светр з арановым візерунком
 • Чоловічий светр з капюшоном.
Чоловічий светр з капюшоном
 • Чоловічий светр з ромбовидним візерунком.
Чоловічий светр з ромбовидним візерунком
 • Чоловічий светр з поздовжніми смугами.
Чоловічий светр з поздовжніми смугами
 • Чоловічий светр для тата і сина.
Чоловічий светр для тата і сина

Чоловічий светр з рельєфним візерунком.

Чоловічий светр з рельєфним візерунком
 • Красивий чоловічий светр з косами.
Красивий чоловічий светр з косами
 • Чоловічий светр з коміром шаль.
Чоловічий светр з коміром шаль
 • Чоловічий светр з візерунком з ромбів.
Чоловічий светр з візерунком з ромбів
 • Чоловічий в'язаний светр цільнокроєна.

Відео: чоловічий светр спицями з втачним рукавом