Чому 3 рази стукають по дереву: прикмета

У даній статті ми розглянемо, звідки з'явилася і що означає прикмета стукати по дереву три рази.

Для нашого народу дуже властиво вірити у всілякі прикмети і активно використовувати їх у побуті. Таким чином, ми віримо, що приклад допоможе вберегти нас від пристріту, біди і нещастя. Але ось прикмета стукати тричі по дереву настільки популярна, що виходить далеко за межі наших кордонів. Давайте ж поглянемо на її суть і причину появи, щоб зрозуміти сам сенс.

Навіщо три рази стукати по дереву: пояснення прикмети

Ця незвичайна прикмета — три рази стукати по дереву, бере свої витоки з дохристиянських часів. Тоді люди вірили, щоб не накликати на себе і своїх близьких біду та нещастя, достатньо лише тричі постукати по дереву кісточками пальців.

  • Але не все так просто. Наші давні співвітчизники стверджували, що в дереві живуть добрі духи, які зовсім не проти допомогти людям. Хоча, наприклад, в Єгипті достатньо було лише просто доторкнутися до дерева. До речі, навіть на сьогоднішній день багато носять з собою дерев'яні амулети. Щоб захистити себе від пристріту і всевишнього гніву.
  • Особливо, коли восхваляешь сам себе. Адже хвастощі — це гріх, за який могла піти покарання. Стук по дереву заглушав власний внутрішній голос в тому випадку, якщо людина надмірно хвалився й гордився собою.
  • Важливо знати, наші предки вважали, що стукати необхідно виключно з дубового стовбура, щоб захистити себе від пристріту. Оскільки це дерево вважали священним і божественним. Тому, постукавши три рази по дереву, ми не тільки захищаємо себе, а і сили отримуємо від дерева. До речі, дуб вважався божественним деревом у багатьох народах, а також це символ роду.
Стукати краще по дубовому дереву
  • Що стосується сучасної прикмети стукати по дереву три рази, то свою актуальності вона набула в ті століття, коли з'явилося християнство. Нерідко дерево порівнюють з хрестом Ісуса Христа.
  • Хоча навіть цього ритуалу є ще більш тонке пояснення. Справа в тому, що збіглим злочинцям давали притулок в церкві. Адже церква приймає всіх, а не розділяє на гідних чи ні. Тому вже за її брамою людина могла відчувати себе захищено. А церква в ті далекі часи виготовлялася з дерева.
  • У наші ж дні ми активно користуємося цим звичним для багатьох ритуалом на автоматі, для того щоб захистити себе і свою родину від псування і злих очей. Забуваючи при цьому, що стукати по дерев'яному столу з осики – поганий знак. Адже на ній повісився Іуда. Та й взагалі в будинку небажано тримати це дерево, адже не тільки стукіт по ньому, але і сама наявність може накликати біду.

Як бачимо, така проста прикмета стукати по дереву має вельми цікаву історію. Вірити в неї чи ні – це вже справа кожного з нас, але зате тепер ви з гордістю зможете пояснити її зміст або причину появи.

Відео: Чому ми три рази стукаємо по дереву?