Як правильно гладити брюки?

Не секрет, що велика частина жінок не дуже любить гладити. При цьому якщо поцікавитися у самих дам, прасування якого саме предмета одягу їх змушує попрацювати найбільше, то переважна більшість зійдеться на думці, що найбільш важко розгладжувати штани, особливо якщо вони зі стрілками. Найцікавіше в цьому факті те, що багато сучасні дами найчастіше взагалі не знають, як выглаживать стрілки навіть на своїх штанях, щоб у підсумку вийшов ідеальний результат, хоча насправді це не таке вже й складне.

Підготовчий етап

Для того щоб зробити процес прасування штанів максимально правильно, потрібно здійснити ряд підготовчих маніпуляцій:

 • поверхня для прасування закривається чохлом або особливим покривалом щільного типу;
 • краще вибрати праску, який має функцію відпарювання;
 • під час прасування рекомендується прикрити штани тонким шаром марлі;
 • використовувати, якщо це потрібно, розпилювач з рідиною.

Необхідно встановити на своєму прасці той режим температури, що відповідає типу тканини штанів. Потрібна інформація вказана на етикетці, що пришивається з оборотної сторони штанів. Тому не варто зрізати його, а краще зберегти, якщо він при цьому не заважає вам носити штани. Якщо ж така бирка відсутній (вона може вицвісти від прання), то варто запам'ятати: такі типи натуральних тканин, як льон, бавовна і шерсть найкраще гладити при підвищеній температурі, а ось синтетичні матеріали, навпаки, – при зниженій.

При прасуванні штани потрібно вивернути навиворіт, акуратно пропрасувати праскою наявні кишені, не забути про підкладку, приділивши увагу і поясу. Задній шов також слід добре розгладити. Виробляються всі маніпуляції обережно, так як перегладить невірно випрасувані штани після буде нелегко. Перед початком процесу уважно перегляньте свої штани. Вони повинні бути абсолютно чистими, оскільки навіть невелика пляма при прасуванні може впечататься в матеріал намертво. Зовнішній вид штанів буде зіпсований, а вивести таке пляма згодом буде досить проблематично.

Кишені штанів і шви повинні бути порожніми. Часто після прання в них можна відшукати скручені волокна або свалявшийся клаптик паперу, які можуть перешкодити процесу прасування штанів.

Якщо лляні або вельветові штани пересохли, просто трохи збризкайте їх водою або обдайте пором з праски, потім складіть і повісьте на спинку стільця на півгодини. Щоб волога не випаровувалася, можна скласти вологі штани в пакет. Шовк рекомендується загорнути в злегка мокрий рушник, так як пересохле виріб з такої тканини буде дуже складно якісно випрасувати.

Процес прасування

Розглянемо, як правильно і максимально швидко погладити класичні чоловічі штани.

 • Починайте прасування з верху виробу.
 • Краще всього відразу змочити проутюжильник (спеціальна насадка з тканини), віджати, і пропрасувати з його допомогою пояс, а також не забути про підкладку і наявні кишеньки.
 • Не варто притискати розігріту праску до виробу, інакше шви віддрукуються на штанинах. Одяг з бавовни та льону можна спокійно прасувати без насадки або марлі.
 • Здійснювати прасування штанів потрібно по всій довжині як спереду, так і ззаду, при цьому обережно відгинаючи всі шви, і утюжа їх в кінці прасування з невеликим натиском. Не забувайте використовувати функцію пара.
 • Далі слід вивернути виріб на лицьову сторону. Брючины натягаються на дошку або під них підкладається спеціальна подушечка. Праска потрібно буде часто переставляти, як ніби ви відпарюєте тканина. Далі брючины утюжатся з поворотом їх на дошці для прасування навколо осі, або ж швидко перевертаються на столі.
 • Після прасування обов'язково дайте выглаженному виробу трохи «відпочити», щоб з нього «пішла» вся волога, і воно охололо. Якщо ви захочете надягти штани на себе відразу, вони можуть дуже швидко зім'яти.

Вовняні і вельветові штани

Штани з вовни при прасуванні можуть почати лисніти. Щоб цього уникнути, потрібно прасувати їх через намочену у воді з оцтом, і після добре вичавлене тканина з льону. Можна її не до кінця просушувати при прасуванні, і тоді ефекту лоснения легко буде уникнути.

Вельветові штани і вироби з оксамиту – речі вельми делікатні. Їх потрібно прасувати без натиску тільки по ходу розташування ворсу, на вазі (а не на дошці) або на спеціальній подушці.

Штани з шовку прасують лише з вивороту, і через абсолютно сухий матеріал. Самі штани також не повинні бути вологими. Льон і бавовна при цьому можна намочити від душі, і відразу ж гладити праскою. Запам'ятайте – не варто надягати або ховати в шафі тільки що відпрасовані речі, так вони швидше помнуться і втратять свій вигляд.

Будь-які речі з вовни відмінно гладяться за допомогою мокрої марлі, тільки потрібно заздалегідь вивернути штани навиворіт. Вовняні штани зазвичай починають пропрасовувати зверху. При прасуванні кишень відсуньте тканина трохи вбік і пройдіться по ній гарячою праскою. Щоб на лицьовій частині не залишилося відбитка кишень, покладіть в них шматочок картону.

Помістіть одну штанину на спеціальну дошку для проглажки. Прослідкуйте, щоб шви з боків збігалися. Також приділіть увагу заднім і переднім складкам – обережно проведіть по них праскою. Таким же чином прасується і друга штанина. Щоб спідниця не «сіли» після подібної прасування, вони повинні повністю висохнути під працюючим праскою, а не на білизняний вішалці. Під час процесу прасування не треба з силою притискувати праску до тканини, краще намагатися «відпарювати» матеріал.

Вовняні штани можна якісно розгладити і без допомоги праски. Просто покладіть виріб на звичайному махровому рушнику або простирадлі, зверху на них укладіть інше рушник. Звичайною качалкою «розкачайте» штани, змінюючи при необхідності вологі рушники на вже підсохлі. Цей спосіб навіть має особливу перевагу – ворс вовни точно не зімне. Далі виріб просто залишається на столі без рушників досушиваться.

Вельвет ж не варто занадто часто прасувати. При частій прасування тканина «сяде», і вам буде важко виправити цей дефект. Для вельвету краще всього вибирати праска, який має функцію регулярної подачі пари. Вибирайте для цієї мети праска з тефлоновим підошвою, вона дозволить уникнути лиснючих плям на тканині. Розгладжувати таку делікатну тканину з вивороту чи можна застосувати проутюжильник з природних тканин.

Вельвет рекомендується прасувати тільки за допомогою підкладки, роль якої може зіграти навіть тонкий плед. Якщо є така можливість, то в ідеалі варто прасувати штани на вазі, це хоч і незручно, зате ефект вийде приголомшливий. Потрібно просто дуже акуратно протримати штани над праскою, закріпленим підошвою вгору. Цей дивний метод має свої плюси – з його допомогою ви без праці зможете розгладити складки.

Щоб зранку швидко відпрасувати шкільні брюки дитині, як пристосування для прасування можете взяти звичайну подушку і накрити її чистим матеріалом. Поверх подушки покладіть штани, накрийте їх проутюжильником, і акуратно гладьте, ледь торкаючись до матеріалу нагрітою праскою. У цього методу є цікава особливість: подушка в момент прасування збереже тепло, що йде від праски, і воно буде добре нагрівати ваші штани зсередини, щоб вони зовні здавалися більш новими.

Брюки зі стрілками

Уважно огляньте штани, візуально переконайтеся, що вони чисті, а випадково з'явилися плями відсутні. Штани вивертаються навиворіт, проутюживаются, при цьому особлива увага приділяється тим областям, де знаходяться кишені і пояс. Їх первісна проглажка може полегшити подальші роботи по наведенню потрібних стрілок. Вам допоможе використання невеликої дошки – на ній дуже зручно також розгладжувати і сорочки.

Складіть між собою всі рядки: спочатку складіть шви на штанях так, щоб між собою сходилися виточки зверху штанів, і щоб на матеріалі не було зайвих загинів. Знову виверніть штани, і почніть проутюживать самі стрілки. Якщо не хочете, щоб вони вийшли подвійними, не рухайте підошвою праски відразу по всій довжині виробу, краще акуратно гладити маленькі фрагменти. Якщо вам хочеться, щоб стрілки було видно довше, потріть зсередини тканина сухим шматком мила, а при прасуванні змочіть марлю або іншу тканину оцтовим розчином (розведіть 10 г оцту в 1 склянці води). Даний розчин вам допоможе, якщо на брюках проявилися блискучі плями від праски.

Після цього виробу потрібно «охолонути», а потім його можна скласти в шафу. Якщо скласти виріб ще неостывшем стані, на ньому можуть з'явитися «заломи», і його знову доведеться гладити.

Як тільки ви повністю отутюжили штани з вивороту, вивернули їх і погладили верх, просто складіть виріб так, щоб шов зовні брючины і внутрішня подгибка були один під одним. Підніміть штани за нижню частина штанин і з'єднайте разом 4 шва. Потім складіть шви зверху покладіть штани на рівну поверхню. Вирівняйте на ній всі шви штанів зверху. Стрілку потрібно пропрасувати до 7 см до пояса і не більше того. Прасування стрілок повинна починатися з колін. Щоб шви не «пішли», потрібно з'єднати їх разом в певних місцях спеціальними шпильками. Після проглажки штани вішаються на спинку стільця. Не варто їх одягати, поки тканина не охолоне.

Корисні рекомендації

Якщо ви занадто поспішаєте і не встигаєте відшукати марлю або шматок тканини, щоб якісно випрасувати штани, або у вас поблизу немає зручної насадки для праски, ви можете просто замінити марлю звичайним тонким аркушем паперу.

Брюки з синтетичних матеріалів гладяться злегка нагрітою праскою. Зволожувати тут необхідно лише несуттєві заломи або пом'ятості, використовуючи змочені водою серветки. Шкіряні штани потрібно всього лише пару хвилин протримати над парою праски, і вони стануть прямими.

Якщо брюки неможливо випрасувати, їх потрібно обережно відпарити праскою, мають функцію відпарювання або ж скористатися допомогою парогенератора. Можна цей процес здійснити і за допомогою звичайної праски: розташуйте його горизонтально і обробіть свої штани пором, тримаючи при цьому праска на відстані 3 см від самого виробу. До самої тканини праскою не варто торкатися. Таким чином, відпарити брюки ви зумієте далеко не один раз.

Заломи на брюках ви завжди зможете розгладити, використовуючи невелику вологу марлю. Прасувати виріб краще всього відразу з вивороту, щоб тканина не залоснилась, і щоб ваші штани не блищали. Поставте температуру, характерну для даного виду тканини, встановіть сам праска на мокрий шматок марлі і протримаєте його так, поки тканина марлі повністю не висохне. Якщо це потрібно, повторіть цей процес деяку кількість разів, до тих пір, поки заломи повністю не зникнуть. Слід знати, що якщо в місці наявного залому присутні потертості, то вони разом з ним не пропадуть.

У житті часом трапляється, що терміново треба мати під руками стильний, відмінно випрасувані штани, але відсутнє таке важливе пристосування, як праска. Вам можуть допомогти не зовсім стандартні способи або пристрої, які дозволять правильно розгладити ваші штани в будь-яких можливих умовах.

 • Пар. Попрасувати речі, які давно ніхто не гладив, або штани з істотними заломами вам допоможе пар. Відпарювати, таким чином, штани – досить старий трюк. Просто наберіть у ванну максимально гарячу воду і повісьте над ванною ті речі, які вам необхідно випрасувати. Гарячий пар без праці розгладить всі складки, і вам потрібно буде лише трохи пізніше висушити речі. Даний метод не дуже підійде для тих обивателів, які поспішають.
 • Гаряча металева кружка. І цей спосіб прасування без праски дуже древній. Щоб погладити речі, в металеву кружку наливають крутий окріп і дном вироби розгладжують потрібний одяг. Якщо ви побоюєтеся, що кухоль буде залишати сліди на ваших штанах, то пропрасовуйте їх через звичайну тканину або марлю.
 • Прес. Штани можна випрасувати і ще одним, але дуже довгим способом. Добре, якщо у вас є спеціальний прасувальний прес, але що ж робити, якщо у вас його немає? Виперіть виріб і ретельно його вижимання. Підніміть матрац, покладіть штани під цей імпровізований прес, і спокійно лягайте спати. Вага тіла і матеріал матраца швидко розгладять і якісно підсушать ваші штани навіть в таких екстремальних умовах.

Про те, як правильно погладити брюки своїми руками, дивіться у наступному відео.