Як вибрати прасувальну дошку для парогенератора?

Багато господині дуже не люблять гладити білизну, вважаючи це заняття виснажливим, оскільки воно не тільки забирає дуже багато часу і сил, але і вимагає особливої ретельності, якщо потрібно отримати ідеально випрасувану одяг.

Щоб позбавити представницю прекрасної статі від стомлюючого заняття, виробники побутової техніки замість звичного праски пропонують придбати парогенератор. У доповнення до нього рекомендується придбати спеціальну прасувальну дошку. Такий комплект дозволяє господарці отримати чудово випрасувані речі, витративши при цьому мінімум часу та енергії.

Особливості

Головною відмінною рисою прасувальної дошки для парогенератора, у порівнянні з іншими пристроями, є наявність спеціальної поверхні, яка дозволяє одночасно усмоктувати пара і забезпечувати продувку. Завдяки таким конструкційним особливостям процес прасування проходить значно легше: відбувається проникнення пари в кожну складочку одягу, в результаті чого білизна рівне розгладжується, а пара проходить крізь поверхню дошки, не створюючи «мокрого ефекту».

Як результат, відбувається значне прискорення всього процесу прасування одягу. Господиня може пропрасувати набагато більшу кількість білизни, використовуючи парову станцію зі спеціальною прасувальної дошкою, порівняно з звичайною праскою і дошкою для прасування.

Крім цього, білизна, яке відрізняється великими розмірами, наприклад, простирадла або підодіяльники, можна скласти в декілька шарів, щоб зручно розмістити його на дошці для парогенератора. При цьому якість проглаженного білизни залишиться на високому рівні, як ніби ви гладили його не складаючи.

Поверхню прасувальної дошки для парової станції розроблена таким чином, щоб не тільки пропускати пар, але і забезпечувати високу ступінь гладкого ковзання для парогенератора. Поверхня таких пристосувань включає в себе 4 шари.

 1. Основу. Виготовляється із водонепроникного термопластичного матеріалу, який чудово переносить вплив високих температур. Також в якості основи може бути використаний метал, оснащений спеціальною стінкою для водовідштовхування. Розрізняють перфоровану основу або містить сітчасту прошарок, завдяки якій не відбувається скупчення конденсату.
 2. Поролоновое або шерстяне покриття. Застосовується для того, щоб розподіляти пар і поглинати надлишкову вологу.
 3. Підкладка виготовлена з піноматеріалу. Надає поверхні максимальну гладкість, збільшуючи ковзання.
 4. Чохол, виготовлений з натуральних волокон, наприклад, бавовни або льону.

Основні функції

Для прасування білизни краще використовувати дошку з парогенератором, такий пристрій відноситься до класу активних. На відміну від «пасивного» вироби її слід включити в електричну мережу, в результаті чого вона буде виконувати додаткові корисні дії.

 1. Обдув або провітрювання. Коли включена така функція, спостерігається процес вдування повітряного потоку, який створює захисну оболонку. Вона забезпечує більш полегшений режим прасування, який рекомендується використовувати для тоненькою матерії, чоловічих сорочок, сорочок. Нерідко таку функцію господині застосовують, щоб освіжити верхній одяг. Завдяки функції обдування ви оберігаєте делікатні тканини від заламування і непотрібних вм'ятин.
 2. Поглинання пари або вбирання. Активна дошка для прасування парогенератором володіє особливим відсіком, який чудово «вбирає» конденсат. Вологе повітря буде просочувати матерію, проходячи крізь неї, і притягувати її до робочої поверхні, внаслідок чого значно легше вирівняти білизна. До того ж надмірна вологість буде віддалятися, не залишаючи мокрих слідів на дошці або одязі.

Подібна функція найчастіше застосовується, щоб напрасувати стрілки на брюках або розгладити хвилясті тканини, що характеризуються підвищеним ковзанням.

Дошка для парової установки забезпечує працездатність зазначених вище функцій завдяки наявності вбудованого вентиляційного пристрою.

Якщо ви плануєте купувати дошку для прасування парогенератором, щоб використовувати її не в домашніх умовах, а для професійних цілей, тоді необхідно звернути увагу на таку функцію, як підігрівання стільниці до 60 градусів. В результаті двостороннього нагрівання поверхні одяг буде згладжуватися ще швидше. Така термофункция забезпечує додаткове висушування матерії, оберігаючи поверхню дошки від промокання, якщо потрібно прасувати білизну протягом тривалого періоду часу.

Включений вентилятор, який присутній в активних дошках, теж позбавляє від скупчення надмірної конденсованої рідини.

Різновиди

Прасувальні дошки для парогенератора бувають двох різновидів:

 • активні;
 • стандартні.

Активна дошка для парової системи має ряд особливостей:

 • наявність більшої поверхні для прасування речей;
 • округлий край стільниці, який дозволяє краще розгладжувати білизна;
 • підставка для праски;
 • наявність обладнаного вентилятора;
 • присутність педалі, яка забезпечує подачу повітря;
 • більш міцні і стійкі ніжки.

Тонкощі вибору

Щоб правильно вибрати дошку для парогенератора, необхідно враховувати ряд параметрів.

 • Маса виробу. Вона може коливатися в межах від 5 до 20 кілограм. Часто представниці прекрасної статі віддають перевагу легким прасувальних дошок, які відрізняються мобільністю, в результаті чого навіть дуже тендітна і мініатюрна дівчина зможе з легкістю перенести її і поставити в зручному місці.
 • Розміри. Враховуйте цей показник, коли будете вибирати подібне виріб. Компактні розміри прасувальної дошки для парової системи дозволять її заховати від сторонніх очей, коли немає необхідності використовувати цей пристрій.
 • Висота. У більшості моделей можна відрегулювати висоту, завдяки чому такий прасувальної дошкою зможуть користуватися всі члени сім'ї незалежно від їх зростання. Подібний виріб може бути обладнане ступінчастим або плавним регулюванням рівня розміщення стільниці. Зверніть увагу, що ступінчастий механізм відноситься до найбільш міцним, а от завдяки важеля механізму можна встановити прасувальну дошку в більшому діапазоні висот. Певні моделі характеризуються мінімальною висотою, яка дорівнює 40 сантиметрів, завдяки чому гладити білизну можна сидячи.
 • Розміри і форма стільниці. Оптимальним варіантом є придбання прасувальної дошки, яка має досить великий стільницею. Завдяки цьому ви зможете практично повністю розмістити одяг. А якщо виріб з текстилю відрізняється великими розмірами, тоді будете пересувати його набагато меншу кількість разів, що значно прискорить процес прасування. Стільниця з загостреним краєм дозволить краще надягати одяг для розгладження.
 • Надійність і стійкість. Найчастіше каркас виготовляється з пластику, відрізняється підвищеною надійністю і сталевих труб. Стійкість певної моделі прасувальної дошки для парогенератора можна перевірити, якщо її зібрати в робоче положення. Краще вибрати модель, що володіє більшою поверхнею ніжок для опори: вона буде відрізнятися підвищеною стійкістю. Якщо опори будуть виходити за контури стільниці в ширину, це буде оптимальним варіантом. Зверніть увагу також, надіті на ніжки прогумовані або рифлені заглушки: вони будуть оберігати все пристрій від ковзання по підлозі.

Якщо ви плануєте часто пересувати такий пристрій, тоді зупиняйте свій вибір на моделях, оснащених додатковими коліщатками.

 • Матеріал, з якого виготовлена прасувальна дошка. Врахуйте той факт, що якщо вся конструкція зроблена з дерева, тоді виріб прослужить вам дуже довго. Якщо стільниця виконана з перфорованого металу, тоді варто купувати пристрій з досить товстим чохлом, оскільки в іншому випадку на одязі будуть залишатися сліди від дірочок в процесі прасування. Оптимальним варіантом є покупка вироби, що вироблено з термопластика. Коли ви будете гладити білизну, тепло і пар будуть відображатися рівномірно, в результаті чого одяг буде набагато краще выглажена.
 • Довжина шнура. Якщо шнур буде досить довгим, у вас не буде необхідності розміщувати таку дошку поряд з розеткою, а можна буде поставити в зручному місці.
 • Наявність додаткової комплектації. Це може бути кошик для розміщення невеликих приладдя, плічка, щоб відпарювати сорочки, поличка, де розміщуватимуться випрасувані речі.

Рейтинг кращих моделей

Тепер потрібно виділити популярні моделі прасувальних дощок, які отримали найбільшу кількість позитивних відгуків клієнтів, які придбали цей виріб.

 • Bosch. Прасувальна дошка від такої торговельної марки має відмінне співвідношення ціни і якості. Подібна модель відрізняється такими параметрами: 140 сантиметрів в довжину і 45 сантиметрів завширшки, завдяки чому розміщуються найнеобхідніші речі в процесі прасування. Ця модель має додаткові функції підігріву, а також вдмухує і видуває повітря, в результаті чого ви зможете попрасувати речі, виготовлені з делікатних тканин. Бавовняний чохол знімається, тому його можна з легкістю випрати в разі необхідності. Такий пристрій володіє спеціальною підставкою для парогенератора. Є вбудована розетка, в яку можна включити праску.
 • Philips. Володіє досить великими габаритами: 120 сантиметрів в довжину і 45 сантиметрів завширшки. Поверхня для прасування білизни виготовлена з бавовняної тканини, піноматеріалу, а також зваляною вовни. Ви зможете відрегулювати таку модель по висоті в 6 положеннях. Є знімні плічка, а також передбачені вішалки для розміщення глаженого білизни. Їх також можна застосовувати, щоб гладити білизну у вертикальному положенні. Виробники включили спеціальний захист від дітей, тому у малюка не вийде скласти і розкласти подібне виріб. Відрізняється невеликою вагою, що дорівнює 8,8 кілограм. У складеному вигляді займає мінімум місця.

В деяких відгуках користувачів можна зустріти думку, що такий виріб характеризується недостатньою стійкістю.

 • Hausmann. Цей пристрій відрізняється функціональністю і зручністю. Стільниця має довжину 125 сантиметрів і завширшки 42 сантиметри. Таку прасувальну дошку для парогенератора можна відрегулювати на різному рівні, досягаючи максимальної висоти в 90 сантиметрів. Має знімний чохол, виготовлений з бавовняної тканини. На спеціальній підставці можна розмістити парову систему або праска. Стільниця виготовлена з перфорованого металу.
 • Type Special. Належить до активних пристроїв. Поверхня стільниці рівномірно підігрівається, в результаті чого одяг швидше і краще просушується. Наявність вакуумної аспірації дозволяє позбавити виріб від клубящегося пари, в результаті чого конденсована рідина не накопичується під дошкою і не спостерігається намокання чохла. Таку дошку можна відрегулювати по висоті, щоб було зручно її використовувати.
 • Lelit. Має великий стільницею, довжина якої становить 122 сантиметри, а ширина – 38 сантиметрів. Завдяки обладнанню потужним електродвигуном така прасувальна дошка може працювати в 3 режимах: вакуумна аспірація, піддув повітря, а також прогрівання стільниці. Ви зможете переключатися між різними режимами, натискаючи спеціальну кнопочку на робочій поверхні. Каркас виготовлений з металу. Є знімний чохол, виготовлений з бавовняної тканини.
Hausmann
Type Special
Lelit

У відгуках деякі користувачі відзначають, що такий виріб має досить велику вагу (17 кілограм), в результаті чого подібну прасувальну дошку складно переміщати по квартирі.

Тепер ви знаєте, які бувають дошки для парогенераторів, і зможете підібрати підходящу для себе.

Про те, як вибрати парову прасувальну систему, дивіться далі.