В які дні тижня можна, а які не можна мити голову: прикмети

Як би далеко не зайшов прогрес, часто ми все одно звертаємося до давніх прикметами. Давайте розглянемо прикмети про миття голови.

Ще наші предки дуже уважно ставилися до свого волосся. Люди вірили, що саме через них здійснюється незримий зв'язок з вищими силами. Вважалося, що заволодівши волосинкою іншої людини, можна повністю підпорядкувати його своїй волі. Закохати в себе або навпаки – погубити.

Ми зібрали для вас перелік найбільш популярних у народі вірувань, що належать до миття голови. Можливо, комусь вони допоможуть зробити свою шевелюру більш здоровою і пишною. Адже, як відомо, в кожній казці є частка правди.

Миття голови по днях тижня: коли краще?

Скільки в цьому правди, а скільки забобонів сьогодні кожен визначає для себе сам. Але народна пам'ять зберегла і донесла до наших днів масу різноманітних прикмет і повір'їв, пов'язаних з волоссям, деякі з них ми несвідомо намагаємося дотримуватися і зараз.

  • Понеділок. Категорично заборонено мити голову, оскільки будь-яка справа (а не тільки дана процедура) не принесе нічого доброго, приверне різноманітні невдачі на весь тиждень. До речі, багато наших сучасників підтверджують цей постулат на своєму особистому досвіді і дійсно намагаються не мити волосся в перший робочий день. Можливо, це пов'язано з тим, що понеділок взагалі вважається важким для людини днем, коли після вихідних доводиться втягуватися в робочий ритм.
  • Вівторок. Хороший «робочий» день, в який і на роботі вже легше, ніж у понеділок, мити волосся не забороняється. Більш того, з давніх часів існує думка, що саме в цей день добре починати різні справи – чому ж догляд за шевелюрою повинен стати винятком?
Хороший для миття день
  • Середовище. Найкращий день для банних процедур, як і взагалі для життєдіяльності людини. На думку психологів, це пік працездатності, коли нам все по плечу. По середах дуже добре «одруження», набиратися енергії і сил для закінчення робочого тижня, що найкраще робити саме з «ясної» (іншими словами – чистої) головою.
  • Четвер. У цей день дуже корисно позбавлятися від бруду – як духовної, так і тілесної. Згадайте тільки про Чистий Четвер під час Великоднього тижня! Є тільки одне «але»: митися слід дуже рано, до сонячного сходу, тоді ви не тільки приймете водні процедури, але і зможете оздоровитися.
Миття корисно
  • П'ятниця. Вважається, що з голови, вимитою в п'ятницю, і волосся посиплеться. День, несприятливий для догляду за собою, оскільки вважається важким, сумним – адже саме в п'ятницю Спаситель прийняв мученицьку смерть на хресті. Та й взагалі, закінчення робочого тижня зазвичай супроводжується занепадом сил, залишки яких не варто витрачати на миття волосся.
  • Субота. Відмінний день для миття: разом з брудом змиються тяготи робочого тижня, проблеми і труднощі, які хвостом тягнулися слідом за вами до вихідних і заважали повноцінному відпочинку. Непогано ще і в хаті прибрати, щоб оточити себе чистотою і свіжістю.
Ідеально в суботу
  • Неділя. Особливий день, призначений для відпочинку, сімейного кола, спілкування і духовного розвитку. По неділях не тільки працювати, але й купатися – гріх.

Наші забобонні сучасники не тільки продовжують слідувати порадам предків з приводу догляду за волоссям, але і додають до них свої спостереження.

Так, вважається, що не слід мити волосся перед якимись важливими подіями – у життя чи в бізнесі, щоб не злякати удачу. А школярі та студенти принципово не купаються перед іспитами і заліками, щоб не «змити» знання.

Відео: Правила миття волосся