Як пережити важкий розлучення жінці: поради психологів. Що відчуває жінка після розлучення, і як з цим впоратися?

Розлучення — це дуже важко і складно, тим більше жінки переносять його набагато важче. У нашій статті ми розповімо, як пережити цей складний час і почати жити заново.

Розлучення завжди змушує залишити десь там, в минулому, частину себе. На думку психологів, переживання з приводу розлучення нагадують смерть близької людини. Однак, після смерті завжди слід народження і це факт.

Як пережити розлучення з чоловіком? Поради психологів допоможуть з вирішенням даної проблеми, хоча в цьому випадку не буває простих рішень і відповідей. Давайте з вами розберемося, що відбувається після розлучення і, як не втративши себе його пережити.

Що відчуває жінка після розлучення?

Як пережити розлучення з чоловіком?

Чоловік, який переніс велику втрату, завжди відчуває душевні терзання. У цей момент долає буря емоцій, тому що звичний уклад життя порушений, починається страх залишитися на самоті, виникає почуття провини, а ще буває бажання повернути все назад. Іншими словами, хочеться звичного життя.

Напередодні розлучення жінка відчуває безліч страхів — як пережити розлучення, як виховувати дітей, на що жити і як це все пояснити іншим? У сьогоднішньому суспільстві спостерігається така тенденція, що більше половини шлюбів розвалюються і при цьому, шкодують частіше за чоловіків, а не жінок.

Якщо чоловік стає завидним холостяком, то жінка вважається покинутою. І ось це як раз-таки змушує жінку соромитися цієї ситуації і боятися, що їх засудять. Коли жінка рано виходить заміж, то зазвичай вона не здатна приймати серйозні рішення і самостійно себе забезпечувати і взагалі жити самостійно, адже раніше все це робив чоловік.

Нерідко, коли жінка була заміжня за забезпеченою людиною, то вона боїться стати бідною після розлучення. І навіть якщо вона досягла успіху в кар'єрі, то все одно на неї покладаються звичайні обов'язки — оплата рахунків, придбання продуктів, ремонт техніки і так далі.

Після тривалої спільного життя у багатьох виникає відчуття, що їхня сім'я стала єдиною і в таких випадках розставання проходить особливо тяжко, адже якщо розділити одне ціле, завжди буває погано. Тут вже без допомоги психологів не обійтися, тому що доводиться перебудовувати всі свої уявлення про життя і відривати від себе психологічно близьких людей.

Розлучення є сумним подією, але ж це не кінець життя. Вона триває. Варто поставитися до нього, як до тяжкої хвороби, яку можна вилікувати. Так, доведеться намагатися довго і наполегливо, але в кінці кінців одужання настане.

Як правильно пережити розлучення жінці?

Важкий розлучення

Щоб жінці пережити горе і заспокоїтися, треба його прожити. Кожну втрату люди, в силу своєї психології, переживають майже однаково. Психологами виділяється кілька стадій і важливо, прожити кожну, а не перескакувати через них і не затримуватися довго на одному з них. Як правило, при розлученні на всі стадії йде один рік, і це максимум.

Стадія 1. Шок і заперечення

Згадайте, коли ви обпікалися або поранилися, то спочатку нічого не відчули, а потім раптом стало дуже боляче. Ось і тут така ж ситуація. Спочатку наша свідомість не вірить в те, що відбувається і людина деякий час живе так, як раніше. Головна емоція в цей період — це страх перед вже сталася втратою. Організм активно шукає ресурси, які допомагають побороти страх.

Дуже добре, якщо у вас є тактовна підтримка близьких в цей момент. Але найбільш ефективною вважається турбота про себе.

Є деякі вправи для переживання цієї стадії, які дозволяють впоратися зі страхом. Найпростішим з усіх є відповідь на питання на папері — «Як жити без чоловіка?».

Стадія 2. Гнів і образа

Образа при розлученні

Якщо ви на минулому етапі знайшли сили для проживання і вона вже пройшла, то далі наступає гнів і образа. Це обумовлено тим, що ви починаєте намагатися змінити ситуацію. Гнів змушує нас активно діяти і зазвичай починається пошук винного. Причому не обов'язково, що ви будете злитися на колишнього чоловіка і його нову жінку. Це може бути ваш близька людина або навіть ви самі.

В основному жінки на цій стадії застряють, тому що стримуються. Ось тільки, щоб відправитися далі, треба усвідомити весь гнів і виразити його правильно. Безперечно, в бійку ні з ким лізти не треба, але і виплеснути емоції варто було б. В такому випадку можна поговорити з собою, з рідними або навіть написати на аркуші паперу. Це дозволить вам зрозуміти, що вас не влаштовує, чим викликаний негатив і чому.

Стадія 3. Компроміс або стадія провини

Далі приходить бажання знайти і усунути всі свої помилки. От як раз у цей час робляться перші спроби повернути свого чоловіка, звинувачення себе і обіцянки виправитися. Ось тільки будьте акуратні, щоб не дійти до самозвинувачень. Можливо, ви в чомусь і були неправі, але ви не повинні себе карати. Ваше завдання — прийняти і виправити свої помилки.

На цій стадії особливу увагу приділіть своєму оточенню і не давайте почуттю провини вас здолати. До речі, за статистикою саме в цей період жінки стають жертвами чужого впливу, вступають у секти і так далі. Краще зробіть роботу над своїми помилками і для цього вам знову знадобиться папір. Пишіть, простіть себе, зробіть висновки і подумайте про можливий вихід з ситуації.

Стадія 4. Депресія

Депресія при розлученні

Цей період найскладніший з усіх і триває довше. Страждання в цей момент найсильніші, тому що втрата вже повністю осмислена, а значить вже потрібно розірвати зв'язок з чоловіком. Переживання депресії означає прийняття розриву, тобто ви повністю відпускаєте, колись коханого чоловіка. Щоб не застрягти, поставте список хороших моментів і висловіть подяку за все хороше.

Стадія 5. Прийняття

Це остання стадія, коли людина відновлюється. Іншими словами, ви вже розумієте, як вам жити без чоловіка, що у вас нове життя і багато можливостей.

Коли ви зрозумієте, що розлучення можна вважати поштовхом до нового життя і можливостях, то можете вважати, що ви з усім впоралися. Так, на серце рана, але ви можете побороти обставини і невдачі зробити цінний ресурс для розвитку.

Чого не варто робити жінці після розлучення?

Коли жінка знаходиться в такій стресовій для неї ситуації, то вона часто не володіє собою і робить необдумані вчинки. Які найчастіші помилки зустрічаються серед жінок після розлучення і від чого треба утримуватися?

Спроби повернути чоловіка

Навіть якщо у вас вийде домогтися цього, то «медовий місяць» швидко закінчиться і ви опинитеся в тій же ситуації, що і раніше. Ви ж самі розумієте, що розбите — не склеїш. До цього ж можна віднести і спроби утримати чоловіка в сім'ї, наприклад, дітьми або хворобою. У першій ситуації ви псуєте дитячу психіку, а в другій — граєте своїм здоров'ям, бо уявні хвороби часто стають реальними.

Нові відносини

Шлюборозлучний процес

Нерідко, коли чоловік іде до іншої жінки, колишня дружина відчуває певну неповноцінність. В таких випадках багато хто намагається довести собі та іншим, що вони привабливі і в результаті виходить, що вона вступає у випадкові зв'язки. Але тільки не треба забувати, що після цього буде ще гірше, адже всі обмануті очікування, так і відчуваєш себе як брудна, порочною.

Деякі вдаються до іншої крайності — відразу починають нові відносини з метою виправити всі помилки. Насправді, це неправильно, тому що за короткий час всі свої помилки неможливо усвідомити і жінка на новий шлюб переносить стару модель. Звідси приходять і старі образи, а також проблеми.

Психологи не рекомендують починати нові стосунки раніше, ніж через рік після розлучення з чоловіком.

Придушення негативних емоцій

Часто після розлучення чоловіки показують себе в невигідному світлі. Колишні дружини не намагаються висловлювати негатив, так як можуть накликати на себе невдоволення і втратити надію на возз'єднання. Що в підсумку?

Чоловік, коли він і не думає возз'єднатися з сім'єю, бачить покору дружини і користується тим, що він безкарним. Тут з'являються майнові претензії, він відмовляється від своїх зобов'язань, а може навіть морально або фізично знущатися.

Втягування дітей у відносини

Не втягуйте дітей

Діти завжди переживають розлучення сильно, іноді навіть гірше, ніж батьки. Часто вони звинувачують самі себе. Це особливості дитячої психіки. Коли батьки розлучаються, то діти починають відчувати себе покинутими.

Якщо додати сюди ж вікові кризи, то ваші хвилювання здаються дріб'язковими порівняно із бурею в душі дитини. Так що не варто їм говорити про свої таємниці і скаржитися, як це іноді буває. Більш того, ні в якому разі не шантажуйте дитиною і не налаштовуйте проти чоловіка.

Те, як поводяться батьки у родині, так і діти будуть робити в майбутньому. Справа в тому, що вони переймають модель поведінки. Тому не варто ображати чоловіка перед дітьми і говорити про нього погано. Тато завжди для дитини повинен бути сильний і гарний, навіть якщо це не так. Коли дитина підросте, то він сам зробить свої висновки.

Жити минулим

Залиште минуле там, де йому місце. Нічого вже не повернеш. Жінки часто ідеалізують старі відносини, а пам'ять прибирає все погане. Якщо ви розлучилися вже давно, а ви постійно переглядаєте весільні фото або перебирає старі образи, то це дуже погано. Не треба мстити. Краще відпустіть, навіть якщо поки у вас не вистачає сил на прощення. Коли біль пройде, то біль вщухне. Постарайтеся жити далі і не дати минулого стати вашим справжнім, адже тоді ви залишитеся без майбутнього.

Як пережити розлучення з чоловіком: поради психологів

Як легко пережити розлучення?
  • Йдучи, йдіть. Зберіться з силами і завершіть минулі стосунки, навіть якщо ви не кинули чоловіка. Якщо він не проти прийти до вас пообідати або на ніч, то це не значить, що він хоче повернути все назад. Не давайте грати на своїх почуттях. Закінчите всі спільні справи, домовтеся, як ви будете спілкуватися з дітьми, розділіть майно і так далі.
  • Старайтесь менше спілкуватися. Не варто дивитися постійно на його фото, а краще їх взагалі прибрати. Не треба кожен раз заходити на його сторінку в соціальній мережі, відкладіть подалі подарунки та інші речі. Можливо, біль стане менше з часом і ви зможете з ним розмовляти нормально і подружитися сім'ями. Але тільки зараз не варто турбувати старі рани.
  • Плачте. Сльози дозволяють емоційно розрядитися. Розлучення є правильним виходом, якщо відносини зіпсовані остаточно і ніхто з подружжя не хоче вирішувати проблеми. Звичайно, спробувати варто, але все ж таки якщо нічого не виходить, то краще розійтися.
  • Не слухайте чужих порад. Не варто слухати тих, хто каже, що треба просто відволіктися і почекати. Можливо, ваші близькі та бажають вам тільки хорошого, але при цьому не всі вміють співпереживати. А в такий важкий період життя це вкрай важливо. Зверніть увагу, що вам повинні співпереживати, а не втішати, схвалювати і так далі. Краще нехай він поплаче з вами, обійме, помовчить.
  • Любіть себе. Не забувайте про себе. Як би ви не хотіли залишитися вдома і полежати, не варто забувати про харчування та гігієни. Намагайтеся виконувати будь-які свої бажання і не відмовляти собі ні в чому. Погуляйте в красивих місцях, пообідайте, купіть нові речі. Ще можна сходити в баню, на гарячий масаж, спортзал, та й взагалі зробити вдома генеральне прибирання. Через силу робити цього не варто.
Любіть себе
  • Медитуйте. Медитація є найкращим способом зупинити нав'язливі думки і дозволити свідомості відпочити.
  • Пізнавайте себе. Навчіться відрізняти емоції, розберіться у своїх почуттях. Не забувайте, що коли ви починаєте відзначати свою емоцію, то вона стає слабкішим. Спробуйте розібрати, що саме є провокатором важких переживань. Намагайтеся зосередитися на доброму і своїх бажаннях.
  • Живіть своїм життям. Займайтеся своїми улюбленими справами, створіть нове коло спілкування. Намагайтеся розвиватися. Нерідко в шлюбі жінки живуть життям чоловіка, а забувають про себе і свої інтереси відсувають на другий план. Таке часто буває у залежних відносинах. Постарайтеся зробити приємним свою самотність — це прекрасний час, щоб зрозуміти свої почуття і визначитися з бажаннями. Для багатьох жінок розлучення — це додатковий поштовх для розвитку.

В інтернеті сьогодні існує безліч порад, які дають вже пережили розлучення люди. Однак, краще всього звернутися за професійною допомогою, щоб вибратися з усього з мінімальними втратами. Сили вам ще знадобляться, так що бережіть їх, адже коли-небудь вам захочеться нових відносин.

Відео: Психологія. Як пережити розлучення, розставання і не розкиснути, не повісити ніс?