Як висловити подяку родичам на весіллі?

Весільне торжество — найкращий час для того, щоб подякувати людям, які подарували життя нареченому і нареченій, брали участь у їх вихованні, приділяли свою увагу, тепло і турботу. У суєті буднів та передсвяткових клопотах про це важливому моменті багато часто забувають, але ніколи не пізно виправити становище. Урочисто виголошена подяка батькам на весіллі буде доречна і в момент викупу, і в ході застілля. Підготувати її краще заздалегідь, хоча і гарний експромт може виявитися вельми до речі.

Як повинна звучати промова нареченого? Які теплі слова від нареченої для тата, бабусі і дідусі зможуть зачепити душу і серце? Класичні весільні поради в цьому випадку навряд чи будуть корисні. А ось споконвічні традиції урочистості, що з'єднує шлюбними узами люблячі серця, можуть виявитися корисними. Адже саме з глибини століть до нас дійшли заздоровні промови, з якими можуть звертатися не тільки гості, але і самі молоді. Гарний тост або пишна мова стане кращим доповненням до фінальної частини урочистості, допоможе висловити повагу та вдячність тим, хто вшанував захід своїм візитом.

Загальні поради по складанню тексту

Не всі володіють талантом ораторів і достатнім красномовством, щоб у форматі імпровізації легко і швидко знайти потрібні слова для заздравной промові на честь батьків або представників більш старшого покоління. Крім того, у великих сім'ях доводиться приділяти увагу всім родичам, щоб точно нікого не образити. Так, невелике вітання може розтягнутися на довгі години. Як зробити звернення молодят до гостей ємним і коротким?

Існує ряд правил, які потрібно дотримуватися.

 • Чіткий регламент. Буде краще, якщо процесом спілкування молодят і гостей в ході весілля буде керувати досвідчений тамада або свідки, готові знайти правильні слова для переходу від словесних вітань до застілля.
 • Правильний вибір моменту. Якщо мова планується промовляти від імені кожного з молодят, потрібно обов'язково розподілити звернення до різних членів сім'ї по часу, інакше найважливіші слова просто загубляться серед безлічі інших.
 • Відмова від віршованої форми. Саме з проголошенням віршів у більшості людей в самий відповідальний момент виникають складності.
 • Допомога один одному. Якщо планується імпровізувати, варто звернути увагу на спільний формат обігу. У разі затримки молодята зможуть підтримати один одного.
 • Відсутність шаблонних фраз в тексті. Навіть якщо мова піде про те, щоб скласти десяток коротких звернень, варто проявити сердечність і згадати важливі і дорогі саме для конкретної людини моменти.

Як висловити подяку батькам?

Батьки — люди, які вправі розраховувати на уважне до себе ставлення в такий важливий день. Але як висловити подяку правильно? В першу чергу, не варто соромитися хвилювання або намагатися приховати. Саме щирі емоції молодят будуть найбільш цінні для їх мам і тат.

А ось від ідеї читання заздалегідь підготовленого тексту «з листа» краще відмовитися.

Звичайно, якщо це не прем'єра заздравной пісні або поетичного твору. Їх твором теж краще потурбуватися заздалегідь і не копіювати чужі слова, а знайти власні зворушливі і важливі моменти, які хотілося б згадати на весіллі.

Вкрай важливо знайти розумний баланс у виборі адресатів для обігу. Промова від молодят в день весілля повинна звучати і в честь батьків нареченого, і для батька і матері нареченої. Буде краще, якщо кожен з молодят знайде можливість приділити увагу близьким другої половинки. Наприклад, розповість про те, наскільки цінною для нього прийняття нової сім'єю.

Звернення від нареченої та нареченого

Яким буде звернення нареченої до людини, якого вона обрала собі в чоловіки? В першу чергу, варто згадати найсвітліші моменти в житті. Можна торкнутися момент знайомства і розвиток взаємин, згадати якості обранця, які ціняться найвище. Можна вручити молодому чоловікові символічні атрибути глави сім'ї — корону, скіпетр або ключі від серця коханої.

Важливі слова від нареченого в бік його другої половинки теж повинні прозвучати.

Адже саме в день весілля молодій дружині так хочеться відчувати його любов, підтримку і увагу. Вимовити таку важливу мову можна як на початку застілля, перед усіма іншими тостами, так і в розпал весільних гулянь. Щирі і теплі слова можуть включати клятви, обіцянки – вони прозвучать більш зворушливо, якщо будуть результатом імпровізації, а не домашньою заготовкою. Але є і винятки. На молодіжній весільній вечірці таке своєрідне освідчення в коханні цілком може бути оповите форму стенд-ап виступу.

Що сказати татові від дочки і від сина?

Батько нареченої або нареченого — той самий чоловік, який протягом усього життя наставляє, захищає, оберігає від бід. Сильне чоловіче плече, глава сім'ї, а незабаром, можливо, і люблячий дідусь гідний і віршованої і пісенної привітання. Якщо в залі для святкування є сцена і мікрофон, а наречена має вокальними талантами, можна влаштувати міні-виступ на честь її батька. Крім того, подякувати самого близького і рідного чоловіка в житті наречена може, виконавши з ним спільний танець — на його початку промова буде особливо доречна.

Теща і свекруха не залишаться без уваги

Чого чекають від зятя і від невістки їх нові родичі? В першу чергу — доброзичливого ставлення і поваги. Навіть якщо до дня одруження між новими родичами існувала певна напруженість, саме молоді в силах розтопити цей лід і зробити перші кроки на шляху до набуття взаєморозуміння. Сухі визначення теща або свекруха краще залишити для анекдотів. Для матерів день, коли їхні діти поєднують свої долі так само важливий і дорогий, як і для самих молодят.

При зверненні до чоловічої частини нової великої сім'ї також потрібно говорити від серця, звертатися із зрозумілими побажаннями, без цитат і витіюватих розлогих промов. Звернення по імені та по батькові буде цілком доречно і дозволить уникнути зайвої незручності.

Звернення до бабусям та дідусям

Як подякувати старших родичів в день весілля? У традиціях багатьох народностей є шанобливе ставлення до старших членів сім'ї. Але навіть на цілком світському заході присутність бабусь і дідусів є важливою складовою створення атмосфери сімейного тепла і затишку. Так чому б не присвятити їм окрему частину урочистості? Крім урочистої промови, тут будуть доречні заздалегідь відрепетирувані танці або пісенні номери, виконані в честь найбільш шанованих членів роду кількома поколіннями родини.

Якщо вимовляння заздравного тосту на честь бабусь і дідусів заплановано, варто приділити їм увагу в початку свята. Можливо, кращим вибором стане вшанування, відбувається в період викупу, — тут можна вшанувати старших родичів нареченої. Якщо вік або стан здоров'я не дозволяють літнім людям довго насолоджуватися загальним веселощами, то цей фактор варто обов'язково врахувати.

Доречні будуть не тільки визнання в самих щирих почуттях, але й обійми або поцілунки.

Зворушлива промова від внучки чи онука — найкраще визнання заслуг для людей, які присвятили свій час і сили їх вихованню. Якщо бабуся і дідусь — люди цілком молоді та бадьорі, можна передбачити відповідну мова або влаштувати спільний танець. У будь-якому випадку варто сповістити всіх учасників про те, що такий момент буде на весіллі. Інакше хвилювання і сильні емоції можуть стати приводом для надмірних переживань.

Як подякувати інших членів сім'ї?

Слова подяки — важлива складова сімейного весільного торжества, що дозволяє згуртувати, зробити людей ближчими один до одного, познайомити нових родичів між собою. Але в ході привітань не варто забувати про те, що будь-які слова повинні йти від серця. Для друзів і приятелів можна просто підготувати спеціальні картки з побажаннями і приємними словами.

Родичів краще віддячити персонально. Знаючи склад гостей, шафер або тамада можуть включити мови в їх честь в загальну канву сценарію. Не варто затягувати — все заздоровні тости краще перенести на першу частину заходу, зробивши його другу половину набагато більш неформальній і веселою. Порядок вдячних промов у цьому випадку буде наступним:

 • на честь батьків;
 • слова, адресовані бабусям і дідусям;
 • на адресу хресних;
 • згадки сестру, брата, інших близьких родичів.

Якщо хочеться оригінально виділити одного з гостей або приділити увагу кожному з родичів, але при цьому не перетворити весілля на нудне захід, можна виразити слова подяки на формат загадок і запропонувати гостям розгадати їх разом. Таке звернення не стане приводом для збентеження і дозволить внести приємну різноманітність в хід урочистості.

Приклади мови

Знайти приклади готової речі не так вже й складно. У більшості випадків, звернення будується по одному і тому ж шаблону.

 • Поіменне перерахування або позначення родинних зв'язків (мама і тато, бабуся і дідусь).
 • Слова подяки — від кожного з пари індивідуально або спільні.
 • Обіцянку берегти і цінувати сімейне щастя, шанувати родинні узи надалі.
 • Побажання здоров'я і благополуччя людей, до яких звернена мова.

Як правило, перші слова подяки звучать в адресу батьків нареченої в її будинку під час викупу.

Тут прийнято дякувати за хлібосольність і вимовляти визнання в любові до найближчих людей. На самому урочистому застілля можна просто запланувати низку тостів від імені нареченого і нареченої. Тут кожен з молодят зможе приділити увагу своїй рідні, а чергування звернень дозволяє забезпечувати можливість для відпочинку і відновлення сил між конкурсами, веселими танцями і ситною їжею.

У віршах або в прозі?

Оптимальна тривалість вдячній промові — не більше 4-5 хвилин. Саме стільки потрібно для того, щоб утримати увагу аудиторії і не дати їй нудьгувати. Віршована форма більш коротка, але знайти справді цікаве і оригінальне вираження емоцій буває досить складно. Прозовий звернення, навіть заготовлене за шаблоном, точно стане правильним вибором і дозволить набагато простіше знайти вірні і небанальні слова для близьких, рідних і улюблених людей.

Приділивши увагу індивідуальним зверненням до батькам або іншим родичам, молодята не тільки демонструють вірність традиціям, але і роблять це важливе свято загальним і по-справжньому сімейним.

Звичайно, найважливіші слова тут повинні призначатися батькам і звучати від самого серця. Але чим більше уваги буде проявлена і до іншим гостям, тим приємніше будуть спогади про минулі урочистостях.

Красиві слова подяки родичів на весіллі у відео нижче.