Младенчик, дитяче — це хвороба? Дитяче у дітей: причини, симптоми, способи лікування

Причини, симптоми і способи лікування немовлят.

Зараз існує маса захворювань, якими можуть страждати малюки. Одним з таких є младенчик. В довідниках традиційної медицини такого захворювання не існує. У цій статті ми спробуємо розібратися, що це за недуга і як його потрібно лікувати.

Младенчик у дітей: що це за хвороба?

Багато з нас неодноразово чули згадки про таку хворобу, проте не всі знають, що це таке і чи існує хвороба. У більшості випадків наші мами і бабусі вважали за краще лікувати цю недугу зовсім не за допомогою таблеток, або уколів.

Особливості недуги:

 • Простіше кажучи, дитини водили до знахарок, ворожок, чаклунів. Вважалося, що це злий дух вселився в дитини і намагається відібрати його невинну душу. Тому найчастіше така недуга намагалися лікувати за допомогою викачування яйцем, змовами, молитвами, а також настоями трав.
 • Багато з людей, які скористалися послугами чаклуна чи знахаря, стверджують, що при зверненні до лікарів у стаціонар або поліклініку, вони не могли розібратися з причинами хвороби дитини і як це треба лікувати.
 • Традиційна медицина дійсно не знає, що це за захворювання, але має своє пояснення того, що відбувається. Справа в тому, що більшості випадків младенчик проявляється як крик дитини, вигинання, на його губах з'являється піна.
 • Дуже часто дитина може починати кричати, причому без перерви, протягом декількох хвилин або годин. При цьому заспокоїти його за допомогою закачування або інших маніпуляцій просто неможливо. Дійсно, багатьох мам подібний стан їх малюка приводить в жах і шок, вони згодні на будь-які методики лікування, для того, щоб позбутися від подібних проявів.
Дитина кричить

Младенчик у новонароджених: думка традиційної медицини

Що стосується традиційної медицини, то пояснюється все досить просто. Все що відбувається, це не що інше, як судоми. Вони можуть бути фебрильними, тобто ті, які викликані високою температурою. Дуже часто, при температурі 39 градусів, стан дитини змінюється, і на тлі високої температури виникають судоми.

Симптоми:

 • Дитини може викручувати, і спостерігаються неконтрольовані спазми кінцівок. Досить часто це буває при холодній гарячці, коли руки і ноги малюка холодні, але при цьому температура тіла дуже висока.
 • Чому ж так відбувається? Справа в тому, що нервова система дитини значно відрізняється від дорослого. Його мозок дуже чутливий до рідини, і тому при високій температурі організм намагається запасатися рідиною, для того щоб не було зневоднення.
 • Саме тому може виникати набряк мозку, у зв'язку з чим і з'являються фебрильні судоми. Як бути, якщо у дитини на тлі судом немає температури? Чи це дійсно младенчик, і чому лікарі традиційної медицини не борються з цим захворюванням?
 • Якщо уважно поставитися до цього недугу, а точніше до його прояву, тобто безпосередньо до судом, то найчастіше вони з'являються з-за того, що дитина дуже сильно злякався, або його нервова система нестабільна.
 • Найчастіше це може бути викликано переляком, або постійними скандалами в сім'ї, сильним шумом, гулом. Справа в тому, що нервова система дитини дуже чутлива, схильна різноманітним втручанням. І дійсно маленькі діти дуже яскраво реагують на шум, нехай навіть не дуже гучний.
Симпатичний малюк

Младенчик: лікувати у знахаря або невролога?

Саме після таких яскравих емоцій, які переживає дитина, можуть спостерігатися судоми, безперервний плач, викручування тіла малюка. Найцікавіше, що в більшості випадків виною появи судом є самі батьки. Чому так відбувається не з усіма дітьми?

Наукове пояснення:

 • Спочатку у всіх запас міцності різний, тому дитина народжується більш здоровим, а інший слабкіший. Батькам необхідно звернути увагу на те, як поводиться дитина в процесі плачу.
 • Якщо синіє його нижня губа, або особа, при цьому спостерігається тремор губи або підборіддя, це привід звернутися до лікаря, а точніше до невропатолога. Слабкі діти, з вразливою нервовою системою, дуже часто зригують, можуть рвати фонтаном після годування, у них досить нетривалий нічний сон і дуже часті прокидання.
 • Причому найчастіше причини цього немає. Якщо подібне помітили у своєї дитини, краще не чекати появи судом, а відразу звертатися до лікаря. У більшості випадків, невропатолог призначає заспокійливі препарати, седативні ліки, а також може призначити речовини, які покращують кровообіг в головному мозку.
 • Все це зміцнює нервову систему малюка. Також може бути призначений масаж, купання в розслаблюючих травах і дотримання певного режиму дня. Дійсно, складно переоцінити користь встановленого режиму дня для дітей з хиткою нервовою системою.
 • Малюк повинен відчувати себе в безпеці, а цього можна досягти в тому випадку, якщо він знає, що чекає його в наступний момент. Тобто ніяких несподіванок і сюрпризів.
Новонароджена

Чим небезпечні судоми у дітей? Справа в тому, що подібні симптоми можуть бути ознакою епілепсії розвивається. Тобто, необхідно в максимально короткий термін розібратися, в чому причина судом.

Поради:

 • Найчастіше вони з'являються у дітей з підвищеним внутрішньочерепним тиском, з надмірним вмістом рідини в мозку, або при наявності доброякісних пухлин головного мозку. Боятися цього не варто, в більшості випадків подібні новоутворення після досягнення трирічного віку у більшості дітей розсмоктуються.
 • Найчастіше до судом схильні діти, з родовими травмами. Тобто в тому випадку, якщо всередині, в животі у матері або під час пологів, спостерігалося кисневе голодування, тобто дитині не вистачало повітря. Це одна з ознак того, що у дитини слабка нервова система.
 • Ситуація з викручуванням може бути пов'язана з порушеннями в роботі нервової системи. Це перший дзвіночок, який говорить про те, що необхідно звернутися до невропатолога. Що буде, якщо не лікувати судоми або ходити по бабках, намагаючись вилікувати младенчик?
 • Багато хто дійсно вірять в дію нетрадиційної медицини, стверджують, що знахарі допомагають дітям вилікуватися від судом. Але досить часто подібні судоми переростають у епілепсію або більш серйозні психічні захворювання.
Малюк кричить

Як лікують младенчик знахарі і цілителі народної медицини? Дійсно, багато хто відзначають ефективність таких кілька незвичайних походів і способів лікування.

Ефективність лікування:

 • Найцікавіше, що знахарі часто використовують седативні препарати, які спрямовані на заспокоєння нервової системи дитини. Зазвичай дітям призначають настій півонії. Причому потрібно щоб пелюстки були зібрані з 12 кольорів.
 • При цьому столову ложку цвіту заливають склянкою окропу і дають дитині пити. Це є потужним седативну препаратом, який покращує сон і сприяє нормалізації роботи нервової системи. Також призначають і гвоздику, купання в валеріанових ванн. Якщо розібратися, то ці способи також сприяє заспокоєнню нервової системи, перешкоджає розвитку судом.
 • У більшості випадків, подібний недуга, точніше младенчик, як називають його народні цілителі, не призводить до смерті, однак при неправильному лікуванні або при його відсутності, може стати причиною розвитку психічних захворювань, або епілепсії.
Крики малюка

Щоб такого не сталося, рекомендуємо вам звертатися до невропатолога, і спостерігати за станом дитини. Ідеальними радами для всіх мам, є дотримання режиму сну і відпочинку, а також годування дитини. Необхідно розписати свій день по хвилинах і дотримуватися даної схеми. Це як не можна краще сприяє зміцненню нервової системи слабких дітей. Також при виявленні тремору під час плачу дитини, його посинении, необхідно звертатися до невропатолога. 

ВІДЕО: Дитяче у дітей