Новий рік після розлучення: 12 правил для розлучених батьків

Розлучення батьків часто дуже важкий для дітей. Давайте розберемося, як відзначити новорічні свята після розлучення.

Навіть найзапекліші песимісти не думають про розлучення відразу після вступу в шлюб. Однак коли він все-таки настає, ніщо не зможе прикрасити святковий настрій, і конфлікт ще більше розростається. Новий рік для такої пари сповнений жаху, адже вони ще до кінця не вирішили для себе, чи варто підтримувати і далі відносини.

Як до цього всього поставляться рідні діти і батьки. Багато продовжують дотримуватися старих традицій, а інші намагаються почати все з нуля і створити нові. На що варто звернути увагу, щоб діти не відчували себе самотніми, що сім'я у них є, але просто вони не живуть усі разом.

Чого варто уникати колишнім подружжю при святкуванні Нового року: 12 рад

Багато батьки створюють ілюзію зразкової сім'ї і далі, роблячи вигляд, що ніяких змін не відбулося, що вони ви ще разом. Проте варто задуматися, як уберегти малюків від такої плутанини і пояснити, що таким чином ви намагаєтеся дарувати їм любов обох батьків. Малюки можуть думати, що через деякий час все обійдеться, і тато з мамою будуть як і раніше жити разом. Є діти, які звинувачують себе за те, що батьки розійшлися, переживають і намагаються зрозуміти, що ж вони зробили не так.

ВАЖЛИВО: Свята для дітей у разі розлучення батьків формують змішані відчуття. Для одних дітей вони сповнені радісних миттєвостей і незабутніх вражень в колі сім'ї. Для інших свята асоціюються з сумними спогадами, негативними емоціями, переживаннями, страхами і розумінням, що міцної сім'ї у них більше не буде, і вони не в праві щось змінити.

Перетворення налагодженої сімейного життя особливо гостро відчувається, коли колишня сімейна пара перестає святкувати Новий рік. Діти відзначають свята, то в одній, то в іншій родині. Відхід від сімейних традицій викликає у малюків смуток і відчуття, що вони назавжди втратили сім'ю.

Розлучення — це стрес для дітей

Аби хоч якось запобігти цьому, варто ґрунтовно підійти до святкування Нового року та скласти детальний план, щоб уникнути конфліктних ситуацій. Завчасно варто обговорити, як саме ви будете зустрічати свята. Якщо до цього моменту у вас вже склалися нові відносини, варто обміркувати зустріч і знайомство нового члена сім'ї з вашими дітьми.

Кожен з батьків повинен усвідомити, що зміни будуть і їх не уникнути. Якщо ви залишитеся друзями, варто зберегти ваші спільні традиції, але також в обов'язковому порядку створити нові. Вони ж і відіб'ють зміни. Щоб у дітей пропало почуття страху варто постаратися переконати їх, що вони сім'я, хоча в іншій формі.

Важливо поговорити з дитиною про розлучення

Розберемо основні 12 рад, на які повинні звернути увагу колишнє подружжя під час новорічних свят:

 1. Не варто з допомогою подарунків купувати любов, прощення рідних дітей.
 2. Не треба топтати в грязі іншого батька.
 3. Не бажано робити вигляд, що все як і раніше і нічого особливо не сталося.
 4. Всі поїздки і плани дітей на канікули слід обговорювати разом і ставити один одного про будь-які зміни.
 5. Конфліктні ситуації вирішуйте приватно, а не в присутності дітей.
 6. Концентруватися на розлучення, натомість на спілкування та потреби дітей заборонено.
 7. Не можна налаштовувати себе на негативні емоції і спогади, ображатися при спілкуванні з чоловіком.
 8. Від нових відносин стоїть на час відмовитися або хоча б не знайомити перший час нової людини з дітьми. Реакція може бути не найкраща. Дайте трохи часу обміркувати ситуацію.
 9. Негативні емоції не переносите на відносини з дітьми.
 10. Не заглиблюйтесь в причини розлучення і не проводите бесіди з дітьми на цю тему. Незважаючи на те, що багато дітей бувають дорослими не по роках. Вони все одно ще діти і їм важко зрозуміти, що батьки більше не будуть разом.
 11. Розповідати дітям про свої страхи, тривоги, переживання і образи на колишнього чоловіка також буде зайвим.
 12. Намагатися влаштувати ідеальний відпочинок не варто. Награність ваших емоцій не призведе ні до чого хорошого.
Діти вірять у дива

Коли шлюб розпадається, це не означає, що сім'ї вже немає. Пара розпадається, але для дітей батьки завжди будуть батьками, щоб не відбулося.

Зведіть до мінімуму свої надії і покажіть гнучкість. Сконцентруйтеся на тому, що для вас в даний момент важливіше всього. І це головне, бачити дітей щасливими і влаштувати для них незабутнє свято.

З кожним роком ви будете змінюватися, а не стояти на місці. Старі традиції кануть в лету, а будь-які зміни, навіть не найрадісніші, дадуть вам шанс змінити все на краще.

Відео: Як дитині пережити розлучення батьків?