Чим можна розбавити гель-лак?

Манікюр з використанням гель-лаку зобов'язаний своєю популярністю тим, що здатний триматися на нігтях приблизно два тижні. Таку особливість йому забезпечує складу з полімерами, які при дії ультрафіолетових променів утворюють тверду плівку. Незважаючи на всі зручність такого манікюру, є і мінус – загустіння складу. Найчастіше стає дуже густим той гель-лак, який використовується найчастіше. Це відбувається з-за близькості до УФ-лампі, частого контакту з киснем і сонячними променями, які провокують процес полімеризації. А також гель-лак ще називають шелаком.

Способи

Розбавляти густий гель-лак бажано не більше одного разу, оскільки це знижує якість покриття. При нанесенні він може скочуватися, а після розтріскуватися, та й колір може придбати тьмяний відтінок. Розбавити гель-лак можна різними засобами.

  • Спирт. Важливо відзначити, що такий спосіб може призвести до сухості шкіри і нігтів, а також нанесене покриття втрачає свою міцність.
  • Топове покриття або безбарвний лак. При цьому якість не сильно постраждає, але колір стане менш насиченим. Якщо шелак тільки куплений і густий і немає бажання додавати до нього різні засоби, то можна скористатися невеликою хитрістю. На шматочок фольги вилити необхідну кількість крапель гель-лаку і додати до нього кілька крапель топового покриття, після перемішати до потрібної консистенції. Плюс такого способу полягає в тому, що відразу видно результат.
  • Змивка для гель-лаків. Вона схожа по ефекту на засіб для «реанімації» шелаку, як і спирт, але одноразове. Розведений таким чином гель лягає нерівномірно на ніготь, а через декілька днів взагалі непридатний до подальшого використання.
  • Спеціальні засоби для розведення. Це ідеальний варіант, так як виробники розріджувачів подбали про те, щоб шелак не втратив свої властивості і текстуру. З недорогих брендів можна виділити Irisk, El Corazon, а з більш дорогого сегмента найбільшу популярність мають Rio Profi, Masura, Severina.

Можна скористатися простим способом, щоб зробити більш рідким гель-лак в домашніх умовах, не використовуючи при цьому жодних коштів. Необхідно в будь-яку ємність налити гарячу воду і поставити туди флакончик з гель-лаком. Води варто налити так, щоб вона покривала до середини флакона. Таким чином достатньо тримати флакон приблизно 2 хвилини. Якщо шелак все одно густий, слід повторити процедуру.

Важливо! Ні в якому разі не можна використовувати для розведення звичайний ацетон – це засіб підходить тільки для класичних лаків, а гель-лак просто зіпсує.

Як правильно зберігати?

Хоча гель-лак відрізняється стійкістю і міцністю на відміну від звичайного лаку для нігтів, він також схильний до затвердіння. Хоча і надається можливість розбавити густий шелак, все-таки краще вчасно запобігти його засихання шляхом його правильного використання і зберігання. Щоб продовжити термін служби шелаку, необхідно дотримуватися наступних правил його зберігання:

  • щільно закривати кришку – при тривалому контакті з киснем змінюється структура шелаку, внаслідок чого зменшується його міцність;
  • перед нанесенням не трясти баночку, а акуратно «покатати» її в долонях, внаслідок «трясіння» утворюються бульбашки, які потім не дозволяють добитися рівного покриття; якщо бульбашки все-таки утворилися, необхідно відкрити флакон і залишити в такому вигляді до їх зникнення;
  • не залишати залишки шелаку на шийці флакончика, а видаляти їх за допомогою не ворсистої тканини;
  • зберігати в темному місці з невисокою температурою – максимальної вважається температура +26 градусів. Незважаючи на численні рекомендації, зберігати лак в холодильнику все ж не варто, оскільки різкі перепади температури погано впливають на нього;
  • не ставити близько до УФ-лампі, мікрохвильовій печі або газовій плиті; тепло, яке вони виділяють, згубно для шелаку.

Слід звертати увагу на термін придатності. Часто виробник вказує дві дати: перша означає термін зберігання до відкривання баночки, а друга – після розтину. Не рекомендується купувати гель-лаки, які вже були розкриті. Таким чином, якщо виділити для зберігання гель-лаків підходяще місце, не забувати вчасно ставити їх на місце, то вони прослужать тривалий термін. Щоб розбавити загустілий лак, оптимальним рішенням є використання спеціальної рідини.

Про те, чим розбавити гель-лак для нігтів, дивіться у відео нижче.