Викуп нареченої: особливості, поради по підготовці та проведенню

Жодне весілля не обходиться без традиційного викупу нареченої. Сучасні молодята намагаються влаштувати незабутнє і оригінальне свято, яке запам'ятається всім надовго. Тому і викуп нареченої повинен бути не зовсім звичайним. У нас є кілька оригінальних ідей, якими ми поспішаємо поділитися з вами.

Особливості традиції

Весілля – це не просто свято. Це ціла подія, до якого слід готуватися з особливою ретельністю. Як правило, святкування ділиться на кілька цікавих етапів, серед яких особливе місце займає такий весільний обряд, як викуп нареченої.

Традиція викуповувати наречену з'явилася дуже давно. Звичайно, в ті далекі старі часи до цього обряду ставилися з усією серйозністю. Це зараз сучасні закохані придумують різні смішні випробування, розробляють веселі сценарії і роблять все можливе, щоб повеселитися від душі. А раніше хлопець обов'язково повинен був запропонувати за дівчину рідкісні і незвичайні предмети для того, щоб кохана стала його дружиною. В якості викупу часто давали шкури тварин, землі, коштовності і навіть припиняли ворожнечу.

У стародавні часи сам обряд складався з двох етапів. Спочатку хлопець повинен був приїхати з дорогими подарунками, які складали в скрині, до батьків своєї коханої. Скрині зазвичай наповнювали рідкісними і дорогими тканинами, постільною білизною, прикрасами і дорогоцінними металами. Родичі дівчини, розглянувши всі підношення хлопця, вирішували: віддавати за нього дочку чи ні. Якщо батьки були незадоволені подарунками, то могли і вигнати хлопця з двору.

Після цього наступав другий етап викупу, який включав в себе підміну нареченої. Як правило, за твердим полотном приховували дорослу жінку, а за другим полотном — молоду наречену. Наречений повинен був вгадати, яка з двох жінок його наречена. Якщо вгадає, то весілля відбудеться. А якщо ні, то і свята не буде.

Звичайно, з часом все кардинально змінилося. Зараз викуп нареченої – це жартівливе заходи.

Але тим не менш зміст залишається тим самим: перш ніж відбудеться зустріч нареченого і нареченої перед одруженням, хлопець обов'язково повинен пройти випробування, щоб довести, що він гідний любові прекрасної дівчини.

Незвичайні ідеї проведення

В сучасний час можна провести викуп нареченої в абсолютно будь-якому стилі. Наприклад, в медичному, в стилі казки або квесту, в стилі ДАІ, бюро наречених або навіть судового засідання. Звичайно, не кожен хоче поєднувати тему поліції та медицини з святковою подією, тому можна придумати щось більш оригінальне. Головне, щоб це був короткий, сучасний, тематичний і ретельно продуманий сценарій. Тоді це буде справжнє веселе пригода не тільки для нареченого з нареченою, але і для всіх учасників даного обряду.

У тому випадку, якщо ви точно знаєте, яку казку або фільм люблять наречений і наречена, то можна влаштувати викуп у цьому стилі. Наприклад, за основу можна взяти казку, яку кожна дівчина любить з самого дитинства. Звичайно ж, мова йде про «Попелюшку». Правда, в цьому випадку завдання, які мачуха давала Попелюшку, можна доручити зробити нареченому. Наприклад, він може відокремити рис від квасолі. А завдання з туфелькою стане підсумковим. Серед розмаїття жіночих туфель хлопець повинен буде знайти туфельку своєї нареченої.

Якщо молоді дуже люблять подорожувати, то чому б не влаштувати їм викуп у стилі незвичайної подорожі. Перш ніж знайти свою наречену хлопець повинен буде пройти ряд випробувань. Для початку він повинен буде відповісти на різні питання: яка країна у його нареченої найулюбленіша, де вона мріє побувати і т. д. Також можна включити питання про столицях або національних стравах тієї чи іншої країни. Крім того, конкурси теж можуть бути безпосередньо пов'язані з подорожами. Наприклад, можна попросити нареченого швидко зібрати валізу і укласти всі необхідні речі. Або ж він повинен буде укласти в невелику дорожню сумку габаритні речі.

Дуже часто сучасні весілля організовують в морському стилі. У цьому випадку і викуп можна організувати в заданому стилі. Звичайно ж, питання для нареченого повинні бути про риболовлю. Можна заздалегідь підготувати картинки різних риб і наречений повинен буде вгадувати їх назви. Вгадав – піднімається на сходинку вгору. Ні – тоді доведеться платити. Крім того, можна влаштувати міні-рибалку для нареченого. Виловлюючи кожну рибку і складаючи її у відро, він повинен буде називати одне ласкаве слово для своєї нареченої. Також можна буде підготувати плакат з рибками. Для того щоб намалювати рибку потрібно буде обвести долоню. Серед різних долоньок-рибок хлопець повинен буде знайти долоню своєї коханої.

Цілком можна влаштувати викуп у стилі суду. Але для цього потрібно буде обов'язково підготувати відповідну мова і костюми. Свідок може одягатися в костюм судді і розпочати свою промову з наступних слів: «Ви (ім'я нареченого) звинувачуєтеся в крадіжці серця (тут потрібно вставити ім'я нареченої)». У підсумку наречений повинен буде виконувати найрізноманітніші завдання для того, щоб довести всім, що у нього найкращі наміри і щирі почуття.

Підготовка до викупу

Безпосередньо сама підготовка до викупу займає небагато часу. Головне, щоб у дружки на руках вже був готовий сценарій, були підготовлені всі необхідні реквізити. Тоді на підготовку піде годину або два.

До приїзду нареченого і всієї його веселій компанії друзів, у вас буде достатньо часу для того, щоб підготувати наречену, пояснити сценарій всім учасницям викупу і визначити кожному ролі.

Для того, щоб запланований захід пройшов на «відмінно» слід прислухатися до наступних порад і діяти чітко за планом.

 • Обов'язково слід заздалегідь красиво і святково оформити ворота біля будинку або вхідні двері квартири. Прикрасити можна самим звичайним і простим методом: за допомогою повітряних кульок, квітів та різнобарвних стрічок. Також відмінно виглядатимуть різні плакати з веселими жартами про викуп, весілля або сімейне життя. Таким чином, вже наближаючись до будинку своєї коханої, наречений і вся його компанія зможуть заряджатися позитивом.
 • Якщо є необхідність, то обов'язково потрібно заздалегідь підготувати столик з ласощами для хлопця і його друзів. У тому випадку, якщо весілля буде проходити в холодну пору року, то стіл можна перенести в передпокій вдома, щоб не тримати гостей тривалий час на холоді.
 • Викуп нареченої – це той самий звичай, під час дотримання якого свідок разом з іншими подружками нареченої буде брати гроші з нареченого. Тому рекомендуємо для цього заздалегідь підготувати красиву коробочку. Можна самостійно оформити будь-яку коробку, обклеївши її пакувальної папером. До речі, буде краще, якщо за коробку з грошима буде відповідати хтось один. Це потрібно для того, щоб після викупу гроші не загубилися і не пропали.
 • Оскільки сценарій вже повинен бути на руках у свідка, слід заздалегідь підготувати всі необхідні реквізити. Ретельно продумайте і прокрутіть подумки всі дії, всі конкурси. І, відповідно, підготуйте весь необхідний реквізит. У цьому допоможуть подруги нареченої, так як для проведення кожного конкурсу повинен бути один відповідальний чоловік, інакше все буде виглядати затягнуто і неорганізовано.

Дійові особи

  Як правило, організацією і проведенням викупу займаються подружки нареченої. Організовує та дівчина, яка буде свідком у рагсі, а решта подруги або родички винуватиці торжества можуть активно допомагати.

  Визначившись з тими, хто буде брати активну участь у конкурсах та в самому викуп, слід вписати імена в сценарій. Кожна подруга повинна знати свої слова, має добре вивчити жарти, загадки та інший необхідний текст.

  Пам'ятайте про те, що вибирати потрібно жвавих, активних і не сором'язливих дівчат, інакше викуп буде нудним.

  Поради по проведенню

  Організовуючи викуп нареченої, пам'ятайте про те, що весь процес не повинен затягнутися на тривалий час. Коли все відбувається протягом тривалого часу, то інтерес до самого заходу вже пропадає. Оптимальний варіант – це двадцять хвилин від початку і до кінця. Дуже важливо продумати все до дрібниць і в процесі самого викупу підключати до участі всіх присутніх, інакше друзів або подруг може стати нудно.

  Перш ніж провести традиційний викуп нареченої дружка повинна прочитати привітання для нареченого. Дуже багато оригінальних привітань можна знайти на просторах інтернету. Вітання може бути у віршах або прозі. Це не настільки важливо, головне, щоб воно було веселим. Це дозволить всієї компанії з перших же хвилин зарядитися позитивом і налаштуватися на правильну хвилю.

  У тому випадку, якщо свідок боїться забути свої привітальні слова, можна поступити наступним чином. Можна заздалегідь написати текст на папері і зробити з неї оригінальний сувій. Тоді це буде виглядати цілком цікаво і свідок точно не забуде свої слова.

  Частина конкурсів можна провести біля воріт або біля під'їзду, а решта, завершальні конкурси вже повинні проходити будинку або в квартирі. Пам'ятайте про те, що конкурси та завдання повинні бути простими. Наприклад, якщо в нареченого немає голосу і слуху, то співати пісні він навряд чи стане. А якщо і зважиться заради коханої на такий крок, то все буде виглядати, м'яко кажучи, безглуздо. Тому завдання повинні бути нешкідливими, це важливо. Крім того, варто виключити конкурси з алкогольними напоями.

  Коли наречений вже добереться до заповітної двері, за якої чекає його кохана, то він обов'язково повинен виголосити клятву любові і вірності. Для того щоб не збентежити хлопця і не застати його зненацька, можна заздалегідь підготувати текст клятви для нього. До речі, клятва може бути надрукована у вигляді красивого диплома і поміщена у рамку. Тоді можна зробити такий диплом з клятвою і для нареченої, і молоді зможуть обмінятися клятвами, а дипломи залишаться їм на пам'ять і будуть прикрашати одну з стін їх будинку.

  Оригінальні випробування для нареченого

  Для того щоб викуп пройшов як на одному диханні, слід підготувати максимально веселі, і прості конкурси. Пам'ятайте про те, що придумуючи випробування для нареченого, ви повинні враховувати особливості його характеру, щоб не поставити його в незручне становище і не збентежити.

  У нас є кілька оригінальних ідей, які обов'язково стануть вам у нагоді.

  • В під'їзді або в коридорі будинку можна натягнути невеличку мотузку, на яку слід прикріпити фотографії. Фотографії повинні бути дитячими. Для цього знадобляться дитячі фотографії нареченої, її родичок або подруг. Щоб простіше було кріпити фотографії, а потім і знімати їх, скористайтесь самими звичайними прищіпками. Для нареченого випробування полягає в тому, що серед розмаїття дитячих осіб він повинен знайти свою наречену. Якщо знайде, то може сміливо приступати до наступного завдання, а якщо ні, то доведеться платити.
  • А ось ще одне цікаве завдання, яке підійде в тому випадку, якщо наречена живе в багатоповерховому будинку. Прямо біля під'їзду нареченому потрібно вручити кольорові крейди. На кожній сходинці він повинен написати ласкаве слово для своєї нареченої. При цьому важливо, щоб він жодного разу не повторився. Допомагати в цьому непростому завданні молодому хлопцеві можуть його вірні друзі.
  • Також можна влаштувати нареченому невеликий тест-опитування, щоб дізнатися, наскільки добре він знає свою кохану. Для цього можна заздалегідь підготувати різні питання. Наприклад, який розмір взуття носить його наречена, в який день тижня вони познайомилися, коли день народження у майбутньої тещі і т. д.

  Незвичайний весільний викуп дивіться у наступному відео.