Чому природні ресурси планети Земля не можна вважати невичерпними: коротке повідомлення

Ми користуємося ресурсами Землі щодня, але чи замислювалися ви про те, наскільки вони невичерпні?

Питання про невичерпність природних ресурсів турбує багатьох людей і вчених, адже все, що є на планеті Земля має властивість закінчуватися, або вважається таким, що закінчитися не може.

Чому природні ресурси планети Земля не можна вважати невичерпними?

Єдиної думки про те, чи можна вважати природні ресурси нашої планети невичерпними на сьогоднішній момент немає, однак, набагато розумніше думати, що всі ресурси рано чи пізно можуть виснажуватися.

  • Під невичерпними природними ресурсами планети Земля увазі такі ресурси, які з часом не зникнуть, не закінчаться і не стануть дефіцитними.
  • Важливо відзначити, що невичерпними ресурсами частіше називають такі, які не піддаються впливу людини і в принципі не залежать від його діяльності. Винятком можна назвати вплив людини на якість цих ресурсів, а не на їх кількість.
Вичерпні ресурси
  • Тут можна навести приклад водних запасів Землі. Якщо говорити про них і оцінювати їх глобально, тобто, брати до уваги всі океани, моря, річки, озера, будь-які підземні джерела і т. д., то кількість води на планеті залишається незмінним. Проте якщо розглянути цю воду з точки зору можливості її використання, то з кожним роком її стає все менше і менше. По суті людина не впливає своєю діяльністю на кількість водних запасів, але на їх якість однозначно впливає.
  • Виходячи з попередньої точки зору, невичерпні ресурси планети Земля дуже часто називають щодо невичерпними. Щодо невичерпними для потреб людства.
  • В цілому до таких щодо невичерпним природним ресурсам можна віднести: енергію Сонця, повітря, воду і т. д., однак, по факту всі ці джерела ресурсів мають властивість закінчуватися.
  • Через діяльність людини, роботи різних промислових об'єктів, заводів, вихлопних газів і т. д. атмосфера Землі забруднюється і само собою від цього «страждає» повітря. Так, по суті, його не стає менше, але яким буде його якість через сотні років невідомо і, отже, не можна з точністю сказати, що він буде придатний для нас, як і зараз
  • Ресурси гідросфери так само щодо невичерпним. Наприклад, океан вважається джерелом хімічних природних ресурсів, саме з океанічної води видобувають різні хімічні елементи. Самої води менше не стає, однак, її якість з часом погіршується, і відповідно добувати подібні ресурси буде складніше, а їх кількість буде зменшуватися. Так само і з прісною водою.
  • Вже на сьогоднішній день у багатьох регіонах гостро відчувається нестача прісної води і це незважаючи на те, що загальна кількість водних ресурсів на Землі не зменшилася. Виходячи з усього цього, можна сказати, що твердження про невичерпність природних ресурсів Землі не вірно.
  • Ще одна причина, по якій не можна вважати, що природні ресурси нашої планети невичерпні – нераціональне їх використання. Людина використовує ресурси природи так, як зручно і необхідно йому для досягнення своїх цілей, проте, про наслідки такого використання задумується далеко не кожен, і саме таке використання рано чи пізно призведе до їх дефіциту.
Деякі ресурси можуть незабаром зникнути

В якості висновку до всього вищевикладеного можна сказати, що планета Земля є єдиним цілим, в якому вже закладено певну кількість різних природних ресурсів. Виходячи з активної діяльності людини, сталого використання природних ресурсів та їх отримання можна стверджувати, що рано чи пізно вони вичерпаються.

Відео: Виснаження природних ресурсів