Скільки людей на планеті Земля зараз: чисельність населення на Землі

Дізнайтеся, скільки людей живе на планеті Земля зараз. Демографічні дані цього часу, за минулі сторіччя і прогнози вчених про чисельності населення в майбутньому.

Скільки людей живе на планеті Земля в 2018 році?

Вчені встановили, що кількість людей на планеті постійно збільшувалася, хоч іноді припиняє свої темпи.

Важливо: Війни, пандемії, інші несприятливі смертоносні події призводять до того, що число людей часом зменшується. Наприклад, у XIV столітті з-за епідемії чуми скоротилося 30% жителів Європи. У ХХ столітті війни в світі призвели до вимирання 5% населення Землі.

Незважаючи на це, руйнівні події не впливають на загальну кількість людей у світі. Людство досить швидко компенсує втрати, а потім повертається на колишню траєкторію.

10 тисяч років тому число людей в усьому світі становила всього 5 млн осіб. У 1820 році чисельність жителів Землі досягла 1 млрд, в 1987 році на Землі проживало вже 5 млрд людей.

Важливо: В 2018 році чисельність населення досягла позначки в 7,6 млрд осіб.

За рік приріст населення склав 83 млн осіб. Німецькі дослідники встановили, що кожні 10 секунд у світі народжується 26 дітей. Згідно з даними фондів по дослідженню чисельності людей, якщо населення не зазнає істотних втрат, то відмітки в 8 млрд людство досягне в 2024 році.

Відомо, що в 2011 році деякі країни заявили про те, що у них народився чоловік, який став семимільярдним за рахунком. Насправді встановити з точністю, де народилася дитина, немає можливості. Із-за неточності даних в ООН від практики присвоювати людині «ювілейне» число відмовилися.

Щорічно 11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення. Щороку це свято проходить під певним девізом, який спрямований на привернення уваги до проблем людства, вирішення загальних проблем і розвитку людства.

Чисельність людей на Землі стрімко зростає

В яких країнах, містах живе найбільша кількість людей?

В трійці лідерів за кількістю населення такі країни:

 • Китай
 • Індія
 • США

Росія займає в 20-ці лідерів 9 місце з кількістю населення понад 146 млн.

У яких країнах і містах проживає найбільша кількість людей?
  Токіо. Чисельність населення в Токіо перевищує 37 мільйонів.
 • Другим найбільшим містом-мільйонником є Гуанчжоу, Китай. Тут проживає близько 26 млн людей.
  Третє місце — місто Джакарта- столиця Індонезії. Тут налічується 25,3 млн осіб.
 • Для порівняння, в Москві проживає близько 12 млн людей, в Нью-Йорку — 8,6 млн, у Києві — 3 млн.

Важливо: Найбільш значний приріст населення відзначається в Африці. Цей факт вчені пояснюють низьким рівнем освіти і відсутністю контрацептивів.

В даний час чисельність людей на континенті становить 1,3 млрд. До 2050 очікується збільшення населення до 2,5 млрд.

Кого більше на планеті: чоловіків або жінок?

За статистикою чоловіків трохи більше, ніж жінок.

Згідно з проведеними дослідженнями ООН за останнє десятиліття кількість людей віком старше 60 років збільшилася вдвічі. На 2014 рік кількість літніх людей перевершило кількість дітей до 5-ти років.

Демографічні прогнози

Самий правильний прогноз щодо чисельності населення склав біолог Джуліан Хакслі. Ще в 1964 році вчений встановив, що на початку 2000-х людство перевалить за позначку в 6 млрд. Як ми знаємо, так і сталося. У 2011 році 31 жовтня ООН оголосили про цю подію.

Що стосується подальших прогнозів, то вони такі:

 1. До 2050 року скорочення населення прогнозується в Польщі, Росії, Україні, Німеччині, Китаї та ряді інших країн. Деякі вчені пов'язують можливу депопуляцію зі зміною сімейно-культурних і духовних цінностей. Це велика кількість розлучень, аборти, гомосексуалізм. Інші вчені пов'язують прогнози з економічними причинами (безробіття, погіршення рівня життя багатьох родин тощо).
 2. Деякі вчені вважають депопуляцію позитивним явищем. Так як антропогенний вплив на ресурси планети велике, депопуляція — оптимальний спосіб зберегти стійкий рівень життя.
 3. Згідно з дослідженнями російського вченого А. Б. Синельникова в середині ХХІ століття значну частину населення Росії становлять вихідці із Закавказзя, Середньої Азії, Китаю. Це пов'язано з потоком трудових мігрантів.

Тепер ви знаєте, що чисельність людей на планеті Земля складає в 2018 році 7,6 млрд. І ця позначка не межа, за прогнозами вчених чисельність жителів Землі складе 11 млрд до 2100 року.

Відео: Чисельність населення