Чому хрустять суглоби, чого не вистачає вашому організму?

Здоров'я — це найважливіше благо, яке треба берегти. Хрускіт в суглобах — дзвіночок проблем зі здоров'ям, яке може похитнутися по багатьом факторам.

Хрускіт в суглобах – справа неприємне і загрожує можливими наслідками. Здоровий суглоб працює безшумно, а поява хрускоту говорить про починаються проблеми з хрящовими тканинами, що в подальшому може призвести до артрозу. Щоб уникнути цього, потрібно зрозуміти причини хрускоту і усунути їх.

Чому хрустять суглоби, чого не вистачає вашому організму?

Давайте розберемо основні причини.

Нестача кальцію

  • Кальцій – один з головних живильних елементів кістки, і його нестача обіцяє безліч проблем, в т. ч. і хрускіт у суглобах. Тому слід уважно ставитися до харчування, формуючи свій раціон з урахуванням необхідності достатнього надходження в організм кальцію.
  • Відомо, що лідером за його змістом є молочні продукти, приміром, у 100 г твердого сиру міститься добова норма потреби організму. Трохи поступається сиру і сироватка.
Хрускіт
  • А для кращого засвоєння кальцію необхідні жири, які також можна отримати з молочних продуктів (скибочкою сиру або ложкою сметани ви засвоїте разову норму).
  • Не варто забувати про рослинному маслі, смальці, необхідну кількість жирів містять жирні сорти риби, насіння, горіхи, м'ясо, яєчні жовтки.
  • Прийом їжі повинен бути частим – 5-6 разів на день. Не варто, посилаючись на зайнятість і брак часу, голодувати весь день, а за вечерею «відводити душу». Для найкращого засвоєння корисних речовин оптимальним режимом є часті, але незначні за об'ємом прийоми їжі.

Відсутність достатньої кількості сонця, повітря і води

  • Важливим елементом для повноцінної роботи організму є фосфор, яким багаті ті ж риба і молочні продукти. Багато фосфору в рибі. Не забуваємо про необхідність достатньої кількості вітаміну D, який дарує нам сонце. Тільки не варто захоплюватися засмагою, сонячні промені навіть у затінку зроблять свою роботу.
  • Відзначено, що неполадки в роботі кісток і суглобів відзначені серед тих, хто страждає худорбою, що пояснюється тим, що жіночі гормони, що утримують кальцій в організмі, при такому статурі не досягають потрібного кількості.
  • Недолік активних рухів також викликає хрускіт у суглобах. Доведено, що щоденні півгодинні розминки, зарядки, заняття будь-яким видом спорту або просто активні ігри можуть запобігти остеопороз. Медики підрахували, що за відсутності фізичної активності після досягнення п'ятдесятирічного віку в організмі кожні 10 років кількість кальцію зменшується вдвічі.
Потрібна активність

Нестача вітаміну А

Суглоби на відміну від кісток «попереджають» про проблеми заздалегідь і досить чітко. Їх робота багато в чому залежить від наявності в потрібній кількості вітаміну А, який «живить» синовіальну рідину, що забезпечує вільне ковзання кісток, роботу і міцність хряща. Включивши в раціон рибні продукти, гарбуз і моркву, балуючи себе персиками та абрикосами, не забуваючи про томатах і червоному солодкому перці, а також дотримуючись правила «їмо потроху, але часто», ми забезпечимо організм цим корисним вітаміном.

Якщо ж синовіальної рідини не вистачає для повноцінної роботи хряща, ось тут і можливий хрускіт в суглобах, що попереджає про початок дистрофічних процесів.

Недолік

Часто можна почути визначення «суглоби крутить». Такі відчуття можливі в тому випадку, якщо в організмі є інфекція (від карієсу і ангіни до жовчнокам'яної хвороби). Її джерело постійно викидає в кров токсини, а оскільки на суглоби припадає найбільша кількість рухів, то і приплив крові з токсинами до них, відповідно, більший. Це може призвести до початку запалення в суглобах, що й стає причиною відчуття ломоти, а часто і наслідків у вигляді артритів.

Може дійти до того, що сильно змінену суглобову тканина організм починає відторгати як чужорідні, і тоді відбуваються збої в імунній системі. Для виведення інфекції необхідно правильне харчування і пиття для виведення шлаків (близько 2 л в день). Якщо при цьому спостерігаються больові відчуття, не варто хапатися за знеболюючі таблетки, краще вдатися до народних засобів.

Проблеми з печінкою

Стан суглобів залежить від роботи багатьох органів, у т. ч. і печінки. Перебої в роботі цього органу позначаються не тільки дратівливістю, але і запаленням і обмінно-дистрофічними хворобами в суглобах. Саме від печінки в чому залежить якість очищення від токсинів і постачання суглобів мікроелементами і вітамінами.

Знижений імунітет і ниркові відкладення

Якщо імунітет знижений, організм втрачає здатність нейтралізувати шкідливі впливи. Це відноситься і до токсинів в організмі, оскільки недостатнє їх виведення одна з причин хрускоту в суглобах.

Важливо підвищити імунітет
  • Необхідно багато пити, щоб утворювалося достатня кількість сечі (не менше літра). Якщо сечі недостатньо, її виведення в концентрованому вигляді не забезпечує повноцінне очищення від шкідливих речовин, отже, в організмі відбувається їх накопичення.
  • Зловживання м'ясними виробами «додає» також «трупних отрут» і речовин, що утворюються при розпаді білка. А відкладання солей уратів, яке відбувається в нирках, що може призвести до виникнення різних видів артритів. Ми знову повертаємося до необхідності прийому достатньої кількості рідини, крім очищення від токсинів, це перешкоджає згущення крові.

Тобто, крім підвищення імунітету необхідно подбати і про нирках.

Застуди і стресів

Простудні захворювання призводять до ураження вірусами і бактеріями тканин організму, у т. ч. і суглобів, що може стати причиною ревматоїдного артриту. А стрес «працює» проти синовіальної рідини, зменшуючи її кількість в результаті активних рухів. Не кажучи вже про порушення травних процесів, під час яких кров забезпечується не поживними речовинами, а «відходами» шкідливої мікрофлори.

Від застуди

Малорухливий спосіб життя, часте сидяче положення здатні призвести до остеохондрозу. А це – недостатнє харчування хребців, защемлення спинномозкових нервів. Проблеми верхніх або нижніх хребців обертаються шийно-грудним або поперековим остеохондрозом, пошкоджуються суглоби рук і ніг. Профілактикою таких захворювань є рух: ходьба, зарядка, спортивні вправи й ігри.

Що ж, причин, що викликають хрускіт у суглобах, багато. Але в будь-якому випадку попередити їх набагато легше, дешевше і, головне, ефективніше, ніж лікувати.

Відео: Який суглобової хрускіт небезпечний?