Жіноча зрада: причини, способи виявлення та поради психолога

Жіноча зрада схожа на чоловічу. Вона має свої механізми розвитку, її причини завжди разюче відрізняються від чоловічих. А тому і проявлятися жіноча невірність буде інакше. Про її особливості, а також про те, як виявити зраду дружини або дівчини, піде мова в цій статті.

Причини

Так повелося, що невірність жінки своєму обранцеві засуджується суспільством більш суворо і категорично, ніж зрада чоловіка, хоча якщо подивитися на ситуацію з боку, то представники обох статей мають рівні права на адюльтер. Інше питання, що чоловіки сильніше переживають зраду. Самооцінка обманутого коханою жінкою представника сильної статі падає, страждає і його можливість продуктивно працювати та взаємодіяти з світом навколо себе. Наслідки жіночої зради можуть бути руйнівними. Куди більш серйозними, ніж наслідки чоловічого адюльтеру.

Жінка змінює в шлюбі куди рідше, на 75% чоловіків-брехунів припадає лише 25% жінок, що зважилися змінити чоловіка або партнера.

Багатьох зупиняє древній інстинкт зберегти вогнище, багато хто побоюється наслідків «підмоченою» репутацією. Це тільки у виступах політиків два підлоги рівні, в житті жінки як і раніше дозволяється і дозволяється суспільством куди менше, ніж чоловікові.

Психологія жінки така, що вона завжди надає великого значення відносинам, і стосунки на стороні не стануть винятком. Легкий флірт на одну ніч — це не про жінок. Якщо зрада має місце, то ситуація — серйозніше нікуди. Тому обдуреному чоловікові, як йому би не було боляче, почати треба не зі збору валізи і викривальної промови на адресу невірної «зрадниці», а з пошуку причин, в тому числі і в собі самому. Тільки після цього потрібно буде відповісти на питання, що робити далі.

Якщо жінка змінила, можете повірити, що у неї на це були дуже вагомі мотиви. Жінка цінує емоційну сторону відносин, без неї для дами відносини втрачають всякий сенс. Тому однією з головних причин жіночої невірності можна вважати пошук душевного контакту, розуміння, підтримки на стороні, якщо в шлюбі такі поняття вже не існують. Втомлена від неуваги, черствості чоловіка, відсутність підтримки і допомоги, жінка шукає в іншому чоловікові не секс і не оргазм, їй потрібно поговорити, поплакати, відчути себе бажаною, коханою, гарною, ніжною, такою, якою вона давно себе не відчувала в сімейному колі.

При цьому вона ризикує по-справжньому зблизитися і духовно поріднитися з тим, другим чоловіком, що цілком може зруйнувати шлюб, оскільки змінити в цьому щось вона не захоче. Часто на цьому етапі жінки або визнаються в невірності, або повністю відмовляються від інтимного життя з чоловіком. Жити відразу з двома партнерами, як це нерідко роблять чоловіки-изменщики, представниці прекрасної статі зазвичай не можуть, за рідкісним винятком.

Жінки, які змінюють довго, зазвичай роблять це з одним і тим же партнером, зміна їх в її плани не входить, жінки зазвичай не «колекціонують» перемоги на любовному фронті.

Зрада «з нагоди» (алкоголь, корпоративна вечірка і так далі) серед представниць прекрасної статі зустрічається дуже рідко. Фахівці з таким спонтанним зрад зазвичай чоловіки. А також більшості жінок не властиво змінювати заради задоволення сексуальних потреб, які з якихось причин не задовольняються у шлюбі.

Серед інших причин і мотивів жіночої невірності можна назвати зраду з кар'єрних спонукань або фінансової зацікавленості.

Саме з таких причин, а також під дією страху втратити роботу жінки зраджують з начальниками, вищестоящими співробітниками. Досить рідко, але зустрічаються заміжні зрадниці, які переслідували суто меркантильні цілі — отримати гроші за секс, дорогі подарунки.

Жінки образливі, і чоловікам не варто забувати про це. Тому серед причин жіночого адюльтеру не останнє місце відводиться зраді з почуття помсти у відповідь на що сталася раніше зраду чоловіка, на сильну образу, біль, яку він їй заподіяв.

Жінки можуть змінювати від нудьги. І це правда. Якщо в сім'ї не залишилося місця для краплі романтики, а у жінки при цьому є маса вільного часу, щоб аналізувати і перебирати приємні спогади в пам'яті і серці, то одного разу може виникнути потреба знову відчути їх, але вже з іншим чоловіком, оскільки це — вічно зайнятий і давно охолов.

Головна відмінність жіночої зради від чоловічої полягає в тому, що її можна запобігти. Є такі прикордонні стадії відносин, при яких чоловік може помітити внутрішню готовність подруги життя піти «наліво», і тут він ще може змінити ситуацію, якщо зацікавлений в цьому і любить свою супутницю.

Більше за інших схильні до зрад незалежні жінки, які заробляють більше за чоловіка, що займають високе положення на кар'єрних сходах. Адюльтер більш вірогідний, якщо у жінки більш високий рівень освіти, ніж чоловіки, якщо немає спільних інтересів і хобі.

Як розпізнати?

Жінки більш чутливі до почуттів оточуючих, а тому будь-яка невірна дівчина або заміжня жінка зазвичай ретельно приховує факт адюльтеру, боячись бути незрозумілою і засудженої суспільством. Помітити жіночу зраду, з одного боку, завжди складніше, ніж чоловічий, а з іншого — простіше, тому що поведінка жінки змінюється. Чим більш серйозними стають відносини поза шлюбом, тим відчутніше це в шлюбі.

Жінки, яким є що приховувати, стають більш тривожними і пильними. Вони вже не кидають свій мобільний телефон де попало, поспішно закривають вікно повідомлень, якщо підійти до них зі спини в момент листування з ким-то в інтернеті. Телефон виявляється запаролен.

Жінка розквітає, змінюється зовні. Нове захоплення змушує її бути більш уважною до власної зовнішності — вона часто буває в перукарні, не виходить з дому без макіяжу, у неї завжди доглянуті руки, з'явилося багато нового одягу, і особливо нижньої білизни і панчіх.

Не виключено, звичайно, що всі ці зміни нею ретельно контролюються, і все затіяно для чоловіка, а тому лише на підставі, що дружина раптово покращала, підозрювати її у зраді нерозумно.

З появою нового партнера у жінки, як правило, з'являється багато нових подруг, з якими «чоловік незнайомий», і яких вона не збирається йому представляти. На вечірки з ними вона не бере чоловіка. У них нерідко залишається ночувати. Істотно скорочується кількість сексу в шлюбі, а поступово і цей, нечастий сходить на немає — у жінок завжди є безліч причин, за якими інтим в даний момент їм не потрібен (болить голова, почалися місячні, не закінчилися місячні, болить живіт, втомилася і так далі).

По мірі розвитку стосунків поза шлюбом жінка стає менш терпима до вчинків і думок чоловіка. Її починають дратувати його дотику і жарти, його манера руками їсти макарони з сковорідки серед ночі в трусах, запах його одеколону. З іншого боку, зникає контроль. Якщо жінка раніше часто дзвонила і цікавилася, де чоловік, коли приїде, то тепер вона абсолютно спокійна, навіть якщо він надовго затримується у друзів або на роботі, не пристає, не дзвонить і не вимагає пояснень. Здавалося б, саме цього і хотів чоловік зовсім недавно, але не все так просто. Тепер її мовчання і відсторонення його починає напружувати.

Чи можна пробачити?

Пробачити можна все, і жіночу зраду теж. Але прощення потребує від чоловіка певної рішучості, мужності і дорослості, вміння впоратися зі своїми образами і великого бажання зберегти сім'ю. Мало того, потрібно пробачити, яким би не було рішення. Навіть якщо сім'ю далі зберегти неможливо, для всіх буде краще, якщо зрадниця буде знати, що її пробачили і відпустили з миром, а самому чоловікові буде куди легше і комфортніше жити далі і будувати своє життя з позиції людини, але має бажання помститися в своїй душі.

Інше питання, чи варто прощати. Відповісти на нього чоловік повинен одноосібно. Без звернення за порадою до родичів, друзям. Тільки сам, тому що ніхто так добре не знає, що саме означає для нього ця жінка і стосунки з нею. Задаватися цим питанням має сенс тільки після того, як перша хвиля обурення, образи, здивування і обурення зменшаться. Буде краще, якщо на цей час подружжя житимуть окремо. Коли прийде розуміння, що все вже сталося, що нічого не змінити, саме тоді відбудеться прийняття, а після цього і потрібно починати з дружиною розмову про те, що буде далі.

Розмова має бути спокійним і конструктивним, кричати на жінку, ображати її, обзивати не можна.

Це не принесе полегшення, а лише віддалить вас від неї, а її — від вас. Потрібно говорити шанобливо, не переходити на особистості, не звинувачувати і не дорікати. Важливо вислухати її позицію, зрозуміти, чому вона вчинила саме так, як вона бачить ваші подальші відносини.

Якщо жінка щиро розкаюється і шкодує, обіцяє більше ніколи не повторювати подібного, при бажанні зберегти сім'ю в обох цілком можливо налагодити відносини, але це, природно, зажадає часу і обопільних зусиль. Чоловікові дуже важливо переступити через власну гордість і зрозуміти, що в зраді партнерки є частка і його провини, і тоді парі залишиться лише зрозуміти, яку корекцію слід внести у відносини, щоб виключити подальше нерозуміння.

Чоловікові важливо розуміти, що своїм прощенням він не зобов'язує дружину ні до чого. Вона не зобов'язана принижуватися перед ним, служити йому все життя тільки тому, що він великодушно простив її, невірну. Якщо прощення озвучено, це означає що ніколи, ні при яких умовах, ні в якій сварці, чоловік не має права нагадувати про цей випадок, дорікати чи звинувачувати дружину, шантажувати її цим. Для таких сімей, на жаль, прогнози несприятливі.

Може вийти і так, що жінка сама не захоче продовжувати відносин. Таке можливо, якщо вона, дійсно, закохалася і не хоче більше обманювати нікого. В цьому випадку вже нічого не поробиш — насильно, як кажуть, милий не будеш. Важливо зберегти свою людську гідність, не зірватися і не звинувачувати її, а просто гідно обговорити деталі розлучення, чи залишити їх на її розсуд.

Сімей, яким вдалося відновити відносини після серйозного випробування жіночої зрадою, не так багато, але вони є. І якщо партнери все будуть робити правильно, то їх відносини можуть стати кращими, ніж були до того.

Як не допустити зради?

Саме це питання по праву можна вважати головним. Як вже говорилося, жіночу зраду можна запобігти майже завжди, все буде залежати від того, наскільки чоловікові потрібні відносини саме з цієї представницею прекрасної статі.

Ідеально починати відносини з чесного підходу — не намагайтеся задаровувати обраницю подарунками і сипати компліментами на кожному кроці — пройде час, романтики зменшиться, і тоді жінка відчує себе обдуреною, введеної в оману. Будьте собою.

Важливо завжди цікавитися тим, як йдуть її справи, що нового у неї відбувається.

Чим жвавіше чоловік цікавиться проблемами, переживаннями і подіями подружжя, тим вище між ними ступінь довіри, тим краще складаються стосунки. Пам'ятайте, що дружини можуть піти тільки до того, що краще слухає, більше розуміє, частіше бере, радить, допомагає, а зовсім не до того, хто знає більше поз з «Камасутри».

Поважайте жінку і її особистий простір. Довіряйте їй. Не намагайтеся контролювати дружину. Навіть якщо у вас багато роботи, і ви дуже зайняті, знаходите час, щоб просто поговорити з нею, побути удвох.

Дуже скріплюють шлюбні союзи загальні інтереси і хобі, спільні захоплення і разом проведене дозвілля.

Якщо чоловік задумався про те, як не допустити зраду, якщо вже відчув «тривожні» зміни в своїй дружині, то помилково буде влаштовувати скандали і стежити за нею, обмежувати її переміщення і свободу спілкування, зустрічати з роботи і читати її повідомлення в мобільному телефоні. Куди правильніше взяти себе в руки, не ображати людину бездоказово, а постаратися просто змінити відносини, почавши більше уваги приділяти дружині.

Якщо зрада вам причудилась, то жінка буде приємно здивована змін у вас, які вона так довго чекала, і прийме їх із задоволенням. Якщо у неї вже є своя, друга життя, варіанти можуть бути різними. Буває, що і на цій стадії чоловікам вдається повернути коханих і зберегти сім'ю.