Як зберегти сім'ю на межі розлучення: етапи, які потрібно пройти, щоб зберегти сім'ю — поради психолога

Зруйнувати дуже легко, але давайте спробуємо побудувати зруйновані стосунки і не дати родині дійти до розлучення.

У певний період стосунків кожна сімейна пара стикається з труднощами. Назрівають складнощі у спілкуванні та взаєморозумінні, внаслідок чого партнери часто приймають поспішне рішення — розійтися.

Інший раз це відбувається від нестачі життєвого досвіду, а буває – подружжя просто не навчилися боротися за сімейні відносини. У будь-якому випадку, не зайвими стануть поради психолога, які допоможуть розібратися у проблемі і вибудувати свою індивідуальну систему по збереженню романтики і гармонії в родині.

Як зберегти сім'ю на межі розлучення: етапи, які допоможуть зберегти відносини

Зв'язок між чоловіком і жінкою побудована на проходження семи стадій розвитку взаємовідносин. Кожна стадія має свої особливості, без яких неможливе подальше формування сімейного союзу.

Для того, щоб знайти гармонійні відносини і запобігти розлад у родині, необхідно визначитися, в якій фазі розвитку знаходиться партнерський союз і слідувати певним радам.

 1. Стадія закоханості партнерів – має характеристику природного відбору. Наукою доведено, що вибір супутника життя в початковій стадії відносин часто обумовлений гормональними і хімічними процесами в організмі, і має мало спільного зі здоровим глуздом. В такому стані людина схильний ідеалізувати об'єкт захоплення, відкидаючи невідповідності і наслідки на другий план. Фаза ілюзорного затемнення психіки може розтягнутися на строк до двох років. У цей період людина здатна на звершення самих необдуманих вчинків, які, як йому здається, є вищим проявом любові по відношенню до партнера. Недоліком таких відносин є — поспішні шлюби під впливом емоцій. Щоб запобігти розчарування надалі від такого союзу – необхідно уникати прийняття важливих рішень у короткі терміни. Рекомендується не піддаватися ейфорії, взяти паузу для обдумування – час допоможе привести думки в порядок і прийняти зважене рішення.

  Закоханість
 2. Стадія звикання виникає в процесі емоційного заспокоєння між закоханими. Поступово моменти коливання і ейфорії переходять в ступінь рівноваги. Відбувається втрата гостроти почуттів, і люди починають реалістичніше оцінювати перспективу своїх відносин. На цій фазі їх спільне життя може протікати спокійно, без якихось особливих змін: закохані більше дізнаються одне про одного — притираються характерами, вчаться знаходити компроміси в побутових розбіжності, вивчають звички і намагаються поєднати колишній спосіб життя з нинішнім становищем. Завдяки тому, що побутовий контакт дозволяє виявити як переваги, так і недоліки – відбувається в деякому роді знецінення партнера. Повсякденність знімає чарівність романтизмом – відносини набувають типову форму. Щоб зберегти сім'ю треба намагатися і далі бачити свого партнера з кращого боку.

  Притирання і звикання
 3. Стадія охолодження – починається після тверезого переоцінки відносин, в результаті якої часто відбувається розчарування. Особливо це стосується пар, в яких шлюб виявився — поспішно прийнятим рішенням. Ті якості характеру партнера, що були виправдані на початковій стадії відносин в період закоханості – тепер стають нестерпні. Кожен з подружжя вважає належним виправдати свої вчинки. Іноді чоловік і жінка стають, максимально уважними і непоступливі — тим самим доводячи абсолютно дріб'язкові причини до абсурду. Підсумком такої поведінки може бути розлучення. У цьому випадку важливо розуміти – розрив шлюбних уз не є розв'язкою проблеми з протилежною статтю. Нові відносини не гарантують вдалий шлюб. Парі необхідно навчитися поважати чужу думку і прислухатися до поради чоловіка або дружини, навчитися спілкуватися і приймати особливості характеру.

  Стають причепливими
 4. Стадія терпимості – відбувається в результаті прояву розсудливості та дорослішання в стосунках пари. Подружжя розуміють — кожен з них цілісна особистість, що має право на свій внутрішній світ, особливу думку. Розумним рішенням буде не впливати на самовираження партнера агресивними методами. Це дозволить обом подружжю почувати себе в шлюбі комфортно і довірливо. У такої пари конфліктні ситуації вирішуються швидко — партнери намагаються не затягувати довгострокові образи, вміють домовлятися. Також відсутнє прагнення до ідеалізації: відбувається переконання — кожен має право на помилку і в складні моменти важливо отримати підтримку від близької людини, а не осуд. З'являється бажання пізнавати секрети поліпшення шлюбного союзу. Це призводять пару до осмисленого спільному прагненню працювати над собою: вивчати всілякі практики в цьому напрямку, відвідувати психологічні консультації, цікавитись відповідною літературою. краще Щоб зберегти сім'ю треба намагатися в будь-якій ситуації зрозуміти партнера, побачити сильні і слабкі сторони цього шлюбу, опрацювати відсутні потреби і зміцнити союз.

  Опрацювання для зміцнення союзу
 5. Стадія благодіяння – заснована на самопожертву заради близької людини. Особисті інтереси вже не займають першорядне становище, поступаючись місцем бажанням зробити щось для партнера. На цій стадії обоє воліють більше вкладати у відносини, ніж вичерпувати звідти. З'являється турбота і задатки справжньої любові – припускає безкорисливі почуття, не наділені егоїзмом. Довірчі відносини досягають піку – обоє впевнені в міцності свого союзу і перестають надавати контроль і тиск один на одного. Замість цього утворюється потреба опікати другу половину, мотивацією служить – необхідність проявляти любов, радувати, бути потрібною людиною. Це приносить особливу ступінь запитання і задоволення парі. Зберегти сім'ю, в разі сварки на цьому етапі, допоможе душевна розмова з коханою людиною.

  Проявляється турбота
 6. Дружня стадія – взаємне переживання, вирішення багатьох життєвих проблем, спільні традиції та інтереси, в тому числі спільні нажиті досягнення. Це дозволяє передбачити реакцію один одного в життєвих ситуаціях. Між подружжям панує взаєморозуміння – виходячи з досвіду, легко отгадываются бажання партнера. Чоловік і дружина в достатній мірі вивчили і прийняли характер, смаки, манеру поведінки, страхи і переживання обох — що зародило в їх союзі дружні взаємини. Завдяки цьому почуттю – шлюб набув більш цілісну забарвлення. У разі суперечки на цій стадії досить взяти паузу і помовчати. Заспокоївшись, ви зрозумієте як вам доріг кохана людина.
 7. Стадія любові – характеризується вищим ступенем єднання між подружжям. У цьому випадку, стосунки пари позбавлені егоїзму і споживчих намірів. Обом подружжю доставляє більше задоволення – жити на благо партнера. Крім прояви ніжності і турботи – подружжя знаходять почуття впевненості, надійності і умиротворення в шлюбі. Справжня любов досягається з часом – подружжя повинні пройти вищезазначені фази розвитку, перш ніж досягти усвідомлення і гармонії. Партнери долають будь-які доленосні перешкоди разом, миряться з недосконалостями характеру, акцентують увагу на перевагах і дорожать спілкуванням. Романтика переходить на новий рівень – замість легковажною пристрасті з'являється потреба бути разом, безтурботний захоплення і задоволення життям. Для досягнення рівня взаєморозуміння у шлюбі — необхідно працювати над стосунками з самого їх початку. Осмислено намагатися вирішувати конфліктні ситуації і брати на себе відповідальність за їх рішення. Не перекладати труднощі на плечі партнера.
Повертаємо любов

Важливо розуміти, що вдалий шлюб – це обопільна робота над помилками, щедрість у своїх намірах, вміння бути поблажливим і бажання зберегти відносини. Подружжя повинні відстоювати своє щастя в щоденній боротьбі з випробуваннями. Тільки завдяки досвіду і отриманим знанням – можна побудувати гармонійні і довгі стосунки, а також зберегти шлюб у стадії розлучення.

Відео: Як зберегти сім'ю і шлюб?