Як правильно звучить приказка, фраза «Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили» і яке її значення?

Походження і розшифровка фрази «пізно пити боржомі».

У народі прижилося багато цікавих, незвичайних фраз, які згодом стали крилатими і навіть прислів'ями. Однією з таких є «Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили». У цій статті ми розглянемо, звідки взялася ця фраза, її трактування.

Як правильно звучить приказка, фраза «Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили» і яке її значення?

Ця фраза в побуті звичайної людини з'явилася досить давно. Більше 20 років багато людей користуються цією фразою. Найцікавіше, що стала популярною після виходу на екран фільму «12 стільців». Тоді вона звучала «Пізно пити боржомі, якщо печінка відвалилася». Саме після виходу в ефір цього фільму, фраза розлетілося і стала крилатою, багато стали її повторювати.

Далі, з'явилися інші інтерпретація цієї крилатої фрази Такі як:

«Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили».

Власне, значення цієї фрази таке, що лікувати марно, якщо хвороба досить запущена.

Крім того, є згадка подібної фрази в творах Козьми Пруткова. Це псевдонім, під яким виступали Товстої і брати Жемчужниковы. Письменники публікували свої розповіді в 50-60 роках 19 століття.

У творах Пруткова, якийсь персонаж прийшов до лікаря з скаргами на болі в попереку. Після ряду досліджень доктор сказав, що вже пізно займатися лікуванням мінеральними водами, так як нирки практично відмовили. Трохи пізніше з'явився вислів, який ми чули в кінофільмі «12 стільців».

«Пізно батенька пити боржомі» – звідки взялася ця фраза?

Взагалі фраза «Пізно пити боржомі, коли нирки відвалилися» є аналогом прислів'я «Пізно Рита, все пропито» або «Як мертвому припарка». Всі вислови говорять про те, що пізно займатися лікуванням народними методами і мінеральними водами, якщо зі здоров'ям досить серйозні проблеми. Крім того, існує ще одна фраза, яка є аналогом:

«Пізно бути бережливим, якщо все розтрачено».

Трактування прислів'я зрозуміла і каже, що минулого не повернеш і необхідно вживати дії, коли є шанс на порятунок.

Взагалі достовірне походження цієї фрази точно невідомо, але в побуті звичайних людей вона знаходиться досить давно. При цьому вона зазнала безліч змін, має кілька трактувань. Зараз цей вислів вважається крилатою фразою і прислів'ям, яке вимовляється з гіркою іронією.

Мінеральна вода

Як бачите, незважаючи на те, що фраза досить популярна і давно використовуються в побуті звичайних людей, до кінця точне походження цього вислову невідомо.

ВІДЕО: Пізно пити боржомі