Як відрізнити лупа від вошей? Як відрізнити яйця вошей від лупи? Чим лупа відрізняється від вошей і гнид?

Основні способи відрізнити лупа від вошей.

Багато хто з нас, будучи дітьми, стикалися з зараженням вошами. Найчастіше це відбувалося після відвідування дитячого піонерського табору, а також при спілкуванні з незнайомими дітьми. У цій статті ми розповімо, як можна відрізнити лупа від вошей.

Як відрізнити лупа від вошей?

Симптоми у цих недуг схожі, але причини, які їх викликають, різні. Лупа — це надмірне лущення шкіри голови. З-за безлічі причин і надмірної сухості, від верхніх покривів голови, відшаровуються лусочки сухої шкіри. Захворювання може бути спровоковано грибками, а також забрудненням мікроорганізмами. Дуже часто лупа є додатковим симптомом, який часто «дружить» з дерматитом, або псоріаз. Тобто з будь-якими захворюваннями шкіри, які нерідко вражають шкірні покриви голови.

Разом з лупою спостерігається сильний свербіж. Це пов'язано як раз з надмірною сухістю і навіть розтріскуванням шкіри голови, з-за нестачі вологи та поживних речовин. Лупа за своїм розміром може бути дуже різною. Дрібні лусочки, так і шматочки досить великих розмірів. Якщо струсити волосся, то дуже часто лупа виявляється на плечах. Що виглядає дуже не естетично, особливо у випадку з речами темного кольору. Виглядає це зовсім неохайно і негарно. Дуже подібні симптоми виникають при зараженні вошами. Шкіра голови точно так само свербить, а при оцінці волосся, в дзеркалі можна побачити білі точки недалеко від коренів.

Гниди або лупа

У чому ж принципові відмінності, і як розібратися, на волоссі лупа або воші? Воші є паразитами, розміром до 4 мм, У них є ніжки, за допомогою яких вони можуть переміщатися по волосяного покриву, і перестрибувати на досить значні відстані. Саме таким чином воші мігрують від однієї людини до іншої. Гниди є яйцями вошей. Тобто всередині яєць знаходяться личинки, з яких надалі, після дозрівання, виростають воші, повноцінні дорослі особини, здатні до розмноження.

Досить часто воші відкладають кілька яєць і залишає волосяний покрив, знаходячи собі інше місце. Але через час з яєць, які відклала воша, вилуплюються нові особини. На те, щоб з яйця вилупилася статевозріла особина, необхідно 14 днів. Тобто від періоду кладки до вилуплення повноцінної воші проходить 2 тижні. Саме в ці періоди можна спостерігати на волоссі білі або сіруваті точки.

Воші

Можна сплутати лупа з гнидами?

Власне з гнидами лупа, цілком можна переплутати, особливо якщо у вас немає досвіду. Що ж робити і як розпізнати гниди?

Інструкція:

  • Для цього можна озброїтися лупою. Або піддатися інтуїції. При розгляді гнид через збільшувальне скло, можна побачити білу оболонку, вона кілька напівпрозора, всередині може перебувати сірувата або каламутна субстанція.
  • Крізь неї може проглядатися і дозріває особина, темного кольору. Як тільки період дозрівання настає, кришечка цього яйця розривається, з неї виходить статевозріла особина. Саме після цього на волоссі залишається суха оболонка, так звані сухі гниди.
  • Нова воша може продовжувати кладку яєць. Основний загальний симптом лупи, а також зараження вошами, є свербіж шкіри голови. Але якщо у випадку з лупою свербіж не дуже сильний, то при зараженні вошами і наявності педикульозу, людина може розчісувати шкіру голови до крові.
  • Це пов'язано з тим, що воші живляться кров'ю, прокусивая поверхню шкіри до тих пір, поки не знайдуть капіляр. Гниди не харчуються кров'ю, всередині яйця, яке відклала воша, містяться поживні речовини, достатні для повноцінного розвитку гниди.
  • Відповідно самі гниди ніяких неприємних відчуттів не викликають. Це лише косметичний дефект, так як неподалік від коренів волосся, приблизно на відстані один сантиметр від шкіри, знаходяться білі точки. Їх розмір завжди однаковий, приблизно 1 мм.
  • Лупа в свою чергу може бути досить великою так і дрібної. Якщо потрясти волосся, які уражені педикульозом, то з них практично нічого не буде сипатися. Справа в тому, що коли воша відкладає гниду на волосся, вона виділяє спеціальну клейку речовину, яка при взаємодії з повітрям спрацьовує як клей. Відповідно гнида приклеюється до поверхні волосини. Прибрати її навіть при прикладанні зусиль досить непросто. Бо сама по собі гнида не зможе відвалитися, вона практично приплавляется до поверхні волосся.
Лупа

Як відрізнити яйця вошей від лупи?

Поради:

  • При виявленні лупи і гнид необхідно діяти абсолютно різними методами. Лупу можна вилікувати за допомогою протигрибкових шампунів, які містять в собі Кетоконазол. Це пов'язано з тим, що найчастіше лупа обумовлена наявністю на шкірних покривах грибка, який легко усувається Кетоконазолом. Цей препарат абсолютно неефективний по відношенню до вшам і гнидам.
  • Впоратися з ними можуть тільки спеціальні протипаразитарні засоби, які можна знайти в аптеці. Найчастіше вони представлені у вигляді флакончика з рідиною. Останнім часом досить часто використовується спрей, у зв'язку з простотою використання, і відсутністю необхідності втирати в коріння волосся.
  • Таким чином, за допомогою даних засобів вдається позбутися вошей досить просто. Дуже популярні шампуні зі спеціальними отрутами, для того щоб вивести вошей і гнид. Більш детальніше про засоби від вошей, можна ознайомитися тут. Про лікування лупи можна дізнатися тут.
Вичесати вошей і гнид

Як бачите, відрізнити лупа від вошей досить просто, особливо якщо у вас є певний досвід. В іншому випадку озброюйтесь лупою, збільшувальним склом, а також подивіться фотографії з зображенням гнид і вошей.

ВІДЕО: Відмінності лупи і вошей