Мені зрадив чоловік — чи варто прощати і як це зробити? Коли не варто прощати зраду і чому?

Чоловіки часто зраджують своїм дружинам і навіть самий ідеальний шлюб від цього не застрахований. Давайте дізнаємося, як правильно себе вести і чи варто прощати зраду.

Напевно, найскладніше подія в житті кожного, від якого ніхто не застрахований — це зрада, зрада близької коханої людини, якій ти довіряєш і хочеш прожити довге і щасливе життя.

Так, зрада — це дуже боляче і неприємно. Емоцій долає стільки, що навіть не виходить тверезо міркувати. Ось тільки доводиться збиратися думками і вирішувати, як вчинити далі.

В зраді чоловіка є свої причини і їх треба враховувати. Може бути він вас розлюбив, а може це була хвилинна слабкість. Приймати рішення, пробачити чоловіка, варто самостійно, але ми спробуємо дати кілька рекомендацій, які допоможуть вам визначитися.

Чому чоловіки зраджують: причини

Чому чоловіки зраджують

Нерідко чоловіки дотримуються думки, що зрада — це норма для чоловіка. Це жінкам не можна, а от їм все можна. При цьому, якщо це разова ситуація, то й зради не було. Так чому ж чоловіки йдуть на зраду, але при цьому часто залишаються в сім'ї? Як правило, це вказує на те, що чоловік любить дружину і хоче зберегти відносини, але як тоді його зрозуміти?

 • Сексуальні потреби

Тоді у чоловіка не виникає ніякої прихильності до коханки. Та вони навіть не спілкуються. Зв'язок швидко проходить і зазвичай вона буває випадковою з незнайомими дівчатами або давніми знайомими.

 • Різноманітність

Іноді чоловікам хочеться нових вражень і вони шукають їх на стороні. Щоб такого не було, варто подумати про вашого сексуального життя. Може бути вона недостатньо різноманітна?

 • Випадкові зобов'язання

Як правило, при сп'янінні стираються межі дозволеного, а сексуальний потяг збільшується. До речі, це часта причина зради.

 • Почуття

У такій ситуації зрада є природною, адже це частина взаємин, заснованих на любові.

 • Наполегливість коханки

Сьогодні дуже багато жінок не перебувають у шлюбі і багато готові на відносини навіть з одруженими чоловіками. Коли чоловікові доводиться зустрітися із такої ініціативної дамою, то він просто не в силах їй відмовити. Тим більше, що нікому не хочеться, щоб його визнали недієздатним.

 • Самоствердження
Самоствердження

Коли чоловік не може реалізувати себе в кар'єрі, то це б'є по його самолюбству. Він його втішає своїми сексуальними перемогами. Як правило, чим успішніше чоловік і чим більше у нього всередині гармонії, тим менше він змінює.

 • Помста

Іноді чоловіки зраджують, коли хочуть помститися жінці і зробити боляче, як вона йому. Більш того, це дозволяє позбутися від приниження і підтвердити, що він вільний.

 • Тимчасова розлука

Нерідко чоловіки шукають заміну поїхала дружині. Відрядження чи відпустку може стати вагомою підставою, адже розлука тривала, хоч і тимчасова.

 • Бонус за успіх

Така причина часто властива для чоловіків, які занадто наполегливо прагнуть реалізувати свої мрії та цілі. Коли він багато років наполегливо працює і нарешті отримує бажане, то вирішує, що йому можна отримати бонус у вигляді коханки.

Ще буває, що чоловіки задовольняються принципом, що життя коротке і дається лише раз. До того ж, у сьогоднішньому суспільстві зради чи не заохочуються. Ну адже гріх цим не скористатися.

Зради чоловіків сприймаються як пустощі, задоволення потреб і так далі. Але, зберігати вірність чи ні — особисте рішення кожного.

Як зрозуміти, що чоловік зраджує: ознаки

 • Мобільний телефон
Ознаки зради

Сьогодні мобільні телефони є у всіх і якщо чоловік ретельно приховує свою зраду, то вона обов'язково тут може проявитися. Якщо раптом з'являється новий «Вася» з жіночим голосом, почнуться дзвінки з роботи вечорами або СМС-ки з рекламою, то варто задуматися.

Кожна жінка помітить, що з'явилися зміни, тому що він стане носити телефон з собою, поставить пароль і так далі. Ось тільки не треба відразу думати на зраду, бо раптом він вам просто готує щось приємне.

 • Зміна поведінки і зовнішності

Часто жінки відзначають, що чоловік, близький до зради або вже це зробив, починає себе теж. Якщо постійні дзвінки, завали на роботі і аромат чужих духів ще якось можна пояснити, то закохане поведінка вже навіває погані думки.

В основному чоловіки ретельно стежать за собою, обливаються духами, оновлюють гардероб і так далі. Якщо ви не посували чоловіка до такого ставлення до себе, то подумайте, кому він раптом так сильно хоче сподобатися.

Зміна настрою буде дуже помітним. Приміром, він завжди злий і втомлений вечорами, раптом буде приходити в хорошому настрої і його нічого не вимордує. Загалом, з'явиться відчуття, що десь у нього є «станція заправки».

 • Менше вільного часу для вас

Якщо зрада була не один раз і це перетекло в щось більше, то для них потрібно більше часу. Тому ви будете часто чути, що у нього збори, відрядження, похід в сауну з друзями і так далі.

 • Брехня і відмовки

Кожна жінка, яка добре знає свого чоловіка, може визначити, що він бреше. Залишилося тільки переконатися в цьому. Постійні виправдання, якісь розповіді з неузгодженнями, заїкання і навіть нерви на звичайні питання вже змушують замислитися.

Якщо ви вирішили розібратися, що відбувається, то спокійно питайте його про все, відзначаючи нестикування. Або чоловік вам зізнається, або все і без цього буде зрозуміло. У будь-якій розмові важливо враховувати жести і міміку, тому найчастіше чоловік каже правду.

 • Ставлення до вас змінилося
Ознаки зради

Якщо чоловік різко змінюється по відношенню до вас, то це вже привід замислитися. Проявлятися це може декількома способами.

Зазвичай після зради у чоловіка з'являється почуття провини, а тому він може стати дуже уважним, турботливим і чуйним. Навіть у ліжку все стане надто добре. В основному так відбувається, коли чоловік не хоче розлучатися або вирішив поміняти ваші відносини.

Коли чоловік закохується в коханку і часто до неї навідується, то його поведінку можна пояснити проявом почуттів, яке зачіпає і вас теж.

Другий варіант розвитку подій — вас стануть дорікати в різних речах і порівнювати з іншою. І вигляд у вас не той, і ставлення не те. Відносини завжди починаються однаково — здається, що так добре ніколи не було і тільки вона одна любить і розуміє. Нерідко чоловіки цьому піддаються і відбувається те, що відбувається.

Якщо вам не хочеться поки вирішувати проблему радикально, так і доказів немає, то спробуйте налагодити ситуацію. Фігура не та? Значить йдемо на фітнес. Він купив абонемент на тренування? Ідіть з ним. Не про що поговорити? Подивіться його улюблене кіно чи шоу.

Це дозволить вам відволіктися від переживань, так і на стосунках позначиться краще. Навіть якщо ситуація закінчиться погано, ви все одно будете в плюсі.

 • Змінюються смаки

Мало хто з чоловіків любить змінювати щось у своєму житті, тому якщо ваш чоловік раптом змінив звичний порядок, значить він знайшов, де інакше. Ось тільки треба зрозуміти де.

Якщо він став просити готувати щось нове, різати картоплю інакше і питати, чому ви робите саме так, то задумайтеся. У ліжку теж бувають зміни. Він починає просити раніше невідомі вам пози або прийоми.

Якщо у вас з'явилися підозри, то поцікавтеся прямо, звідки це все взялося. Це питання його зажене в глухий кут, тому що йому буде важко пригадати, кому і що подобається і хто говорив.

Якщо ви готові почути від чоловіка правду про зраду, то запитайте в нього безпосередньо про все. Можливо, він буде пручатися, але якщо ви заженете його в глухий кут, то він визнається.

Можна і варто прощати зраду?

Чи можна прощати чоловіка за зраду?

Невірність є сильним ударом навіть за самим ідеальним відносин, від якого дуже важко оговтатися. Найскладніше — не вибратися з цього всього, а вирішити, як вчинити.

Одна справа, коли ваш чоловік збирає речі і йде до коханки. Тоді вас залишають без права вибору. Треба просто пережити розрив і навчитися жити одній. Інша — коли зрадник випрошує другий шанс і хоче залишитися з вами.

Ось саме тоді і постає питання — чи варто пробачити зраду або краще розлучитися? Звичайно, вам доведеться вирішувати це питання і не завжди кардинально, тому що іноді буває досить просто виправити відносини.

Серед психологів вважається, що зрада є сильним ударом по психіці, від якого оговтатися вкрай складно. Тим, кому довелося зіткнутися із зрадою, потрібно ретельно стежити за своїм станом. Важливо врахувати як фізичне, так і моральне. Часто, у жінок проявляються жіночі хвороби, а у чоловіків — алкоголізм.

Перед тим, як вирішувати питання, потрібно виконати декілька дій:

 • Заспокойтеся
 • Зачекайте, поки перші емоційні спалахи від зради пройдуть
 • Постарайтеся закритися від сильних емоцій і намагайтеся тверезо оцінити ситуацію
 • Не приймайте ніяких серйозних рішень взагалі, поки у вас пригнічений стан

Якщо чоловік вимагає від вас відповісти йому, то не варто сваритися або щось обговорювати. Попросіть дати вам деякий час подумати.

Як себе правильно вести, якщо зрадив чоловік?

Як себе вести, якщо зрадив чоловік?

Одного-двох тижнів цілком достатньо, щоб зрозуміти ситуацію. Ви зможете визначитися зі своїми почуттями до невірному чоловіку і зрозуміти, чи готові ви його пробачити.

Обов'язково відновите свої сили і налаштуйтеся на серйозну розмову, в якому ви приймете спільне рішення. Не варто занадто сильно затягувати ситуацію, бо рано чи пізно розмова все одно відбудеться.

Ваш розмова повинна проходити в спокійній обстановці. Утримайтеся від скандалу і істерики, а також драматизації зі сльозами і звинуваченнями. Поводьтеся адекватно, будьте вище цього.

Під час розмови з'ясуйте, за яких обставин і чому сталася зрада. Так, це буде дуже неприємно слухати, але візьміть себе в руки і слухайте. Набагато простіше, якщо це було лише раз і випадково на п'яну голову, а якщо це відбувалося роками, то удар буде дуже сильним.

В останньому випадку вже варто задуматися, ви точно впевнені, що добре знаєте свого чоловіка? Чи варто прощати, якщо він примудрявся обманювати вас роками! Що йому заважає зробити це знову?

Також варто поцікавитися, чи розкаюється улюблений у вчиненому діянні і що він думає робити далі. Можливо, він і не хоче зберігати сім'ю, а невірність стала лише поштовхом до розставання. Якщо він переконує вас, що хоче зберегти відносини, а ще, що любить вас і все сталося випадково, то є сенс пробачити зраду.

Коли варто пробачити зраду?

Коли варто пробачити зраду?

Отже, ви з'ясували, що хотіли, і тепер треба подумати і зрозуміти, чи варто давати вашим відносинам ще один шанс або краще розлучитися. Зраду є сенс пробачити в декількох випадках:

 • Це було один раз за вашу спільне життя, та й то випадково
 • Партнер і правда є вашою спорідненою душею і ви жили щасливо до цього моменту
 • Ви дуже сильно любите чоловіка і не знаєте, як будете жити без нього
 • Ви багато в чому залежатиме від партнера і у вас немає іншого вибору

Остання, звичайно, не причина, щоб залишатися разом, але якщо ви вирішили залишити все як є, то доведеться змиритися з зрадами в обмін на хорошу життя.

 • Невірний чоловік щиро розкаявся у своєму діянні і хоче, щоб ви його пробачили
 • Зрада була єдиний раз і ви точно впевнені, що більше такого не буде

У кожному з таких випадків можна розцінювати як зраду дурну помилку, а саме від цього ніхто не захищений, то прощення вартий кожен.

Коли не варто прощати зраду?

Коли не треба прощати зраду?

Невірного чоловіка не завжди слід прощати, тому що ваша доброта може обернутися проти вас. Цим можуть скористатися, витерти об вас ноги і в кінцевому рахунку ви зіткнетеся з купою захворювань від нервів та іншими. Є кілька причин, коли прощати зраду не варто:

 • Ваш чоловік не відчуває докорів сумління і не бачить в цьому нічого поганого або взагалі намагається звинуватити вас, що ви винні
 • Він не може гарантувати повтору такої ситуації
 • Зрада вже не перша і ви колись давали йому шанс
 • Чоловік зізнається, що закохався і не може відмовитися від коханки
 • Обман тривав багато років і чоловік жив практично на дві сім'ї
 • Ви не відчуваєте колишніх почуттів, ви з ним за звичкою, а зрада хороший привід для розставання не любите свого чоловіка, а разом вас утримувала звичка
 • Вам не властиво прощати людей

У кожній з таких ситуацій краще розірвати всі відносини і піти своєю дорогою, адже нічого хорошого у вас не вийде, навіть якщо ви спробуєте ще раз. Безперечно, кожен сам вирішує, чи гідний чоловік прощення, але, перш ніж приймати рішення треба добре обміркувати ситуацію, щоб потім не пошкодувати про свій вибір. Дивіться на ситуацію з різних сторін, тому що в житті буває всяке.

Приміром, жінка йде на принцип і виганяє чоловіка, навіть не давши йому можливості порозумітися, а потім сильно шкодує про свою впертість. Хтось живе все життя з тим, хто їй зраджує і просто закриває очі.

Після прощення зради чоловік знову змінює і завдає ще більше страждань. А комусь вдається відновити відносини і жити щасливо. Який конкретно ваш випадок — сказати неможливо, але завжди потрібно враховувати різні моменти, а не який-який-то один. Адже не обов'язково це повториться знову, хоча такий стереотип вже устоявся в суспільстві.

На закінчення варто нагадати ще раз, що якщо ви вирішили пробачити чоловіка, то ніколи не нагадуйте йому про помилку.

Відео: Як пробачити зраду? Прощати чи ні зраду? Чоловік зрадив. Дружина зрадила