Коли і чому не можна дивитися у вікно: прикмети і трактування

Так чи безпечно дивитися у вікно? Виявляється не завжди, і ось чому.

Існує безліч прикмет і повір'їв, всі вони відрізняються один від одного і стосуються абсолютно різних речей. Сьогодні ми пропонуємо розглянути найпоширеніші прикмети про те, чому не можна дивитися у вікно в певний час і за певних обставин.

Коли і чому не можна дивитися у вікно?

  • Категорично не рекомендується дивитися у вікно вночі. Здавалося б, ну що такого в цьому дія? Насправді дивитися у вікно в цей час доби небезпечно, оскільки не спите не тільки ви, але і різна нечисть. Вночі за межами свого будинку можна побачити щось дивне і страшне, незрозуміле нашим розумом і логікою. Є повір'я, котре твердить, що в нічний час нечисть виходить «на полювання» і шукає свою жертву – не сплячого, емоційного людини, а знайшовши його може легко проникнути до нього в душу. Наслідком такого контакту може стати хворобу і навіть смерть. Особливо вразливі перед нечистим у цей час маленькі діти, люди зі слабкою психікою і жінки, які носять під серцем малюка. Наші пращури говорили, що у нічний час не можна дивитися у вікно, відкривати його і двері навіть у тому випадку, якщо ви точно чуєте чиїсь постукування, стогони і т. д.
  • Не можна дивитися у вікно під час повного Місяця. Ні для кого не буде секретом те, що наш супутник робить на нас особливий вплив, саме тому в повню краще відмовитися від контакту з ним. Здавна вважається, що повний Місяць здатна навіяти на людину смуток, тугу, депресію і привести людину до божевілля. Також наслідками такого контакту можуть бути самогубства, викидні у жінок і т. д. Важливо відзначити, що не можна на повню дивитися у вікно не тільки на Місяць, але і в принципі на небо, оскільки навіть це може спровокувати низку невдач у вашому домі.
Заборонено
  • Не можна дивитися у вікно під час грози. Наші предки вважали, що гроза, це не просте природне явище, вважали, що під час її буйства на небі проїжджає на своїй колісниці святий Ілля і знищує різну нечисть. Прийнято вважати, що в цей час злі сили можуть вскочити в будинок наглядача людини, щоб сховатися від святого Іллі.
  • Не можна дивитися у вікно під час похорону. Якщо судити про похоронної процесії загалом, можна впевнено сказати, що дивитися на це вкрай важко і навіть хоча б тому робити цього не варто (якщо така, звичайно, є). Наші предки пов'язували дане повір'я з тим, що душа померлого під час похорону ще знаходиться поруч з тілом і запримітивши спостерігача може захотіти забрати його з собою. Також не можна дивитися на похорон небіжчика через вікно з тієї причини, що покійний може застрягти в відбиваючої поверхні і не знайти спокій.
Не можна дивитися на похорон

Звичайно ж, можна не вірити у всі вищевикладені прикмети та повір'я і просто ігнорувати їх, однак, далеко не кожна людина хоче ризикувати і перевіряти реальність їх дій на собі, своє здоров'я і рідних. Тому по можливості краще все-таки дотримуватися таких прикмет і не робити те, що наші предки вважають небезпечним для життя.

Відео: Чому не можна дивитися у вікно ночами?