Як зберегти любов і стосунки на відстані: поради психолога

Стосунки на відстані — дуже важкий тип відносин, але ми підкажемо, як зберегти любов.

Думки щодо стосунків на відстані розходяться. Деякі вважають, що це неможливо, інші – всіма силами намагаються зберегти любов.

Стосунки на відстані: як зберегти любов — поради психолога

Стосунки на відстані вважаються дуже складними для обох партнерів. У чому ж полягає складність? Неважливо чекаєте ви або чекають вас, необхідно долати тугу, зберігати вірність, і терпіти нестерпний біль розлуки з коханою. Така любов дуже вимотує людину. Хочеться підтримки, обіймів, теплих слів, але милий далеко. Вважається, що це одне з найскладніших випробувань.

Розбіжності в таких відносинах переносяться складно, до всього цього додаються образи за те, що потрібний людина не може в цю мить бути поруч. І замість звичної близькості, ви отримуєте тільки дзвінки та короткі повідомлення. За статистикою така розлука триває не більше 2-3 років, а далі почуття починають згасати, і 95% пар розходяться. Якщо ж відносини тривають більше 3-4 років, то потрібно бути обережним, тому що вони можуть розпастися в будь-який момент.

Щоб зробити розлуку з коханим не такою болісною, дотримуйтесь порад психологів, як зберегти любов і стосунки на відстані, описаним нижче:

 1. Спілкування. Найголовнішим для збереження любові на відстані, залишається все-таки спілкування. Як можна частіше пишіть за допомогою електронної пошти, месенджерів, розмовляйте по телефону, skype. Адже має велике значення постійно підтримувати зв'язок, щоб друга половинка не була обділена увагою і відчувала, що вона займає важливе місце у вашому житті. Звичайно ж, краще поговорити з коханим по телефону, тому що повідомлення не передають інтонації голосу людини і все написане може бути розтлумачене неправильно. І, як наслідок, виникають сварки.

Порада психолога. Не чекайте приводу, щоб зателефонувати або написати першої. Надішліть першим коротку смс-ку про свої почуття, запитаєте як справи. Цей незначний жест принесе багато користі. Розмовляйте про дрібниці, клопоти по дому, незначних трапилися ситуаціях, так як ніби ви знаходитесь на відстані витягнутої руки. Не обов'язково планувати або думати як все буде, коли ви возз'єднатися, це може, навпаки, викликати ще більшу тугу за дотиками і жаль, що партнер не поруч. Такі бесіди сприяють зміцненню зв'язку двох люблячих сердець, збереженню стосунків на відстані.

Відстань
 1. Спільні справи. Люди, які живуть разом, постійно роблять певні речі удвох. Прикладом може бути перегляд одного і того ж фільму або передачі, прочитайте однакову книгу. Перемовляючись по скайпу або телефону, приготуйте спільно вечерю. Незвичайним може бути створення щоденного плану в інтернеті і кожен з партнерів може прослідкувати, чим буде займатися улюблений весь день.
 2. Не обманюйте один одного, щоб зберегти любов і стосунки на відстані. Брехня у відносинах ні до чого не призводить. Дізнавшись, що тебе обманюють, розставання неминуче. Партнер починає брехати, тому що думає, що все одно правда не буде розкрита і її ніхто не зможе перевірити. Однак, як тільки зустрічається пара, зупинити брехню вже не можливо і все заплутується в дуже тугий клубок, розплутати який буває неможливо. Перш ніж брехати, подумайте, чи потрібно вам це і чи варто в такій ситуації далі продовжувати стосунки. <>
  Не обманюйте, коли знаходитесь далеко
 3. Перевага розлуки. Подумайте про плюси стосунків на відстані. Ви не зриваєтеся на коханого з-за побутових дрібниць, можете більше часу проводити з сім'єю і друзями, не «воспламеняетесь» з-за показавшейся вам грубості в повідомленні. Кожна зустріч бажана, сповнена емоцій. Ви зможете зберегти свою індивідуальність, знаходячись далеко один від одного, чого немає у пар, які щодня проводять разом.
 4. З розумінням ставитеся до непорозумінь. У пориві гніву випадково можна нагрубити партнеру. Може з-за проблем на роботі, турбує якесь незакінчена справа і т. д. Як йдеться потрапити під гарячу руку. Не приймайте все серйозно. Подумайте і зрозумійте, що це сталося не спеціально. Потрібно приймати і підтримувати улюблених в непростих ситуаціях.
 5. Дивуйте і даруєте подарунки, щоб зберегти любов і стосунки на відстані. Робіть несподівані подарунки один одному. Зробіть самостійно фотоальбом з вашими спільними фотографіями, і перейшли по пошті. Напишіть лист на папері. Замовте її улюблені квіти з доставкою додому. Робіть самі несподівані і приємні речі, тоді час очікування пройде швидше і непомітно. Подаруйте на спогад якусь свою річ, як талісман. Кожен раз, коли кохана його бачити, то буде думати про вас.
 6. <>Ревнощі і недовіру не дозволять зберегти стосунки на відстані. З ревнощами дуже важко боротися, а на відстані буває неможливим. Тому навіть і не думайте починати. Повна довіра до партнера і жодних розпитувань: де був, чому затримався, не зателефонував і т. д. Якщо хоч один з пари не готовий це зробити, то краще розлучитися. Якщо цього не зробити відразу, то ви все одно разлучитесь, але перед тим потрапляють собі нерви від вічних відмовок і виправдань, або ж варіант розриву з-за іншої людини. Ще одним моментом буде перегляд соцмереж. Ніколи такого не робіть, це викличе бурю негативних емоцій. Просто довіряйте коханому, іншого виходу немає. Пам'ятайте, що життя не зупиняється, продовжуйте розвиватися і робити все як зазвичай.

  Довіряйте
 7. Використовуйте будь-яку можливість, щоб побачитися. Відносини не можуть розвиватися без зустрічей. Використовуйте різні способи, щоб зустрітися, навіть якщо це буде всього на кілька годин. Складіть графік поїздок і дотримуйтеся його. Ретельно сплануйте свої плани, і тоді у вас залишиться більше часу, щоб побути удвох. Не треба збирати великі валізи, довго готуватися, просто залиште кілька необхідних речей своєї другої половинки. Якщо з якоїсь причини ви не можете бачитися часто, то потрібно взяти собі за правило, бачитися «не рідше, ніж...якийсь певний період, оптимальний для вас». Психологи радять вибирати нейтральне місце зустрічі. Це пов'язано з тим, що хтось один буде мучитися і чекати, коли ж він чи вона приїде. А так створюється комфортна обстановка для обох сторін. Навіть, якщо зустріч вийде через пару місяців, ви повинні запланувати конкретну дату, а не сказати, що може статися тоді-то.
 8. Займіться собою. Один з варіантів відволіктися під час стосунків на відстані – придивитися до себе. Наведіть фігуру в порядок, поміняйте образ, придбайте нових речей і втілюйте всі ваші мрії щодо зовнішнього вигляду.

Порада психолога. Присвятіть час походів у салони та спортивні центри. Почніть бігати вранці. Заведіть маленького песика, який буде супроводжувати вас на прогулянках. Навчіться знаходити позитивні моменти в житті в даній ситуації.

Не забувайте приділяти увагу собі

Розлука не буде тривати вічність. Ви приємно здивуєте свого коханого при поверненні своєю фігурою, упевненістю в собі, може бути кулінарними здібностями і навіть новими талантами. Все це тільки зміцнить вашу любов і зробить спільне життя яскравою і не однотипною.

 1. Намітити справи. Складіть собі список необхідних справ під час очікування, який ви повинні виконати до приїзду другої половинки. Знайдіть собі нове захоплення, джерело натхнення, розвивайте свої вміння, навчитеся малювати і напишіть картину. Так ви проведете цей час з користю.

Чи потрібно зберегти стосунки на відстані? Відповідь однозначна, коли молоді люди давно разом і одружені. Тривале відрядження повинна тільки зміцнити їх відносини.

Але, якщо ви недавно почали зустрічатися, і комусь доведеться виїхати, то потрібно задати собі кілька питань. «Чи готові ви вкладати сили для підтримки відносин?», «Бути без улюбленого тривалий час?», «Чи впевнені ви, що саме з цією людиною ви хочете прожити все життя?». Мета таких запитань дати вам зрозуміти чи потрібно вам це, зробити свій вибір усвідомлено.

Хороші відносини – це не тільки почуття, а ще тривала і важка робота. І працювати над нею повинні обидва, як чоловік, так і жінка. Кожен день партнери зобов'язані вкладати щось у свої стосунки. Недарма сім'ю асоціюють з будівництвом будинку. Він складається по цеглинці, так і будуються відносини. Саме тому, стверджують психологи, що зв'язок людей, які пройшли випробування тривалої розлуки, витримають будь-які перешкоди, і вони будуть щасливі удвох все життя.

Відео: Зберігаємо стосунки на відстані