Життя після зради: як вести себе, чи можна зберегти відносини?

Всі подружжя хочуть від свого партнера абсолютної вірності. На жаль, швидкоплинне захоплення може закінчитися зрадою. Варто детальніше розглянути, чому трапляються зради, які їх наслідки, як знайти в собі сили пережити ситуацію, легко повернути довіру партнера і продовжувати будувати сімейні стосунки.

Чому відбуваються зради?

Сутністю зради є неможливість повної реалізації людини в сім'ї. Сприяння перелюбства найчастіше надають наступні чинники:

  • фізіологія – є гормони;
  • прагнення до різноманітності (своєрідний експеримент) — цікаво дізнатися, як з іншою людиною займатися сексом;
  • незадоволення базових потреб.

Турбота, увага, ласка, ніжність у відносинах потрібна двом половинкам подружньої пари. Людині важливо відчувати, що його люблять. Побут і тяготи повсякденного життя настільки засмоктують, що менше тепла і уваги дістається коханій людині. Палкі і ніжні почуття поступово згасають. Найчастіше інтимне життя зводиться до механічного процесу. Романтика і розуміння з часом зникає. Конфлікти, сварки, скандали з найменшого приводу штовхають людину на пошук спорідненої душі» на стороні. Не останнє місце займає злісне мовчання, при якому складається враження, що подружжя ледве терплять один одного.

Кризові моменти випадають на 3, 7, 14, 21 роки спільного життя. Потрібно гідно подолати стадію становлення сім'ї, народження дітей, їх дорослішання. На відносинах подружжя позначається синдром спорожнілого гнізда: діти виросли і покинули батьківський дім. Батьки раптом виявляють, що їх пов'язували тільки діти. Стало не про що говорити, інтереси розійшлися. Вихід на пенсію викликає страх старіння. Хочеться довести собі, що ти ще не старий. Пошук пригоди з молодою особою не виключений.

Важливо! Таким чином, є дві основні причини подружньої невірності: слабка воля партнера, невміння протистояти спокусі і відсутність взаєморозуміння між подружжям.

Наслідки

Подружня зрада відбувається як вибух атомної бомби. Спочатку разом зі спалахом вривається яскравий і теплий світло, а потім настає повне спустошення. Навколо залишається мертве поле, попелище. Серце і почуття змінив своїй половині повністю випалені. Нерідко трапляються ситуативні зради. В силу певних обставин це сталося колись. Невірний чоловік зацікавлений у збереженні сім'ї, він відчуває почуття провини і неймовірного сорому, тому всіма силами намагається приховати зраду.

Але партнер дізнався про це. Подружня невірність сприймається як зрада таємниці їх любові. Ревнощі, гнів, образа гризе другу половинку. Виправдати підлість неможливо. Довіра зруйновано. Найперше бажання, що виникає після неприємного известия – негайно розірвати стосунки. Страждає самооцінка партнера, який починає судорожно шукати причину в собі. Колишнього життя більше не буде. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб безглузда помилка не зруйнувала сім'ю. Пара повинна набратися сил пройти через випробування і вийти на новий рівень відносин.

Як пережити?

Після ситуативних зрад сімейні відносини зберегти можна і потрібно. Найважче пробачити і знову довіритися котрий передав тебе людині, який зробив вчинок, здатний знищити любов, зруйнувати сімейні узи. Можна забути, пробачити, але жити, як раніше не вийде. У відносинах вже не буде колишньої легкості. Сімейне щастя в дім повернеться нескоро.

Якщо змінили вам, не слід займатися самобичуванням. Не потрібно пред'являти звинувачення, претензії партнеру. У пориві гніву можна наговорити багато зайвих слів, які згодом несприятливо позначаться на ваших відносинах. Постарайтеся відповісти собі на питання, чому зрада сталася. Відчай, кровоточива рана на серці, переживання, сум'яття вганяють людини в депресію. Плакати можна, але тихенько, без свідків.

Краще всього звернутися за допомогою до сімейного психолога. Він допоможе вийти з депресії. Добре б в інтернеті вибрати відповідний форум і поспілкуватися там інкогніто. Питання вирішене лише двома: чоловіком і дружиною. Треті особи не потрібно залучати до ситуації. Не всі друзі вміють зберігати секрети і давати слушні поради. Необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб не вплутати своїх дітей. Розлад у сім'ї завдає їм важку травму, з якою дитячій психіці важко впоратися. Ваші особисті проблеми не повинні їх торкнутися.

Сталася зрада принесла неймовірну біль і самого винуватця. Ситуацію доведеться прийняти, як би важко не було. Це доконаний факт. Час назад не повернеш. Важко впоратися з почуттям провини. З'являється боязнь втратити сім'ю. Інколи людина починає ненавидіти самого себе.

Якщо пара жила у цивільному шлюбі, то рекомендується негайно узаконити стосунки. Якщо шлюб не був вінчаним, то обов'язково пройдіть через Таїнство Вінчання. Людина не зможе залишитися незмінним після вінчання. Православним людям бажано у вихідний день всією сім'єю відвідувати храм, здійснювати Таїнства Сповіді і Причастя. Спільні відвідування храму допоможуть пережити біль, згуртувати родину, полюбити один одного сильніше, ніж раніше.

Як помиритися і жити разом?

У разі вашої невірності дружини вести себе після зради слід дуже терпляче. Потрібно бути готовим до бурхливої реакції партнера. Дайте можливість людині виплеснути переповнювали його емоції. Доведеться набратися великого терпіння, щоб винести плач, докори, розкидання речей, спалювання спільних фотографій. Набагато гірше, якщо ваша половинка замкнулася в собі, не хоче з вами розмовляти і з'ясовувати відносини. Це зовсім не означає байдужості до ситуації. Партнер сховав свої почуття і емоції глибоко, а душевний біль від цього стає ще сильнішим.

Миттєво возз'єднання не відбудеться. Не треба настирливо нав'язувати партнеру бесіду. В даній ситуації допоможуть не слова, а дії. Доведеться відновити період залицяння, проявляти підвищену увагу. Але не потрібно завалювати дружину дорогими подарунками і квітами. У всьому повинна бути міра, інакше можна досягти протилежного результату. Необхідно налаштуватися на те, що ваше спільне життя кардинально зміниться. Перший час вашій половинці важко себе пересилити, щоб вас поцілувати перед відходом на роботу, тепло вам посміхатися і тим більше займатися сексом так само, як раніше. Холодні відносини забезпечені на якийсь час. Не варто форсувати події.

Якщо змінили вам, то ні в якому разі не шукайте собі статевого партнера для помсти вашому чоловікові або дружині. Це тільки погіршить і так непросту ситуацію. Краще поміркувати, як не дати вкоренитися в образі душі, розставте правильно пріоритети, щоб зрозуміти, що в даний момент важливіше: багаторічна любов, спільні діти, спільні плани, міцна дружба або швидкоплинне захоплення партнера. Необхідно прислухатися до рідної людини, зрозуміти, що йому потрібно, чого не вистачає. Доведеться віддавати всього себе повністю родині, чимало попрацювати над взаєминами. Ні за яких обставин не треба дорікати, а в сварках згадувати факт зради. Бажано постаратися назавжди викинути з голови це неприємна подія.

Добре б удвох з'їздити на відпочинок, провести спільну фотосесію. Відвідування тренажерного залу, заняття доступним видом спорту сприяють зміцненню спільного життя. Регулярна активна діяльність за межами квартири допоможе зберегти сім'ю. Слід дружно відвідувати парки, музеї, театри. В організації сімейного дозвілля необхідно залучити дітей. Ввечері бажано збиратися всією сім'єю, розмовляти. Будь спільна праця зближує сім'ю.

Чи можна повернути довіру?

Мудрість буде потрібно для відновлення зруйнованих довірчих відносин. Нелегко навчитися знов вірити коханій людині. Будь-яка затримка на роботі буде викликати терзають душу підозри. Доведеться починати відносини з нуля – знову вчитися любити один одного. Втратив довіру людей схожий на ображеного дитини. Помисливість, уразливість, примхливість – нормальне і природне стан. Невірність зачепила самолюбство партнера. В один момент довіру відновити неможливо. Всьому свій час. Необхідно дати людині зрозуміти, що старе залишилося в минулому. Починається новий етап.

Потрібно підвищити значимість своєї половинки. Бажано переконати дружину в тому, що суперниця у всіх відносинах програє їй. Слід прийняти ряд домовленостей. Краще уникати недомовок і недомовленості. Про всіх своїх підозрах слід відразу ж повідомляти. Повернути довіру допоможуть наступні умови:

  • витримування дистанції якийсь час;
  • добровільне надання паролів, рахунків своїй половинці;
  • часткове звуження простору партнера: перевірка електронної пошти, щоденника, телефону, соціальних мереж;
  • видалення всіх підозрілих контактів в присутності другої половинки.

Якщо подружня зрада сталася на робочому місці, і партнер заради збереження сім'ї звільнився, то такий вчинок однозначно викличе довіру його половинки. Час перевірок має бути завершене після остаточного прощення дружина. Повернення особистого простору партнеру не слід затягувати на тривалий термін. Після пройденого випробування сімейні стосунки відновлюються і зміцнюються.

Поради психолога

Якщо вам змінив чоловік, не слід кидатися з однієї крайності в іншу. Перша з них – впоратися з бідою важко, практично неможливо, тому доведеться розлучитися. Або ж друга крайність – він без мене пропаде, та й я його люблю – нехай гуляє, нічого страшного, як-небудь переживу. Не приймайте швидкого вирішення. Потрібно почекати, коли стрес пройде, і ви почнете мислити тверезо й розважливо. Не варто прислухатися до тих друзям, подругам і родичам, які твердять про негайне видворення невірної половинки.

Скандали тільки погіршать ситуацію. Швидке прощення може привести вашу половинку до думки, що нічого страшного не відбулося, можна продовжити в тому ж дусі. Не намагайтеся залити горе алкогольними напоями. Не з'ясовуйте подробиці інтимного зв'язку, інакше можуть розкритися факти, після яких примирення точно не відбудеться. Не слід шукати зустріч з людиною, який виявився вашим суперником або суперницею. Це нижче вашої гідності. Тим більше не намагайтеся образити або принизити людину. Зрештою, ваш партнер чому вибрав саме його.

Якщо чоловіка ввечері з роботи зустрічає буркотлива і незадоволена дружина, то він мимоволі починає порівнювати її з іншими жінками. Справжня любов в родині з'являється в результаті наполегливої щоденної праці. Первісна пристрасть і закоханість поступово згаснуть. На зміну їм поступово приходить глибоке почуття, яке сприяє наповненню істинною любов'ю всього сімейного простору. Коли в сім'ї є любов, мир та злагода в усьому, зрада апріорі неможлива.

Якщо зраду вдалося приховати, але вас сильно мучить совість, потрібно знайти в собі сили щиро покаятися. Можливо, це відбудеться на сповіді в храмі. Тільки щире покаяння допоможе позбутися докорів сумління. Слід цей епізод вирізати з своєї пам'яті. Необхідно ретельно уникати повторення ситуації.

Про те, як пережити зраду і зберегти сім'ю, дивіться у наступному відео.