«ТОМУ ЩО ГЛАДІОЛУС»: звідки пішла ця фраза? Чому кажуть — «ТОМУ ЩО ГЛАДІОЛУС»: що це значить?

Походження словосполучення «тому що гладіолус». Його значення.

Наша мова багата не тільки народними спостереженнями, прикметами, прислів'ями, приказками і прислів'ями, але і сталими виразами. Останні мають короткий вік, оскільки з'явилися нещодавно. Або стали надбанням широкої громадськості деякий час назад.

Приклад — фраза «тому що гладіолус». Звучить досить безглуздо, однак іноді її можна почути в колах інтелектуально просунутих людей.

«ТОМУ ЩО ГЛАДІОЛУС»: звідки пішла ця фраза?

фото гравців команди КВН, які виголосили фразу «тому що гладіолус»

Думки на просторах Рунета розходяться. Одні стверджують, що фраза живе в народі давно, більше 40 років, інші приписують її авторство креативним телеглядачам передачі «Що? Де? Коли?». Але є й третя думка, більше відомий широкому колу російськомовного населення.

Ця незвичайна фраза вперше прозвучала з вуст учасника команди КВК «Уральські пельмені» у 2003 р. на фестивалі р. в Сочі. Був їхній номер-пародія на гру «Що? Де? Коли?».

Питання, яке було задане якоїсь телезрительницей, обговорення викликав у команди і подібний відповідь.

Дивіться на відео уривок тієї гри фрагмент з «гладиолусом».

Відео: Тому що гладіолус

З наступного дня після виходу передачі КВК, де ця фраза пролунала, вона була підхоплена любителями і професіоналами «Що? Де? Коли?». Вона неодноразово використовувалася знавцями в якості відповідей на питання гри.

Що означає фраза «ТОМУ ЩО ГЛАДІОЛУС»?

слайд з фото гладиолусом і описом значення квітки

Людина, що використовує цю фразу, переслідує одну з цілей:

  • розрядити обстановку
  • вийти зі скрутної ситуації з посмішкою
  • перемкнути увагу співрозмовника на більш легке сприйняття навколишньої дійсності
  • розсмішити людини/людей
  • м'яко вказати на некоректність питання або його безглуздість
  • натякнути на нетактовність або низький культурний розвиток співрозмовника

Фраза застосовується як відповідь на очевидні моменти, які не вимагає уточнення у формі питання. Іншими словами, на безглуздий або не зовсім коректне запитання сміливо давайте таку відповідь. І особливо, якщо володієте мімікою свого обличчя, вимовте її з незворушним виглядом. Ефект на співрозмовника ви справите вельми цікавий.

Принцип застосування фрази — не знаєш, що відповісти, — скажи ці слова. Або інша ситуація — відповідь на питання, який залишиться незмінною навіть при появі додаткових обставин або нюансів.

Синонімічними словосполученнями є:

  • Тому що так треба
  • Так наказала батьківщина
  • Тому що так заведено

Отже, ми розглянули походження фразу «тому що гладіолус». Визначили її значення, а також зміст, з яким людина вживає подібне словосполучення у своїй промові.

Будьте виховані!

Відео: 10 відповідей на дивні запитання