Потрібні свідки при реєстрації шлюбу?

Сімейне законодавство і народні традиції хвилюють молодят, коли вони починають планувати весілля. Більшість пар замислюється про необхідність присутності свідків. Розвіяти сумніви легко, достатньо розібратися в тому, які ролі відпущені цим людям. Присутність супроводжуючих є даниною традиціям і не регулюється законом.

Яка зона відповідальності?

Люди, які стоять поруч з нареченою і нареченим на весіллі, потрібні для допомоги. Свідок починає проявляти себе ще на дівочій вечірці. Саме ця дівчина повинна все спланувати і організувати. Також потрібно допомогти нареченій вибрати краще плаття, туфлі і прикраси. В день весілля дівчина повинна першої приїхати до нареченої і допомогти їй вбратися.

Свідок бере на себе оформлення і розсилання запрошень на урочистості. Дівчина повинна спланувати викуп нареченої і допомагати тамаді вести свято. Якщо ведучого на весіллі немає, то цю роль виконує свідок. А ще подруга нареченої допомагає приймати численні подарунки молодятам.

Весілля може викликати досить велике напруження у нареченої, тому свідок надає моральну підтримку. Дівчина повинна знаходитися поруч з винуватицею торжества і стежити за її станом, зовнішнім виглядом. Саме свідок підказує нареченій, що пора поправити макіяж або зачіску.

Багато падає на тендітні жіночі плечі, тому варто уточнити і роль свідка на весіллі. Друг нареченого планує мальчишник і стежить за його ходом. Він повинен проконтролювати нареченого, щоб той не випив зайвого. Підбирати костюм для весілля чоловікам теж слід разом.

Всі комерційні питання вирішуються з допомогою свідка. Цей чоловік відповідальний за те, щоб всі гості дісталися до місця святкування. Організація транспорту для молодят теж входить в коло його обов'язків.

Свідок повинен приїхати до нареченого в день весілля і проконтролювати, щоб нічого важливого не залишилося вдома. Одного нареченого слід нагадати про паспорт і шампанське, а кільця і зовсім забрати собі на зберігання. Саме свідок повинен підготуватися до викупу нареченої, запастися алкоголем, дрібними монетами, солодощами, смішними піснями і тостами.

На самому святі свідок повинен вести себе активно і привертати увагу гостей до розваг і конкурсів, які проводить тамада або свідок. Чоловік зобов'язаний стежити за алкоголем в келихах гостей і молодят, за необхідності доливати. У перервах між активною діяльністю свідок підтримує нареченого в найважливіший день його життя, допомагає приймати привітання та подарунки.

Завжди потрібні?

Молодята можуть вибрати в Загсі урочисту і неторжественную реєстрацію. Перша вважається більш популярною, тому що багато хто хоче запам'ятати день весілля на все життя. На церемонії прийнято дотримуватися певні традиції. У Росії на весіллях є два свідка, по одному з боку нареченого і нареченої.

Свідки не повинні перебувати у шлюбі один з одним або з іншими людьми. Таким людям також необов'язково брати з собою паспорта, адже офіційно їх присутність не фіксується. На плечі свідків найчастіше лягають організаційні питання різної складності. Пам'ятайте, що всі вимоги до супроводжуючих людям суто традиційні, і не регулюються законом.

Велика кількість пар віддає перевагу неторжественную реєстрацію шлюбу. Сімейний кодекс не передбачає обов'язкового огляду, тому потрібні свідки при реєстрації шлюбу чи ні, вирішують лише наречені.

Якщо ви вибрали неторжественную церемонію, то варто заздалегідь обговорити присутність свідків з працівниками Загсу. Може виникнути непорозуміння, і близьких людей пари просто не пустять в кабінет реєстрації.

Деякі молодята вирушають до церкви після Загсу. Обряд вінчання дозволяє отримати благословення на майбутнє сімейне життя. Церква має свої правила, які ніяк не пов'язані з сімейним законодавством. Свідки на вінчанні повинні бути обов'язково. Ці люди підтримують нареченого і наречену, тримають над їх головами вінки.

Необхідність присутності свідків безпосередньо залежить від того, як саме ви вирішили зв'язати себе узами. Можна розписатися в Рагсі удвох, без присутності інших людей. Присутність свідків на весіллі необхідно тільки в тому випадку, якщо ви хочете віддати данину традиціям. Якщо ж ви йдете до церкви, то з вами обов'язково повинні бути довірені особи.

Хто може бути свідком?

Вибрати людей, які будуть супроводжувати вас в самий важливий день, не так просто. Слід знати деякі правила.

  1. У такій ролі може виступати будь-яка людина, навіть родич. Бажано, щоб свідки досягли повнолітнього віку.
  2. Закон не наділяє супроводжуючих якимись особливими правами чи обов'язками.
  3. З боку нареченої обов'язково повинна бути жінка, а з боку нареченого – чоловік. Це непорушне правило.
  4. На торжестві ці люди виділяються з натовпу завдяки особливим червоним стрічкам з позначками.
  5. За традицією не можна кликати людей, які перебувають або перебували у шлюбі.
  6. Віддавайте перевагу друзям і родичам, яким можна довіряти. Свідки мають багато зобов'язань, тому повинні бути пунктуальними і відповідальними.

У більшості випадків молодята кличуть на весілля родичів або близьких друзів. Свідки повинні підтримувати пару морально, адже весілля часто буває хвилюючою.

Потрібні свідки на весіллі, дивіться у відео нижче.