Як правильно гладити сорочку: покрокова інструкція, сучасні технології для полегшення прасування. Як погладити сорочку за хвилину?

Як гладити сорочку: детальна інструкція з фото.

Сорочка — головний елемент жіночого і чоловічого ділового костюма. Не дивно, що прасування сорочок щоденний обов'язок тисяч людей. Для того щоб ця обов'язок була в радість, а не доставляла масу клопоту, ми пропонуємо навчитися правильно гладити сорочку, а також скористатися новітніми технологіями, які полегшують наш побут.

Як правильно гладити сорочку: покрокова інструкція з фото

Хочете знати, як правильно гладити сорочку? Ми розповімо про цьому складному процесі з нуля, щоб питання прасування сорочки не здавався чимось страшним і об'ємним.

 • Перше правило прасування одягу — вивчаємо етикетку. На ній вказується, в якому температурному режимі можна прасувати виріб (і чи можна взагалі), адже частина сорочок із синтетичного волокна гладити взагалі не можна (що з ними робити розповімо трохи пізніше).
Віддати сорочку дівчини — для багатьох найпростіший вихід погладити сорочку
 • Друге правило прасування сорочки — не пересушуйте виріб до стану «сухаря». Збирайте сорочки на прасування в злегка вологому стані. Якщо вже пересушили — вішаєте на вішалку і опрыскиваете злегка з пульверизатора і даєте їй повисіти 10 хвилин і тільки після цього можна приступати до прасування.
 • Наступний крок — вивернути сорочку на виворітну сторону. Це обов'язкове правило для тих, хто хоче носити сорочку довго і не отблескивать слідами від праски.
 • Виберете на прасці температурний режим як вказано на етикетці. Зверніть увагу, що у вас може бути кілька сорочок і на кожній буде вказано свій температурний режим. Вибирати необхідно по градусам (вказано на прасці або в інструкції до нього, а також у дужках на етикетці під самим значком праски).
 • Недосвідчені нерідко допускають таку помилку: на етикетці вказано дві точки, вони вибирають режим на прасці другий і починають гладити. При цьому ймовірність того, що температурний режим співпаде у такому разі 50/50. Але чи готові ви ризикувати, особливо якщо сорочка дорога?
 • У разі якщо сорочка не нова і ярлик відсутній, поставте праска на мінімальний режим і прогладьте невелику ділянку знизу (який заправляється в штани), якщо не розгладжується — додайте температуру на один режим. Але якщо відчуваєте, що праска погано ковзає — це означає, що тканина плавиться і необхідно знизити температуру. Після того як зменшіть температуру почекайте 1-2 хвилини і тільки потім продовжите прасування.
 • Пар — незамінний помічник, щоб гладити сорочку. Виставляйте функцію на прасці, а якщо такої немає, розпиліть трохи води по сорочці і пропрасуйте. При зіткненні праски з водою утворюється той самий пар.

У господарських магазинах ви часто зустрічаєте маленькі прасувальні дошки, які багато хто помилково приймають за туристичний варіант повноцінної дошки. Все трохи складніше — це спеціальне пристосування для прасування дрібних деталей і рукавів сорочок зокрема. Придбайте таку помічницю, і ви зрозумієте, наскільки вона полегшує процес.

А тепер переходимо до самої дії, як правильно гладити сорочку:

 • Вивернувши сорочку на виворітну сторону, витягуємо рукави і розправляємо манжети;
Волога сорочка — швидка прасування!
 • Першим ділом пропрасовуємо манжети сорочки;
 • Переходимо на прасування рукавів. Складаємо рукав так, щоб шов лежав ближче до вас рукою і розрівнюємо в протилежну від шва бік, коли разровняете рукою — можна пропрасувати праскою. Таким чином, ви прогладите дві сторони одночасно без утворення зайвих складок і нерівностей;
Гладимо рукава першими
 • Тепер переходимо до зовнішньої сторони рукави, яку багато залишають зі складкою, це виглядає не дуже гарно. Тому ми рекомендуємо гладити рукав, залишаючи з зовнішньої сторони 1 см, після чого треба злегка зрушити на себе верхній шар тканини, щоб не зовсім проглаженная частина виявилася зверху, і пройтися ще раз вже по ній. Якщо є підставка для прасування рукавів — досить пропрасувати з одного боку, прокрутити і пропрасувати з другої;
Ретельно пропрасовуємо місця біля гудзиків
 • Наступна частина — передня половина сорочки, на якій розташовані гудзики. Ретельно пропрасуйте навколо кожної гудзики і тільки потім пропрасовуйте основну частину. Якщо покласти сорочку на край дошки (вона зазвичай звужується), зону біля плеча і рукава випрасувати не складе праці. В іншому випадку можете скористатися вищезгаданої підставкою;
Край прасувальної дошки — ідеальне місце для прасування верхньої зони сорочки
 • Пропрасуйте другу половинку сорочки, де петлі. Ця половинка прасується без проблем;
 • Переверніть сорочку і покладіть її таким чином, щоб комір трохи звисав з краю дошки, а рукави і передня частина з бічних частин дошки. Тепер пропрасуйте спинку, підтягніть в одну сторону, пропрасуйте і в другу сторону. 30 секунд і спинка пропрасована;
Залишається пропрасувати комір і сорочка готова!
 • Залишається пропрасувати комір. Гладимо його з виворітної сторони, щоб слідів від праски не було видно, потім відкидаємо комір по згину, накладаємо тонку тканину (щоб уникнути все тих же слідів від праски) і загладжується кут між стійкою і відкладний частиною сорочки.

На закінчення варто додати, як зберігати вигладжені сорочки. Кожна сорочка вішається на окрему вішалку і застібається на всі ґудзики. Вішаючи в шафу, розправляючи її серед речей. Так можна напрасувати сорочок на весь робочий тиждень!

Як погладити сорочку за хвилину?

Відразу запевнимо, це не панацея, яка зробить все за вас. Це техніка, яку пропонує Томас Майерс Левін. У перші рази можливо прасування буде займати трохи більше часу, а потім ви дійдете до заповітних 60 секунд, щоб погладити сорочку.

Томас Майерс Левін пропонує:

 • Не витрачати час на розпилення води на окремі частини сорочки, а змочити її, перед тим як починаєте прасувати;
 • Розправляємо манжети і пропрасовуємо одним рухом (праска з парою творить чудеса);
 • Розкладаємо рукав і пропрасовуємо двома рухами (складка залишається на зовнішній частині, але для швидкого вирішення це не проблема, правда?);
 • Ложем сорочку на спинку і кількома рухами вигладжуємо поличку біля коміра;
 • Викладаємо комір і одним рухом пропрасовуємо його;
 • Ложем на край дошки сорочку і починаємо гладити, постійно посуваючи її на себе, щоб вирівняти всі частини.

Для детального вивчення цієї техніки наводимо відео урок незрівнянного Томаса.

Відео: How To Iron A Shirt

Як гладити сорочку: сучасні технології для полегшення прасування

У цьому розділі ми розповімо про секрети, якими користуються господині всього світу. Дорого чи дешево, цікаво чи безглуздо — вирішувати вам.

 • Кондиціонер при пранні — всього ковпачок диво кошти та сорочки після висихання пом'яті набагато менше, а прасування набагато простіше.
 • Сушарка з товстими трубками замість волосіні — відмінне рішення, адже при сушінні не утворюється того самого залому, з яким ви зазвичай боретеся найдовше (правда ж?).
 • Сушіть сорочку на металевою або пластиковою вішалці. Дерев'яна вішалка або з тканинної обтяжкою може залишити плями на сорочці, і зіпсуватися від вологи.
 • Парогенератор — відмінний спосіб погладити сорочку пором. Для цього достатньо повісити сорочку на вішалку і обдути пором. Пара подається під високим тиском, пробиваючи волокна тканини і тим самим розгладжуючи. Пам'ятаєте, на початку статті ми говорили про сорочках, які не можна прасувати? Якщо після сушіння вони все-таки виглядають не дуже естетично — пройдіться по ним парою.
Парогенератор — новітнє пристрій для прасування одягу

Пристрій для сушіння і прасування одягу. Цінуйте свій час і комфорт, і готові за це платити? Придбайте новомодне пристрій для сушіння і прасування виробів, і питання як прасувати сорочку у вас більше не виникне! Досить повісити віджату сорочку на пристрій і включити на один з режимів. По закінченню сушіння ви отримаєте ідеальну сорочку, яку можна відразу ж одягати.

Пристрій для сушіння і прасування одягу — справжня знахідка для тих хто не любить праска

Сподіваємося, ми відповіли на всі ваші питання як правильно гладити сорочку, і тепер ви зможете спростити цей процес до мінімального часу. І насамкінець ми пропонуємо ознайомитися з відео-інструкцією по прасування сорочки.

Відео: Президентська ідеальна прасування чоловічої сорочки