Найближча до Землі зірка: назва, відстань до найближчої зірки — яка найближча до Землі зірка після Сонця? Характеристика Проксима Центавра

Чи знаєте ви, що Сонце — це найближча до нас зірка? А яка зірка йде після неї?

Ми звикли розглядати як Сонце світило, навколо якого обертається наша Земля, і навіть не завжди замислюємося про те, що це світило – теж зірка. Причому, найближча до нас. Але давайте відвернемося від Сонця і подивимося на інші небесні тіла. Хто з них ще близький до нас?

Найближча до Землі зірка

Найближчою до Землі після Сонця є Проксима Центавра. Ми дізналися про це трохи більше ста років тому – англійські астрономи відкрили її тільки в 1915 р. Раніше ж вважалося, що найбільш близько до Землі розташована її «родичка» — Альфа Центавра. По суті це подвійна зірка, що є червоним карликом.

Розміри
  • Невеликі за величиною, з невисокою температурою, червоні карлики з часом стискуються, одночасно нагріваючись, що призводить до їх трансформації – вони стають білими карликами. Така ж доля, на думку астрономів, чекає і найближчого сусіда, вспыхивающего час від часу.
  • Ці спалахи були виявлені американськими вченими в результаті збільшення яскравості Проксіма Центавры, яка зазвичай має тьмяне світіння, непомітне без телескопа. Показник видимої зоряної величини — 11,05 m, абсолютної — 15,49 m.

Жителям північної півкулі Землі неможливо милуватися цією зіркою і при наявності телескопа. Вона знаходиться на відстані 4,2 світлових років від нас і поступається Сонцю за розмірами і масою в сім разів. Землянам, щоб досягти Проксими Центавра, потрібно близько 18 тис. років.

  • Будучи двійником Альфи Центавра, Проксіма обертається навколо неї, періодичність обертання становить близько 500 тис. років. Сама Проксима Центавра не має навколо себе супутників, випромінювання енергії мінімально.
  • Орбіта обертання зірки час від часу перетинається з Чумацьким Шляхом.
  • Про те, що Проксима Центавра є частиною системи Альфа Центавра, вчені до цих пір сперечаються. Головним аргументом на користь цієї можливості є те, що всі ці зірки мають однакові вектори руху.
Мінімальна випромінювання енергії

Зовсім недавно, в 2016 р поруч з нашим найближчим сусідом європейськими астрономами була відкрита планета, схожа за своїми характеристиками з Землею. Вона була названа Проксима Центавра b. Це, звичайно, не означає автоматично, що вона населена, адже періодичні спалахи на Проксиме Центавра тягнуть за собою збільшення рівня всіляких випромінювань.

Сьогодні Проксима Центавра найближча від нас і Сонця зірка. Вона стала такою понад 32 тис. років тому. Але зірки рухаються, пройде ще трохи більше 30 тис. років, і до нас наблизиться сузір'я Андромеди, а найближчим сусідом стане входить у нього зірка, яка називається Росс 248.

Відео: Про Проксима Центавра