Як погладити штори?

Чисті, але м'яті штори не прикрасять інтер'єр, якою б якісною і красивою не була тканина. Щоб прання штор не зіпсувало їх фактуру, необхідно враховувати вид матеріалу. Знаючи назву тканини, а ще краще її складу, можна з легкістю вибрати режим безпечної прасування фіранок. Відповідність типу матеріалу способу прасування подовжує термін експлуатації штор. Складність може полягати в тому, що у більшості штор в продажу немає ярлика-інструкції по догляду за ними.

Особливості матеріалу

Всі тканини для штор можна підрозділити на дві великі групи – штучні і натуральні. Всередині цих величезних за різноманітністю груп кожна тканина вимагає особливого догляду, часом неприйнятного для іншого виду матеріалу.

Розглянемо найбільш популярні матеріали для фіранок і рекомендовані температурні режими роботи праски з ними.

 • Шторки з натурального льону погладити просто, головне, щоб вони були злегка вологими. Температуру можна виставити максимально високу.
 • Фіранки з поліестеру, а також віскози дуже легко відпираються, але не виносять дотику праски гаряче 150 градусів (одна крапка на індикаторі). Прасувати краще з виворітного боку.
 • Штори з органзи, тюлю та шифону можуть обійтися без праски, якщо їх розвісити одразу після прання не віджимаючи. Але якщо складочки все ж утворилися, їх можна розгладити на мінімально низькій температурі, обов'язково через вологу марлю або аркуш кальки.
 • Шовк чи тафта прасують без відпарювання з вивороту при температурі не більше 150°C.
 • Важкий оксамит або велюр необхідно загорнути у вологе махровий рушник для того, щоб при висиханні ворс мав один напрямок. Гладити ці примхливі аристократичні штори краще сухими, з вивороту, без сильних натисків підошви праски на тканину не отпаривая.
 • Якщо на завіси є вишивка, то час прасування її потрібно зволожити водою і пропрасувати з вивороту.

Перед тим як гладити матеріал невідомого складу, потрібно протестувати роботу праски на невеликій ділянці вивороту. Необхідно починати з низьких температур підошви, поступово її збільшуючи. Відчувши утруднене ковзання праски, слід злегка знизити температурний режим.

Пристосування і способи

Інструменти для прасування вже давно не обмежуються одним праскою. Праска є в кожному будинку, сьогодні це недороге, легке по вазі і у використанні пристосування, що дозволяє розгладити складки на будь тканини. Праска може бути звичайним або з функцією відпарювання.

Звичайною праскою гладять штори в горизонтальному положенні, цей спосіб найбільш ефективно розгладжує зморшки і замятін. Однак горизонтальний спосіб прасування не підходить для складних штор з тканин різних фактур, ламбрекенів, портьєр з безліччю складок і фалд.

Праски з відпарювачем легше по вазі, їх можна використовувати для вертикальної прасування фіранок, випускаючи пар на невеликій відстані від матерії.

Складність вертикального відпарювання праскою штор полягає в великих площах матеріалу. Не всім зручно розладнати на вазі великі за розміром завіси. Вертикальне відпарювання підійде для виборчого розгладження м'ятих штор з оксамиту, органзи, льону і бавовни, натурального і штучного шовку, нейлону. Не рекомендується вертикальний спосіб для шифону, поліестеру, жниварки.

Парогенератор – це ціла прасувальна система, яка в рази могутніше і швидше будь-якого сучасного праски.

З-за високої ціни і громіздкість його рідко побачиш у звичайній квартирі, його купують для пралень, клінінгових підприємств. До речі, можна скористатися їх послугами у себе вдома, якщо немає бажання гладити штори самим.

Маленькі хитрощі

 • Процес прасування штор лякає із-за їх великої площі? Швидко впоратися з ними допоможе така хитрість: погладьте верхню частину штор приблизно до середини, потім повісьте їх на вікно і приступайте до прасуванні решті частини.
 • Уникнути зминання вже випрасуваних ділянок тканини допоможе пара стільців або табуреток, на які потрібно складати випрасувану матерію. Стільці зможе замінити валик, на який поступово накручують випрасувана частина.
 • Штору складного пошиття слід починати прасувати з окантовки, потім приступити до оборкам та підкладці.
 • Процес прасування краще почати з верхнього кута і рухатися вниз.
 • Якщо кілька заломів видно після того, як штори розвішені, можна збризнути їх водою. У вертикальному стані під своєю вагою вони можуть розправитися.
 • Зовсім без праски можуть обійтися штори з натурального льону та бавовни. Після прання необхідно просто розвісити їх у вологому стані. Якщо фіранки занадто вологе, на підлогу потрібно постелити поглинаючу ганчірку або рушник.

Уникнути роботи з праскою можна, якщо вибрати такі види штор, не потребують прасування:

 • зі змішаних синтетичних і натуральних тканин;
 • штори-нитки або штори-макарони;
 • жакардові портьєри.

Способи того, як погладити штори, представлені в цьому відео.