Які кровоссальні комахи-паразити можуть жити на тілі кішки? Чи можуть людські воші жити на кішках? Якими паразитами і глистами можна заразитися від кішок? Як уберегтися від зараження паразитами і комахами від кішок?

Огляд комах і паразитів, які живуть на кішках.

Кішки – улюбленці, за якими потрібен постійний догляд. Навіть при ретельному догляді за твариною, існує високий ризик зараження різноманітними хворобами. Це можливо навіть без тісного контакту особин.

Які кровоссальні комахи-паразити можуть жити на тілі кішки?

Існує кілька кровосисних комах:

 • Блохи. Дрібні стрибучі комахи, які здатні поширюватися без прямого контакту. Це можливо завдяки спеціальній будові лапок, які дозволяють стрибати досить далеко.
 • Воші. Це теж паразити, які харчуються кров'ю тварин. Вони не можуть стрибати на великі відстані і відкладають яйця – гниди. Передаються при тісному контакті між тваринами.
 • Вушні кліщі. Це дуже дрібні комахи, які живуть на або у вухах тварини. Харчуються кров'ю.
 • Іксодові кліщі. На відміну від вушних, вони характеризуються великим розміром і доставляють тварині масу незручностей.
Які кровоссальні комахи-паразити можуть жити на тілі кішки?

Чи можуть людські воші жити на кішках?

Ні, це виключено. Незважаючи на зовнішню схожість, це різні воші. Паразити з людини не переходять на котів. І навіть якщо спеціально підсадити вошей від людини до кішці, вони не зможуть там жити.

Причини:

 • Різниця температури тіла. Температура тіла у кішок і собак вище ніж у людини. Така середовище несприятливе для вошей і вони гинуть.
 • Крім того відрізняється структура волосся. Відповідно структура і будова лапок у комах відрізняється. Лапками людські воші просто не зможуть триматися на волосках у кішки. І кров їм потрібна виключно людська.
Чи можуть людські воші жити на кішках?

Можуть воші від кішки перейти до людини?

Ні, комахи з вовни кішки не переходять до людини. Це пов'язано особливістю будови комах. Температура тіла у людини нижче, тому навіть якщо спеціально перенести кілька паразитів, то на голові у людини вони жити не зможуть.

Можуть воші від кішки перейти до людини?

У кішки на шерсті білі паразити: що це?

Це волосоїди, вони не відносяться до кровососущим комах. Вони лише паразитують на шерсті. Харчуються волоссям і лусочками шкіри. Такі паразити провокують дерматит і зменшення кількості волосяного покриву. Відкладають невеликі яйця, які потім перетворюються на дорослих особин.

Ознаки зараження:

 • Вихованець стає неспокійним, постійно про щось треться
 • Виникають расчеси, шкіра лущиться, випадають клаптики вовни
 • При тривалому ігноруванні проблеми, що виникають ранки і виразки, через які можливе приєднання бактеріальних інфекцій
У кішки на шерсті білі паразити: що це?

Якими паразитами і глистами можна заразитися від кішок?

Кішки є переносниками величезної кількості паразитів, серед яких і глисти. Серед них є нешкідливі і дуже небезпечні, які вражають печінку.

Види глистів у кішок:

 1. Круглі черви. Ці паразити передаються від котів до людей. Можуть виростати до декількох метрів. Викликають підвищення апетиту, роздувся живіт. Іноді можлива блювота, слабкість і діарея.
 2. Солітер. Дуже небезпечний паразит, яким можна легко заразитися від кішки. Являє собою стрічковий черв'як, що досягає в довжину 3 м. При цьому у хробака є присоска, якої він кріпиться до кишечнику. Тварина стає дуже неспокійним. У калі зустрічаються білі включення, що нагадують зерно. Це уривки і личинки хробака. Він є гермафродитом, тому при досягненні статевої зрілості запліднює сам себе.
 3. Аскариди. Тонкі черв'яки, які часто вражають кошенят. Передаються людям і теж живуть в кишечнику. Їх тривалий період часу моно не помічати, так як вони не часто виділяються разом з калом. Тварина чахне, худіший і навіть кашляє.
 4. Нематоди. Вони можуть бути зовсім невеликого розміру, тому в калі ніяких слідів глистів немає. Але кішка втрачає вагу, неспокійна осінь. Людям передаються нематоди, викликаючи анемію і захворювання кишечника.

Всі види глистів у кішки варто лікувати. Якщо у вас в будинку є маленькі діти, дайте їм і тваринам глистогінні препарати. Варто проводити профілактичну обробку. Вона проводиться восени і навесні.

Якими паразитами і глистами можна заразитися від кішок?

Як уберегтися від зараження паразитами і комахами від кішок?

Варто відзначити, що деякі паразити тривалий період часу можуть існувати самі по собі. При цьому багато личинок потрапляє в грунт, де вони живуть досить довго. Саме тому варто після контакту з грунтом мити руки.

Профілактичні заходи для боротьби з паразитами:

 • Мийте зелень, овочі і фрукти. Так як у землі можуть міститися личинки і яйця глистів, то все, що контактує з грунтом, варто добре мити і обдавати окропом.
 • Не купайтеся в заборонених місцях. У літній час з метою освіжитися, люди нехтують попереджувальними плакатами та купаються у водоймах. У воді можуть міститися яйця глистів.
 • У літній час накривайте продукти тканиною або кришками. Не залишайте їжу прямо на столі. Достатньо щоб на продукті посиділа муха. Ця комаха є носієм величезної кількості недуг, серед яких і глисти.
 • Доглядайте за тваринами. Якщо у вас є домашня тварина, не залишайте його без уваги. Уважно оглядайте кал і стан тварини. При будь-якому підозрі на глисти давайте тварині глистогінний.
 • Привчіть дитину мити руки до і після їжі. Малюки часто риються в пісочниці, куди можуть ходити в туалет заражені кішки. Дитині достатньо облизати пальці, щоб паразити оселилися в організмі.
 • Добре проваривайте і прожарюйте м'ясо. Велика рогата худоба теж є носієм великої кількості паразитів. При недостатній тепловій обробці, яйця глистів потрапляють у травний тракт разом з їжею. Відбувається зараження.
 • Обов'язково лотки, куди тварина ходить в туалет і мийте з хлоркою. Також існують сучасні дезінфікуючі рідини. За їх участю вдасться знищити яйця глистів.
 • Не купуйте продукти з рук. Особливо це стосується молочних продуктів і м'яса. Висока ймовірність зараження від фруктів і овочів. Не дозволяйте дітям їсти немиті ягоди і фрукти. Не давайте пити некип'яченого молока.
Як уберегтися від зараження паразитами і комахами від кішок?

Як бачите, кішки є носіями величезної кількості паразитів. Не всі з них передаються людям. Але велика кількість глистів таки здатне жити в організмі людини.

ВІДЕО: Глисти у кішок