Що робити, якщо з праски витікає рідина і чому це відбувається?

Сучасні праски мають ряд додаткових функцій, одна з яких полягає у можливості використовувати пар для більш якісної й легкого прасування. Техніка, яку передбачається заливка води, повинна витримувати таке навантаження і правильно розподіляти рідину всередині, направляючи її у відсік для пари. У разі якщо щось йде не так, вода починає витікати з праски без причини, доставляючи дискомфорт, а іноді і наносячи шкоду одязі, особливо якщо її колір коричневий. Щоб швидко розібратися в причинах неполадок, потрібно знати більше про те, що може трапитися з праскою, де шукати проблему і як її вирішити.

Праска з парогенератором: принцип дії

Сучасна техніка відрізняється від попередників тим, що має більш мобільні розміри, більшу кількість функцій і дозволяє виконати роботу швидше і легше. Праска також можна віднести до тих пристроїв, які змінили не тільки свій зовнішній вигляд, але і зазнали вдосконалення. На даний момент, крім можливості вибрати силу нагріву підошви для різних видів тканини, є пристрої, які самі себе відключають, якщо стоять без дій якийсь час. Така новація допомагає запобігти пожежа через включеного праски, який забули відключити від живлення, покидаючи квартиру.

Ще однією важливою функцією став парогенератор, який вдалося додати в пристрій. Завдяки пару, що виходить безпосередньо на матеріал під час прасування, тканина швидше розгладжується і потрібно набагато менше зусиль, щоб зробити поверхню гладенькою, навіть якщо вона сильно пересохла. Незважаючи на всю позірну складність, пристрій парогенератора досить просте: це резервуар для рідини, з якого вода надходить у клапанне пристрій, по якому йде до підошви праски.

Зручність такої техніки в тому, що пар можна включати і відключати при необхідності.

У разі справної роботи праски, волога надходить у помірному і необхідній кількості на поверхню, а завдяки добре розігрітій підошві, практично миттєво випаровується, встигнувши зволожити поверхню матеріалу настільки, щоб його можна було легко випрасувати. У разі виникнення будь-яких несправностей, що результат може бути іншим.

 • Замість потрібної кількості води, яка встигає випаруватися, на одяг виливається від декількох крапель до невеликої калюжі, що може негативно позначитися на тканини, залишивши на ній пляму, і стати причиною нещасного випадку, так як присутність води під час роботи електроприладу вкрай небажано.
 • Правильно налаштований праска може відпарювати речі, тільки маючи певну температуру підошви. При малому нагріванні зволоження не повинно включатися, так як пристрій просто не в змозі буде висушити матеріал, а значить, він залишиться вологим, що може стати причиною його псування або навіть утворення цвілі і запаху. Якщо на прасці можна включити відпарювач на малій потужності і він буде працювати в звичайному режимі — це перші ознаки того, що техніка несправна.
 • Якщо використовувати для праски звичайну воду з-під крана, то з часом у неї будуть накопичуватися солі, які, зрештою, стануть причиною появи плям на одязі, які можуть і не отстираться.

У разі виникнення будь-яких проблем з парогенератором, потрібно припинити процес прасування, вимкнути праску і постаратися знайти причину проблеми.

Причини протікання води

Якщо праска знаходиться у вертикальному положенні і з нього тече або протікає вода, яка туди набрана для процесу прасування, варто до цього поставитися серйозно, бо наслідки ігнорування можуть бути дуже серйозними. У випадку тріщин у відсіку для води або проблем з його внутрішнім пристроєм ні в якому разі не можна продовжувати використовувати прилад. Якщо з праски тече вода в горизонтальному положенні, це теж є проблемою і потрібно знати з чого вона може відбутися.

 • Найпростіший варіант — це просто поломка обладнання в самому прасці, яку може усунути майстер, а при можливості варто віднести пристрій на заміну, якщо дозволяє гарантія.
 • Проблема в клапанах, які пропускають воду з резервуара до підошви. Якщо запірний пристрій не захищає обладнання від незапланованого протікання рідини, то варто перевірити його роботу. Зробити це можна в домашніх умовах, для чого потрібно закрити клапан і включити праску на режим, що виключає подачу пари, при цьому нахиляючи обладнання в різні сторони. Якщо краплі води з'явилися, це доводить, що запірний пристрій не перекриває доступ до води і клапан потрібно замінити. Таку роботу варто довірити професіоналам, а по можливості — відправитися в сервісний центр для отримання повного комплексу послуг.
 • Вступ пара до того моменту, як підошва праски нагріється до потрібної температури. Для відпарювання речей необхідно встановити температурний режим в таке положення, яке дасть можливість пристрою швидко справлятися з вологою, яка утворилася на поверхні і миттєво її висушувати. Якщо неразогретый праска починає випускати пар, значить, з ним не все в порядку. Самостійно включати режим відпарювання до повного нагріву пристрої також не потрібно, це може стати причиною подальшої поломки.
 • Використання невідповідної води засмічує клапани і вода з труднощами проходить до місця виходу і може це робити з різною напругою і потужністю потоку, що відіб'ється на матеріалі у вигляді вологих плям на деяких місцях. Якщо така вода використовується тривалий час, то при прасуванні замість пара виливається жовта рідина, яка псує як пристрій, так і речі. Іржава вода може з'явитися при неправильному використанні праски, нехтування нормами і правилами, які дає виробник. У разі якщо під час відпарювання з'явилася іржа, варто негайно звернутися за допомогою, інакше праска може незабаром поламатися.

Причин, які можуть викликати будь-які відхилення від норми в роботі самої техніки та окремих її функцій не так багато, тому при будь-яких підозрілих ситуаціях варто перервати процес прасування і переконатися, що прилад працює нормально і коректно.

Способи усунення проблем

Якщо з праски випливає коричнева рідина, то це серйозний сигнал до того, що потрібно щось робити. У разі виникнення неприємної ситуації вперше, можна спробувати розібратися самостійно, для чого є ряд варіантів:

 • використання функції самоочищення;
 • застосування лимонної кислоти;
 • використання олівця для чищення підошви праски.

Якщо праска оснащений функцією самоочищення, при виникненні неполадок варто нею скористатися. Порядок дій нескладний і включає заливання води в резервуар для неї до максимальної позначки і встановлення температурного режиму праски на максимальний нагрів, без включення відпарювача. Для продовження роботи потрібно тримати праска над раковиною або інший ємністю і включити режим самоочищення. Для більш ефективного процесу потрібно затиснути кнопку і добре струсити техніку кілька разів, щоб максимально очистити обладнання, після чого можна буде побачити, як іржава вода витікає з праски назовні.

Коли процедура закінчена, потрібно вимкнути праску і дати йому охолонути, після чого змити ємність для води, щоб видалити залишки бруду з неї. Проблема використання даного методу в тому, що далеко не кожна техніка має дану функцію, а значить, потрібен альтернативний варіант боротьби з проблемою. При виникненні плям від іржі зазвичай проблему шукають у накипу, від якої можна позбутися за допомогою лимонної кислоти.

Для очищення варто придбати звичайний пакетик лимонної кислоти, розвести її в склянці теплої води і залити все резервуар для води у прасці, після чого розігріти техніку до максимальної температури, відключити від електрики і включити подачу пари. Щоб очищення проходила більш активно і накип видалялася з усіх стінок, потрібно нахиляти праска, похитувати його, щоб захопити максимально велику площу для кращого результату.

При серйозному забрудненні буває мало однієї чистки, тому її можна зробити ще кілька разів.

У разі нормальної експлуатації праски іноді можуть виникати неприємні ситуації, коли гладиш з пором і без нього. Найпростішою проблемою поганої подачі води або трудомісткою прасування стає забруднена підошва праски, яка пошкоджується від тканин, в разі неправильного встановлення температурного режиму. Є такі матеріали, які взагалі не можна прасувати, бо вони просто пристають до поверхні пристрою. Якщо це трапляється, то залишки забруднення можуть перекривати отвори для виходу пари, а наявність чужорідної субстанції на підошві заважає легко і швидко гладити.

Впоратися з такою ситуацією допоможе спеціальний олівець для чищення поверхні праски. Його легко використовувати, досить лише розігріти підошву і провести олівцем по забруднених ділянках. Варто підкласти щось під праску на час роботи, так як залишки олівця стечуть прямо на прасувальну дошку, залишивши на ній плями. Після чищення треба протерти поверхню; коли вона охолоне, включити подачу пари і кілька разів прочистити отвори самою гарячою водою.

Профілактичні заходи

Для того щоб не допускати несправність самого праски, порушення його роботи, важливо дотримуватися певних запобіжних заходів і правильно користуватися пристроєм. Після покупки техніки варто витратити трохи часу на вивчення інструкції, бо кожен виробник вказує конкретні рекомендації до використання техніки, які можуть відрізнятися.

Є всього кілька правил, які допоможуть уникнути проблем з роботою праски:

 • використовувати режим подачі пари тільки по необхідності, щоб даремно не зношувати механізми і обладнання всередині;
 • застосовувати тільки очищену воду для заливки всередину техніки, що дозволить істотно уповільнити процес відкладання накипу на внутрішніх стінках пристрою;
 • якщо після прасування залишається вода, її потрібно виливати, щоб вона не створювала осад, який теж забиває обладнання.

При правильній експлуатації і своєчасної перевірки праски на предмет несправностей, процедура прасування буде приносити тільки приємні емоції, а речі будуть радувати ідеальним зовнішнім виглядом.

Як чистити праска, дивіться у відео нижче.