Як визначити, що людина — енергетичний вампір: види, ознаки, способи захисту. Як відновити енергію і захиститися від енергетичного вампіра в сім'ї, на роботі, на відстані? Способи захисту від енергетичних вампірів: камені, оберіг, молитов

Енергетичні вампіри — це ті, хто забирає в нас енергію без нашого відома, робить нас слабшими і живе за рахунок інших. Як не стати енергетичним донором?

Зміст

Наша енергія – це внутрішній джерело сили: все, що дозволяє нам бути сильними, рухомими, відчувати емоційний підйом і фізичну активність. Коли людина знаходиться в збалансованому стані, процеси витрачання та поповнення внутрішньої енергії відбуваються рівномірно.

Якщо баланс порушений, енергія витрачається швидше, ніж відновлюється, і людина поступово починає відчувати внутрішній дискомфорт, втома, переважання негативних емоцій. І не завжди ми витрачаємо свою енергію з доброї волі.

Що таке енергетичний вампіризм?

Коли ми спілкуємося з іншими людьми, крім обміну словами та емоціями ми обмінюємося один з одним енергією.

Якщо обмін рівномірний, то спілкування не викликає дискомфорту, залишається відчуття взаємної симпатії та приязні. Якщо ж обмін нерівномірний, один із співрозмовників заповнює дефіцит енергії за рахунок іншого.

Такий процес може бути свідомим, наприклад, коли член вашої сім'ї або близький друг хворий, ви свідомо підтримуєте його, віддаючи частинку своєї енергії.

Але якщо вас змусили віддати енергію не по своїй волі, мова може йти про енергетичний вампіризм – своєрідною крадіжку вашої внутрішньої енергії.

Енергетичні вампіри і енергетичні донори: ознаки і причини енергетичного вампіризму

Енергетичні вампіри – це люди, які не здатні відновлювати і підтримувати внутрішню енергію на достатньому рівні самостійно. Вони витрачають енергію понад міру (невирішені проблеми, негативні емоції, нелюбима робота), і не мають можливості її поповнити .

Часто енергетичними вампірами стають глибоко закомплексовані, емоційно і духовно обділені люди, які просто не мають джерел позитивних емоцій.

Енергетичні донори – це, відповідно, люди, що віддають свою енергію вампірів. Чим вище донор розвинений емоційно і психічно, тим менше він помітить факт вампіризму.

Однак, якщо донором виступає звичайна людина із середнім запасом енергії, наслідки енергетичної відкачування можуть бути для нього вельми відчутні і навіть небезпечні. Особливо, якщо спілкування з енергетичним вампіром відбувається постійно, і дефіцит енергії з кожним разом все відчутніше.

Типи енергетичних вампірів

Енергетичні Вампіри можуть бути двох типів.

Перший тип – неусвідомлений. Такі вампіри не віддають собі звіт в тому, що насправді живляться чужою енергією. Ці люди стають вампірами в моменти невдач, або вчиняють крадіжку енергії час від часу, але при цьому не бажають зла того, за чий рахунок живуть. Іноді таким неусвідомленим вампіром може бути старий родич або дитина.

Другий тип – свідомі вампіри. Такі люди являють для донора набагато більшу небезпеку, оскільки цілеспрямовано викачують життєві сили з навколишніх і добре вміють приховувати свої справжні наміри. Вони не відчувають співчуття до жертв, не прив'язані до них емоційно, не обтяжують себе питаннями етики. Їх головне завдання – отримати енергію будь-якою ціною.

Ознаки енергетичного вампіризму

Головний ознака вампіризму – це ваш внутрішній стан під час і після спілкування з людиною. Якщо ви без особливих на те причин відчуваєте дискомфорт, неприязнь, бажання скоріше закінчити розмову, а після розмови вас долає втома і відчуття внутрішньої спустошеності, можна говорити, що ви спілкуєтеся з енергетичним вампіром.

Як веде себе енергетичний вампір?

 • Людина постійно провокує на оточуючих негативні емоції – висловлює невдоволення, скандалить, повчає – словом, робить усе, щоб вивести вас з себе; при цьому в процесі скандалу помітно оживає, не прагне вирішити конфлікт.
 • Любить розпитувати про життя оточуючих, особливо про невдачі і біди; охоче обговорює інших людей; якщо говорить про чиїсь успіхи, то тільки з позиції заздрості і злоби.
 • Любить скаржитися на власні проблеми, втягуючи вас в негативні розмови; якщо ви пропонуєте вихід із ситуації, знайде будь-який привід від нього відмовитися, так як вампірові важливий не пошук рішення, а підтримання негативних емоцій у спілкуванні.
 • Погано переносить позитивні емоції. Не любить позитивних людей. Часто в самий невідповідний момент нагадує про неприємностях і невдачах. Хороший відчуває емоційно-больові точки інших, зачіпає їх при кожному зручному випадку і «як би ненароком».
 • Якщо ви мали необережність поділитися з вампіром проблемою або бідою, з готовністю почне вас утішати, але спілкування буде неконструктивним; замість полегшення ви відчуєте ще більшу тривогу та смуток.
 • Якщо ви зіткнулися з вампіром у громадському місці (в черзі, в транспорті або на прогулянці), постарайтеся припинити контакт і захистити себе від спілкування з вампіром.
 • Але буває, що вампір – наш колега або близький родич. У такому разі відмовитися від спілкування неможливо, а ставати постійним донором небезпечно для здоров'я.

Енергетичний вампір на роботі: як розпізнати?

 • Якщо ваш начальник вампір, він буде відкачувати вашу енергію з позиції сили, провокуючи вас на наступні емоції: страх, невпевненість в собі, досада, несправедлива образа і так далі.
 • Якщо вампір – ваш колега, він буде викликати у вас негатив, створюючи дискомфорт у вашому оточенні: зайва балаканина не по справі, сварки через дрібниці, скарги керівництву, плітки.
 • Якщо вампір у вас в підлеглих, він буде знаходити привід, щоб відібрати якомога більше вашого часу і тим самим викликати ваше роздратування і негатив в колективі: він буде скаржитися на колег, провокуючи вас на скандали; йому постійно щось буде заважати на робочому місці; або він буде надто активним громадським діячем, донимающим вас пропозиціями та ідеями.

Способи захисту від енергетичних вампірів

Коли не можна виключити спілкування з енергетичним вампіром з об'єктивних причин, постарайтеся зробити так, щоб він втратив до вас інтерес як до можливого донору.

Якщо обрана вампіром тактика перестане працювати при спілкуванні з вами, швидше за все, він залишить вас у спокої.

 • Краща стратегія – застосувати до вампіра його ж зброю.
  Якщо вас провокують на сварки і виплеск негативних емоцій, постарайтеся вивести вампіра з себе нестандартної реакцією: зведіть все до жарту, не дивіться йому в очі, абстрагуйтеся від його погроз і звинувачень.
 • Якщо вампір – ваш начальник, і жарт буде недоречна, уявіть подумки дзеркальну стіну між вами і вампіром так, щоб весь негатив, що посилається на вашу адресу, повертався до нього ж через дзеркальне відображення, не завдаючи вам шкоди. Також добре схрестити ноги і руки, таким чином ви істотно знизить відтік вашої енергії.
 • Якщо вампір займає ваш час скаргами і ниттям, розкажіть йому у відповідь сумну історію з життя ваших абстрактних знайомих. Важливо , щоб ваш розповідь був досить довгим і вампір сам втратив інтерес до розмови з вами. Або повідомте вампірові, що ви дуже зайняті і не можете його вислухати.
 • Якщо вашу енергію відкачують через обговорення ваших проблем і особистого життя, перестаньте ділитися приватною інформацією, відповідайте на запитання розмитими фразами.

В цілому ваше завдання – не дозволити вампірові вивести вас на ті емоції, через які зазвичай відбувається крадіжка вашої енергії. Якщо ви не будете грати за його правилами, він перестане отримувати вашу енергію та спілкування з вами стане нецікавим.

Енергетичний вампіризм на відстані

Рідко буває відчуття, що вампір відсмоктує вашу енергію навіть на відстані. Наприклад, фізично ви з людиною не контактуєте, але відчуваєте з ним якусь зв'язок, вас не залишає гнітюче почуття і негативні спогади.

Можливо, вам щось нагадує про цю людину – якийсь, навіть дріб'язковий, подарунок від нього, або навпаки ви залишили у вампіра належить вам річ.

У цьому випадку необхідно постаратися позбутися від подарунків і повернути вам належать предмети або подумки попрощатися з ними, і таким чином перестати бути їх власником.

Також можлива крадіжка вашої енергії через невербальне спілкування: листи, повідомлення в соцмережах і на форумах. Спровокувати вас на виплеск енергії можна не тільки при особистому контакті, але й у віртуальному просторі.

Не вступайте в листування з тролями, внесіть набридливих людей в «чорний список» контактів, цим ви уникнете подальше донорство.

Енергетичний вампір в сім'ї: як допомогти енергетичного вампіра?

Найчастіші вампіри в сім'ї – це діти та літні родичі – тобто той, з ким ми не можемо розлучитися, перервати спілкування або роз'їхатися по різних кутах. І ті й інші часто відчувають енергетичний голод: діти ще не навчилися поповнювати свої ресурси самостійно; літні люди мають ослаблену віком енергетику, і теж не завжди здатні заповнити недолік без сторонньої допомоги.

Також вампіром може бути важкохвора людина або той, хто перебуває в стані стресу. У цьому випадку можна допомогти їм заповнити енергію без шкоди для себе, поділившись любов'ю і проявляючи турботу, оскільки любов – дуже потужна в енергетичному плані емоція. Як правило, декількох проявів у день вистачає, щоб ваші близькі заповнили дефіцит.

Якщо ж домашній вампір вимагає занадто багато вашої енергії, спробуйте замінити себе іншим донором. Наприклад, поставте в кімнаті родича великий квітка або акваріум з рибами, частіше вивозите його на природу, організуйте йому спілкування за інтересами.

Як розпізнати енергетичного вампіра за датою народження?

Рівень запасів енергії – величина відносна і для кожного з нас індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів, в тому числі від дати народження. Якщо за даними нумерології у вас знижений енергетичний рівень, можливо, ви є неусвідомленим вампіром.

Тест на визначення енергетичного вампіризму.

Вам знадобиться: ручка, папір, калькулятор.

Запишіть дату народження у форматі дд-мм-рррр, наприклад: 14-09-1972.
Підсумовуємо всі цифри запису, поки не отримаємо число менше 10-ти: 1+4+0+9+1+9+7+2 = 33=3+3=6.
Якщо підсумкове число менше 5-ти, у людини понижена енергетика, він постійно потребує підживлення.
Якщо підсумкове число в інтервалі від 5-ти до 7-ми, енергетика людини в нормі, він не потребує додаткових джерелах, але йому необхідно уникати енергетичного донорства.
Якщо підсумкове число більше 7-ми, людина має надлишками енергії і може ділитися їй без шкоди для себе.

Як відновити енергію після енергетичного вампіра? Як позбавитися від енергетичного вампіризму?

Якщо ви є енергетичним вампіром або стали його жертвою, вам вкрай важливо відновити внутрішню енергію через інші джерела.

 • Дуже добре наповнює енергією природа: пройдіть босоніж по траві, притулившись до стовбура дерева, підставте обличчя сонячним променям і відчуйте, як сила природи наповнює кожну вашу клітину.
 • Поспілкуйтеся з домашніми тваринами або рослинами, за якими ви доглядаєте
 • Включіть вашу улюблену музику, навушники дозволять вам подумки відгородитися від джерела подразнення або нав'язливих думок.
 • Якщо є можливість, прийміть душ. Вода дуже добре змиває негативну енергію.
 • Доставте собі будь-які радісні емоції, який зараз доступні. Головне, отримати потужний позитивний заряд і зупинити потік негативних переживань.

Амулети і обереги, камені, захищають від енергетичного вампіризму

Для захисту від негативного впливу вампірів допоможе камінь або талісман, який підходить вам за знаком Зодіаку. Також можна носити в кишені «око Фатіми» (популярний турецький оберіг-сувенір), або приколоти його на виворітну сторону одягу шпилькою. Можна носити ваш знак Зодіаку у вигляді кулона на грудях. Можна зробити оберіг своїми руками, наприклад, сплести браслет, під час плетіння якого подумки зарядити його своєю енергією і наділити захисними властивостями.

В цілому, талісманом-оберегом може виступати будь-яка річ, заряджена вашою енергією (тобто знаходилася з вами в тривалому контакті), при цьому предмет-оберіг повинен викликати у вас тільки приємні емоції та асоціації.
Час від часу слід мити оберіг під проточною водою, чистити його сіллю або милом, щоб змивати накопичився на ньому негатив.

Віруючим людям, не практикуючим езотерику і язичницькі символи, можна в якості захисту читати молитви. Для усунення енергетичного вампіризму, підійде універсальна молитва «Отче наш» або молитва вашому ангелу-охоронцю.

Щоб уникнути ситуації енергетичного вампіризму або енергетичного донорства, важливо пам'ятати золоте правило спілкування: обмін енергіями при спілкуванні має бути взаємним, добровільним і комфортним.

Якщо ви донор, навчитеся жорстко захищати свої кордони від зовнішніх посягань. Якщо ви вампір, знайдіть для спілкування людей, які мають надлишкову енергію, віддають її без шкоди для себе.

Відео: Енергетичні вампіри. Як визначити і захиститися?