Як прибрати гіркоту з огірків? Причини появи і способи усунення гіркоти огірків

Способи усунення гіркоти в огірках.

Огірок — один з улюблених овочів, які додають при приготуванні салатів, а також для консервування. За участю цього овоча можна приготувати дуже незвичайні заготовки на зиму, комбінуючи з іншими продуктами і з додаванням спецій. У цій статті ми розповімо, як позбутися гіркоти в огірках.

Причини появи гіркоти в огірках

Варто відзначити, що гіркого смаку овочів надає речовина кукурбитацин. Це не що інше, як органічна речовина, що володіє легкими токсичними властивостями. Справа в тому, що до кінця не вивчено, навіщо огіркам це речовина і яким чином воно впливає на зростання овочів. Встановлено, що неправильний догляд за огірками призводить до гіркоти.

Причини появи гіркоти в огірках:

  • Різка зміна погоди. В основному це трапляється, коли дощові дні змінюються дуже спекотним спекою
  • Недостатня вологість в теплиці, якщо вирощуються огірки з парниках
  • Надмірний полив. Необхідно, щоб вода була на поверхні 15 см до самого низу. Якщо вона стоїть в лунках, або ж навпаки проникає набагато глибше, ніж 15 см від поверхні грунту, це може стати причиною виникнення гіркоти
  • Недолік амонійних речовин, а також аміачної селітри призводить до появи гіркою скоринки і попок у огірків
  • Гіркота часто виникає через нестачу поливу. Для того щоб уникнути появи гіркоти, садівники радять поливати рослину вечорами. Коли на вулиці сильний спека, робити це кожен день.
  • Якщо ж йдуть дощі, проводити полив немає необхідності. При цьому, якщо погода холодна, сонце сховалося за хмарами, дощу немає, полив скорочують в кілька разів. Проводять полив раз у 3 дні
Гіркі огірки

Як прибрати гіркоту з огірків?

Якщо все ж сталося, що огірки стали гіркими, не варто зневірятися. З цим явищем можна легко впоратися.

Способи прибрати гіркоту:

  • Одним з відмінних способів прибрати гіркоту, є вимочування. Зазвичай проводиться безпосередньо перед засоленням чи консервуванням овочів. Для цього необхідно вимити овочі, зрізати попки з обох сторін і замочити в холодній воді. Таку процедуру необхідно проводити протягом 12 годин. Після цього засолювання проводиться як зазвичай.
  • Якщо ж вам необхідні огірки для салату або приготування когось страви терміново, то існує ще один спосіб прибрати гіркоту. Для цього необхідно вимити овочі, розрізати на чотири частини вздовж, шкірку знімати немає необхідності. Після цього проводиться рясна засолювання. Шматочки посипають сіллю, залишають на півгодини. Після цього сіль змивають, огірочки витримують протягом 5 хвилин у холодній воді і додають в салат.
  • Спосіб, який часто використовують в ресторані. Одним з методів є тертя. Необхідно зрізати попку огірка і за місцем зрізу почати водити. Причому робити це потрібно досить активно. В результаті такої маніпуляції на поверхні з'явиться піна. Це свідчить про те, що з огірка в достатній кількості виводиться кукурбитацин.
  • Після цього пінка з овоча знімається, огірок промивається і додається в салат. Очищати від шкірки немає необхідності. Якщо у вас абсолютно немає часу для приготування страви, то радимо повністю очистити всю шкірку з поверхні огірка. Зазвичай кукурбитацин знаходиться в ній. У м'якоті цієї речовини практично немає. Якщо ви використовуєте для приготування салатів огірки, які гірчать, рекомендуємо використовувати оцет, а також велика кількість спецій. Завдяки цим інгредієнтів вдається приглушити гіркуватий присмак і відновити смак страви.
Гірчать огірки

Радимо огірки, які гірчать, якщо вони зібрані з особистого міста, не викидати, а просто вимочити протягом 12 годин у холодній воді. Використовуйте для консервування. Ці продукти не підходять для того, щоб готувати малосольні огірочки. Краще всього проводити процес тривалого сквашування при кімнатній температурі протягом декількох діб. В результаті таких маніпуляцій вдасться повністю позбавитися від гіркоти.

Усунення гіркого присмаку сприяє корінь хрону, а також сухі зерна гірчиці. Обов'язково додайте ці прянощі при приготування заготовок на зиму з огірків.

ВІДЕО: Прибрати гіркоту з огірків