Яку ікону вішають над дверима і напроти вхідних дверей: назва ікони, ім'я Святого. Можна вішати Розп'яття, хрест над вхідними дверима у квартирі, будинку? Можна вішати ікони в коридорі?

Ікони над входом розміщуються, якщо вам зручно молитися на цьому місці.

Православні християни часто задаються питанням — чи можна вішати над вхідними дверима ікони?

  • Закони Православ'я не забороняють розміщувати образи у двері. Але варто запам'ятати, що Святе обличчя в даному випадку не є оберегом, який захищає квартиру від ворожих мов і діяння поганих людей.
  • Лик Святого, в тому числі, і біля входу, потрібен для того, щоб люди прийшли в будинок змогли звернутися до Святого образу, помолитися і попросити про допомогу і подякувати Богові.
  • Святий образ в будь-якому приміщенні — це помічник для господарів, який допомагає виконати настрій на виголошення молитовних слів і сказати молитовне звернення до Всевишнього і Святим.

Яку ікону вішають над вхідними дверима: назва ікон, ім'я Святого

Обличчя Святого біля входу допомагає господарям помолитися біля порога, і піднести подячні слова Богу за те, що ви вдало сходили по своїх справах. Над входом можна розташовувати будь-які образи, але в будинках сучасних православних віруючих можна зустріти такі ікони:

Часто над входом вішають лик Святого Миколая Чудотворця. Святитель Миколай допомагає віруючим у багатьох потребах. Його просять про допомогу, коли проблеми в сім'ї, або хтось із рідних хворіє. Він завжди прийде на допомогу або зцілить.

Лик Миколи Чудотворця

Спас Нерукотворний (Спас на Убрусе). Цю ікону часто можна побачити над входом в житлове або інше приміщення. Вважається, що ця ікона з'явилася, як відбиток на білій матерії, коли Ісус Христос витер нею лик. У Стародавній Русі цей образ завжди перебував над воротами, входами в монастирі, церкви. Знайдена вона була також над град-ворітьми городища Едесса. Люди побачили її в поглибленні з отвором в стіні.

Спас Нерукотворний

«Непрохідна двері» лик Божої Матері. Цей лик Богородиці допомагає молитися про захист від ворогів, злих людей і недоброзичливців. За переказами, вважається, якщо розмістити цю ікону зверху над порогом, то злий чоловік його навіть не переступить. Але за церковними законами лик потрібен для молитви. Перед ним просять про заступництво і відведення лиха від себе та інших членів сім'ї.

«Непрохідна двері»

Ікона Ангела-Хранителя. Ангел-Охоронець — був посланий Богом для захисту. Він несе любов і добро. Такий Святий образ буде завжди нагадувати про те, що треба помолитися своєму заступнику — Ангелу-Охоронцю.

Ікона Ангела-Хранителя

«Нерушима стіна». Цей образ Пресвятої Богородиці, яка в молитві звела руки до неба, допоможе в захисті від магії, злих людей і різних бід.

«Нерушима стіна»

Яку ікону вішають напроти вхідних дверей: назва ікон, ім'я Святого

Навпроти входу можна повісити всі вищеописані ікони, а також Семистрельную ікону. Її часто у давнину можна було побачити навпроти входу в сіни, біля воріт. Вважається, якщо поганий чоловік зайшов до оселі, побачив цей образ Пресвятої Богородиці, то йому відразу захочеться піти, не завдаючи шкоди господарям.

Семистрельная ікона Божої Матері (Пом'якшення Злих Сердець). Перед цим образом Пресвятої Діви Марії просять про пом'якшення злих сердець, про мир і спокій, захист всього домашнього добра і мешканців цього будинку від недобрих людей.

Семистрельная ікона Божої Матері

Можна вішати Розп'яття, хрест над вхідними дверима у квартирі, будинку?

Зазвичай ікони Розп'яття поміщають у східному кутку або на східній стіні будинку. Але можна повісити і там, де зручно молитися. Так кажуть священнослужителі. Тому, якщо зручно молитися перед Розп'яттям біля вхідних дверей, то значить, можна його і у цьому місці повісити.

Порада: Якщо в чомусь сумніваєтеся або не зовсім впевнені, що правильно робите чи ні, запитайте поради у священика в церкві. Він завжди допоможе вирішити будь-які проблеми і дасть відповідь на будь-яке питання.

Можна вішати ікони в коридорі?

Як було сказано вище, ікони розташовуються там, де зручно молитися. Якщо вам зручно читати молитовні слова в коридорі, значить, в цьому місці будинку можуть висіти і ікони.

Головне, слід пам'ятати, що образ Святого — це не амулет і не елемент декору. Не варто встановлювати Святий лик, грунтуючись на марновірстві. Купуючи образ Святого потрібно вірити у Всевишнього і в те, що він обов'язково почує вашу молитву, звернену до лику, намальованому на іконі. Бог всім допомагає, і якщо ви будете постійно молитися, обов'язково прийде на допомогу і до вас, і захистить від бід і недоброзичливців.

Відео: Як і де розмістити ікону в будинку і можна її вішати над дверима