Короткий розповідь на тему: «Земля унікальна планета Сонячної системи, Всесвіту»

Земля — унікальна планета, а чому саме — про це і піде мова в статті.

Земля – прекрасна планета, блакитна від покриває її води і зелена від різноманітної рослинності. Саме тут з'явилися умови для зародження життя, і вона заграла всім своїм різноманітністю і пишністю.

Земля-унікальна планета Сонячної системи, Всесвіту

З самого своєї появи на Землі людина розумна замислювався про те, чи самотні ми у Всесвіті? Є на інших зірках і планетах життя? На даний момент достовірних даних про те, чи є де-небудь в космосі ще одна така Земля, немає.

Тільки на неї, з її ріками й долинами, ущелинами і гірськими хребтами, океанськими западинами і високогірними рівнинами, тропічними лісами і величезними пустелями, існують і постійно розвиваються безліч різних життєвих форм, які пристосовуються до навколишнього середовища і, якщо треба, навіть мутують.

Унікальність планети Земля

Сама Земля і її мешканці стверджують верховенство життя і її перевагу над небуттям:

  • щорічні цикли вегетації рослин
  • мікроскопічні представники флори і фауни на найбільших глибинах морів і океанів
  • під багатотонними льодами на полюсах планети

Все це стало можливим завдяки збалансованій орбіти, по якій Земля крутиться навколо Сонця – серця нашої Сонячної системи. Приблизну відстань до нього від нашої рідної планети (яка важить 6,6 секстиллиона тонн) – близько 150 млн. км Маючи в діаметрі приблизно 13 тис. км, матінка-Земля щорічно здійснює круїз навколо світила, який простягається на 584 млн. км і триває 365 діб+6 годин+49 хвилин+9,54 секунди.

Якщо що-то в цій схемі порушиться (збільшиться або зменшиться швидкість обертання навколо Сонця, зміниться траєкторія руху, зрушаться магнітні полюси), то життя – це безцінний дар природи на планеті може загинути (адже світило може або спалити все живе, якщо ми до нього надмірно наблизимося, або, навпаки, заморозити недоліком тепла при сильному від нього віддалі).

Земля унікальна

Це говорить про те, що робота Сонячної системи і місце Землі у її структурі воістину унікальні і працюють з точністю механізму швейцарських годинників. Якщо розглянути найбільш значущі аспекти всіх дивовижних земних процесів тезово, то отримаємо таку картину:

  • Земля – єдина заселена планета Сонячної системи (у всякому разі до сьогоднішнього дня наукових даних, що суперечать цьому, не знайдено).
  • На планеті спостерігається широка різноманітність флори і фауни в повній розмірній сітці (від мікроскопічних представників до гігантських).
  • Температурний режим, підтримуваний на Землі, оптимальний для повноцінного розвитку всіх присутніх на неї життєвих форм, на відміну від сусідніх планет.
  • Земляни мають більше 70% води на поверхні планети, а адже саме вона – справжня основа життя;
  • У Землі існує біосфера, дарує всьому живому мінерали і харчові елементи, а людству – ще дах над головою і одяг на додачу;
  • Наша атмосфера збагачена киснем і не насичений отруйними для живих організмів газами, а ще вона є захисним покривом від сверхтемператур, які можуть поставити під загрозу існування життя на планеті.

Відео: Унікальна планета Земля