Протизапальні мазі для суглобів: список, особливості, правила нанесення та вибору

Список протизапальних мазей для суглобів.

Болі в суглобах дуже часто спровоковані запальними процесами, а також руйнуванням кісткової тканини. У зв'язку з цим для лікування подібних захворювань часто використовують не тільки хондропротектори, лікарські препарати для відновлення хрящової і кісткової тканини, але ще й протизапальні препарати. У цій статті ми розповімо про протизапальних мазях.

Переваги та правила вибору протизапальних мазей для суглобів

Варто відзначити, що зараз на ринку величезна кількість коштів, гелів і кремів, а також мазей, які сприяють зняттю больового синдрому безпосередньо у хворому місці. Перевага мазі в тому, що вона створена на основі жирової основи. Відповідно дуже добре вбирається у хворе місце, рівномірно розподіляється. Ефект досягається набагато швидше, ніж в інших випадках, але при цьому є недолік — жир. Він може залишати сліди на одязі, що істотно ускладнює використання в зимовий час, або у випадках, коли необхідно йти збиратися на роботу. В такому випадку доведеться думати про те, щоб мазь не забруднила одяг.

Протизапальні мазі відрізняються величезною популярністю із-за того, що їх просто використовувати і діють вони дуже швидко. Тобто, всього через кілька хвилин після нанесення біль стихне і стане менш інтенсивною, ніж до цього. Зверніть увагу, що протизапальна мазь допомагає зняти запалення. Таким чином препарат поступово зменшує біль і покращує рухливість хворого суглоба.

Мазь

Протизапальну мазь можна вибирати в зручних тубах. Якщо вам необхідно тривале лікування, вибирайте упаковки з великою кількістю діючої речовини. Якщо страждає спина і інші суглоби, крім колін, то придбання великій упаковці буде доцільним. Звертайте увагу на термін придатності препарату після розкриття туби. Деякі з них, після роздрукування флакона, відрізняються нетривалим терміном зберігання. Також обов'язково дивіться на консистенцію. Краще всього, якщо вона буде густа. Таким чином ви зможете уникнути появи слідів на одязі і перешкоджати поганому всмоктуванню препарату.

У яких випадках варто використовувати протизапальні мазі? Практично всі захворювання суглобів, які поєднуються з болями при ходьбі, почервоніння, а також свербежем або печінням, необхідно лікувати спеціальними препаратами, можливо антибіотиками, хондропротекторами. Але найперша допомога, яка пропонується хворому, це як раз протизапальні мазі. Їх можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта. Є вони в широкому ціновому діапазоні. Можна придбати недорогі вітчизняні препарати або ж навпаки, віддати перевагу іноземним ліків, але які стоять на порядок вище. Незважаючи на це діючі речовини найчастіше використовуються одні і ті ж.

Біль у суглобах

Протизапальні мазі для суглобів: список

Найчастіше протизапальні мазі використовуються при лікуванні літніх пацієнтів, які страждають хронічними захворюваннями суглобів, а також для лікування травм, отриманих у спортсменів, що трапляється досить часто. На початковій стадії захворювання, коли є виражена симптоматика, тобто почервоніння, гостра біль у ділянці суглоба, краще всього використовувати охолоджуючі засоби, які допомагають зменшити біль. Також використовуються протизапальні препарати, які допомагають зняти почервоніння, запалення і зменшити розвиток інфекції, якщо вона є. Для цих цілей якраз використовуються протизапальні засоби.

Список діючих речовин і мазей, які знімають запалення:

 1. Ketoprofene. Це речовина відмінно справляється з запаленням, допомагає зняти біль, охолоджує, тобто знижує температуру у хворому місці. Відрізняється анальгетичний ефект, тобто знеболює. Зараз на ринку з даним чинним речовина представлена величезна кількість як вітчизняних, так і зарубіжних препаратів, які відрізняються високою ефективністю. Кетопрофен міститься в препаратах Валусал, Артрум, Фастум гель, Кетонал, Кетопрофен.

  Фастум гель
 2. Ментол. Це рослина і його екстракт допомагають знизити запалення, а також надають виражений охолоджуючий ефект на хворі суглоби. Найцікавіше, що він використовується при артритах, бурситах, а також при розтягуванні м'язів, як засіб першої допомоги, для того щоб охолодити або як-би заморозити травму. Щоб вона викликала як можна менше больових відчуттів. До мазей, які містять ментол, відносяться Флексал, Фаст Реліф. Вони швидко заспокоюють і охолоджують.

  Фаст Реліф
 3. Рутин. Це речовина знімає запалення, а також охолоджує хворе місце, дуже ефективне. Найчастіше використовується при травмах, ударах. Рідко застосовується при загострення хронічного захворювання. Ця речовина міститься в мазі Венорутон.

  Венорутон
 4. Німесулід. Це речовина, яка активно використовується для зняття больового синдрому. Часто використовується при артритах, розтягуванні м'язів, а також сильних болях в суглобах, при важкій фізичній роботі. Даний засіб використовується у вигляді порошків, ін'єкцій. Для лікування суглобів використовують мазь. Німесулід міститься в мазях Німесил, Нимид, Найз, Сулидин.

  Нимид
 5. <>Ібупрофен. Даний лікарський речовина сприяє зниженню запалення, виявляє протизапальний ефект, а також знижує біль. Часто призначається при артритах, артрозах, бурситах, тендовагінітах, при розтягненнях м'язів. Зараз на ринку представлена величезна кількість мазей, які містять дане активну речовину. Серед них Ибуфен, Ібупрофен, Долгит, Нурофен.
 6. Диклофенак. Надає виражену протизапальну дію, а також покращує рухливість хворих суглобів. В основному застосовується при розтягуванні, запаленні, загостренні хронічних захворювань суглобів, бурситах, тендовагінітах. На ринку просто величезна кількість мазей, що містять Диклофенак. Це Диклак, Диклофенак форте, Фелоран, Долоксен.

  Долоксен
 7. Фенілбутазон. Надає протизапальну і жарознижуючу дію на хворі суглоби. В основному використовується при розтягненнях м'язів, травмах суглобів, а також при комплексному лікуванні. Нерідко призначають при захворюваннях артритом, остеохондрозів. Маззю, яка містить дані речовини, є Бутадіон.
 8. Декспантенол. Засіб більше направлено на регенерацію тканин. Відрізняється загоюючою дією. В основному такий препарат приймають при комплексній терапії. Призначають при розтягуванні м'язів. Ця речовина міститься в таких мазях, як Бепантен, Декспантен, Пантенол. <>
  Бепантен

В основному протизапальні мазі використовують на початкових стадіях захворювання, при чому в складі комплексної терапії. Застосовують 3-4 рази в день, наносять їх легкими рухами. Справа в тому, що на початковій стадії захворювання, при виникненні запалення, спостерігається дуже гостра біль, навіть коли просто доторкнутися до хворого місця. Тому всі протизапальні мазі наносять легкими рухами.

При цьому масування хворих місць, а також втирання препарату не проводять. Тому що це може спровокувати посилення хворобливих відчуттів і запалення. Відповідно досить часто такі мазі наносяться під пов'язки. Якщо є можливість, то можна нанести препарат і дочекатися його всмоктування, вирушати у своїх справах. Такі мазі дозволяють швидко зняти набряк і хворобливі відчуття, тому є препаратами екстреної допомоги.

ВІДЕО: Мазі для суглобів