Які ікони повинні бути обов'язково в будинку: список, назви, від чого допомагають, де правильно розташувати?

Ікона — це найважливіший оберіг дому. У даній статті ви дізнаєтеся, які ікони слід тримати вдома.

Ікона не є просто щасливим оберегом. Ікона – це образ, завдяки якому йде звернення від людини до Бога. І тільки, якщо молитва була прочитана щиро, вона зможе допомогти, принести у сім'ю благополуччя, захистити будинок.

Обов'язкові ікони в домі: список

Кожна ікона вважається прообразом зображеного Святого. Раніше в будинках ікони розташовувалися в східних кутах, навіть в самому храмі ікони завжди розташовані в східній частині. Однак сьогодні у багатьох віруючих в квартирах і будинках східний кут може перебувати в не зовсім належному місці. Отже, ви повинні вибрати найбільш зручне місце, в якому вам буде найкомфортніше молитися.

Додайте в будинку хоча б одну ікону. Пропонуємо вам список тих ікон, які ви теж можете поставити у себе в будинку:

 • Ікона з образом Ісуса Христа. Як правило, вона зцілює від серйозних захворювань і недуг. Ікона, на якій зображений розп'ятий Ісус, заспокоює, оберігає від лиха, ставить на правильний шлях, підтримує у важкі часи. Розмістити ікону необхідно на почесному місці будинку, виділити їй чільне частина в будинку.
 • Ікона з образом Святої Богородиці. Марія вважається чином чистої любові, вона прощає, дарує терпіння і смирення. Існує величезна кількість подібних ікон. У Богородиці можна попросити здоров'я, хорошого чоловіка, діток. Божа Мати – це покровителька кожної жінки. Отже, ікону дуже часто з ликом Ісуса беруть нареченої, щоб вінчатися, а після цього зберігають в будинку в якості родинного оберегу.
 • Ікона, на якій зображений Микола Угодник. До нього люди звертаються, якщо бажають вирішити складну проблему, покинути безнадійне становище. Також у Святого Миколая просять, щоб він зцілив від важкої недуги.
Розміщення ікон

Перераховані ікони вважаються обов'язковими, вони оберігають сім'ю, приносять благополуччя, є символами гармонії. Для цих ікон виділіть кут або розподіліть поруч на стіні. Бажано, щоб вони знаходилися в тихому, затишному містечку. Для того, щоб у кожного члена родини була можливість в затишному місці зрадити свою душу перед Богом і Святими.

 • Крім цього, особливим оберегом житла стане ікона, на якій зображено Семистрельная Богородиця. Її можна розташувати напроти входу або над дверима, що ведуть в основну кімнату будинку. Даний образ здатний оберігати всіх домочадців від скандалів, пліток, від недоброзичливців, а житло від злодіїв.
 • Важливим буде лик, на якому зображена Свята Трійця. Лик буде приносити любов і спокій в будинок. Також образ допомагає у важкі часи, вирішує численні проблеми, очищає від гріхів, прибирає негативний стан. Розмістити ікону бажано в східному куті, а також у головах, щоб вона була якоюсь захистом.
 • Образ «Нев'янучий цвіт». Ікона здатна наділити силою, поставити на правильний шлях. Також вона зберігає красу, молодість, любов, позбавляє від різних спокус, наповнює сім'ю упевненістю, дає надію на гарне майбутнє. Розміщується в основному у самому комфортному кутку, де можна молитися.
Кут для молитви
 • Образ Ангела-Хранителя. Цей спосіб вважається найбільш затребуваним. Він захищає певної людини, може відгукуватися на кожну допомогу. Здатна зцілювати, давати любов, рятувати від гріхів, якщо людина буде просити у свого захисника. Можна поставити в будь-якому зручному місці будинку або в кімнаті людини, чий Ангел зображений на іконі.
 • Наступна обов'язкова ікона – це образ православних свят. Наприклад, ікона Хрещення або із зображенням «Різдва Христового».
 • Ікона, на якій зображена Таємна вечеря. Знімає тягар з душі, благословляє приготовану їжу, дарує спокій під час сильних гріхопадінь. Не має значення, де буде розміщена. Але найкращі місця – це кухня і їдальня.

Які ікони повинні бути на кухні?

Кухня – це та кімната, де найчастіше збираються всі члени родини. У кожній православній родині для початку перед прийомом їжі і після завершення трапези люди читають невелику молитву, яка благословляє. Отже, на кухні можна розмістити невелику кількість ікон:

 • Ікону, на якій зображений Христос Спаситель
 • Образ Богородиці
 • Ікону з зображенням Святої Трійці
Ікона для кухні

Ви можете вибрати одну з цих ікон або одночасно всі. Можете ще повісити образ Тайної вечері. Справжній помічник, який допомагає в приготуванні страв – Евфросин Палестинський. Цей святий служив абсолютно безкорисливо, побував живим в раю, після чого повернувся на землю. У храмах, ченці шанували дари Євфросинія, зберігали їх, роздавали тим, хто потребував допомоги.

Тільки уявіть, наскільки стане ваша їжа корисніша і благий, якщо ви повісите на кухні саме цю ікону. Бажано, щоб вона знаходилася над столом, так ви зможете перед прийомом їжі вимовити молитву до Святого для благословення.

Які ікони повинні бути у вітальні?

Вітальня є головним приміщенням кожного житла. Тут ви можете повісити такі ікони:

 • Ікону, на якій зображений Спаситель. Найкраща серед них є ікона із зображенням Господа Вседержителя
 • Ікона, на якій зображена Богородиця. В цьому випадку віддайте перевагу Казанської Богородиці
Казанська Богородиця для вітальні

Лик з Господом поверніть праворуч, а Пресвяту Богородицю – зліва. Якщо у вашій сім'ї на кожен вірує, тоді додайте ікону в кімнаті віруючого. Якщо не можете це зробити, тоді купіть ікону-складень. Її можна встановлювати тільки під час проведення молитви.

Які ікони повинні бути в передпокої?

Залишаючи щодня будинок, йдучи у світ спокус і обману, необхідно помолитися небесному покровителю, попросити його, щоб він зробив шлях безпечним і направив до добрим людям. Важливо, щоб ви цього навчили власних діток, які довіряють усім людям. Необхідно подякувати за заступництво Святого, за повернення додому.

Покрова захищає від спокус світу

Ви зможете захистити власний будинок від поганих людей, якщо повісите в передпокою такі ікони:

 • Образ Іверської Пресвятої Богородиці
 • Образ Покрови
 • Ікону, на якій зображена Свята Трійця

Виберіть одну ікону, зміцніть її над вхідними дверима. Також можете повісити у передпокої той образ, який шанують всі домочадці.

Які ікони повинні бути в спальні?

У цій кімнаті дозволено розміщувати лише певні ікони. Однак при наступному умови – якщо чоловік і дружина узаконили власний шлюб і повінчалися, в спальні рекомендовано вішати такі ікони:

 • Ікони, на яких зображена Богородиця
 • Лик Христа Спасителя
 • Образ Петра і Февронії. Вони вважаються покровителями родинного щастя
 • Образ цілителя Пантелеймона
 • Образ Миколи Угодника
 • Ікона, на якій зображений Спиридон Триміфунтський
 • Іменний образ Святого
Покровителі сімейного щастя

Розташуйте ікони над ліжком або на прікроватной тумбочці. Також можете виділити куточок для молитви на вікні, поставте де не тільки ікони, але й лампадку для церковної свічки.

Які ікони повинні бути в дитячій?

Діти, які народжені у православній родині, повинні з самого дитинства вчитися молитися, звертатися до Святих. Крім цього, кожна ікона буде зберігати спокій та здоров'я діток. Отже, в дитячій повинні бути власні образи.

Розміщують такі ікони у головах. Ви можете вибрати іменну або мірну ікону. На іменному лику повинен бути Святий, у якого таке ж ім'я, як у вашої дитини. Мірна ікона замовляється, коли дитина народився, вибирається по росту новонародженого.

У дитячій будуть доречні такі ікони:

 • Лик Спасителя
 • Лик Богородиці
 • Ікона, на якій зображений Ангел-Хранитель
Нехай Бог оберігає вашої дитини

Також можна повісити інші ліки, які дають здоров'я і благополуччя для вашого чада. Пам'ятайте, що Бог дуже любить дітей, всі ми діти його. Тому привчайте дітей до молитви з малого віку.

Які ікони повинні бути в кабінеті для роботи?

Якщо з'являються певні труднощі, які безпосередньо стосуються роботи, зникає натхнення, долають заздрісники, необхідно звернутися до Святого. Ікону потрібно розмістити в будинку в своєму кабінеті або безпосередньо на роботі.

Вибирайте образ, враховуючи власну життєву діяльність. Якщо ваша професія не має власного покровителя, тоді поставте лик із зображенням Патріарха.

Пропонуємо вам невеликий список з професіями та їх покровителями:

 • Студент. Підходить ікона з зображенням Мучениці Тетяни. Вона допомагає в навчанні, дарує розум.
 • Торговий працівник. Ідеально підходить Лик Миколи Чудотворця. Приносить удачу в торгівлі.
 • Професія, яка стосується роботи в інтернеті. Кращий спосіб той, на якому зображена Матір Божа Благодатне Небо. Робить кар'єру вдалою, повсякденні справи успішними, приносить благополуччя в матеріальному плані.
 • Медичний працівник. Ікона з Лукою Кримським. Захищає на роботі, приносить міцне здоров'я.
Ікона для медпрацівників
 • Дипломат, поштовий працівник. Краща ікона із зображенням Архангела Гавриїла. Захищає на роботі.
 • Вихователь дитячого будинку, працівник будинку пристарілих. Ідеальна ікона та, на якій зображений Вифлеємський немовля. Дарує терпіння і милосердя. Діткам дарує фізичне здоров'я.
 • Педагог, науковий співробітник. Ікона Богородиці Калузької. Дозволяє постійно тягнутися до знань, вивчати нові науки.
 • Держслужбовець. Краще вибрати ікону з зображенням Божої Матері Економісса. Робить правління мудрим і справедливим.
Покровитель держслужбовців
 • Спортсмен. Ідеальний образ – Мати Божа. Дарує удачу й успіх у досягненнях.
 • Працівник авіації. Для цієї професії підходить лик Спаса Нерукотворного. Дозволяє благополучно завершити політ, захищає від злих недоброзичливців.

Де не можна тримати ікони будинку?

Певних правил перебування в будинку тієї чи іншої ікони немає. Для правильного розміщення необхідно просто слідувати здоровому глузду.

 • Помістіть ікону абсолютно в будь-якій кімнаті. Але у ванній кімнаті або туалеті ікона, звичайно ж, буде недоречна.
 • Не можна розміщувати образ близько ТБ, магнітофона, персонального комп'ютера та іншої подібної техніки. Все тому, що для здійснення обряду молитви, необхідно зосередитися, а подібні елементи, навіть якщо не будуть працювати, звички привернуть вашу увагу і стануть відволікати вас.
 • Не розміщуйте також лик там, де є косметичні засоби, неналежні книжки, іграшки, різні статуетки. Близько ликів не повинні розміщуватися постери з співаками, акторами, знаменитими особистостями.
 • Також не бажано розміщувати біля ікон картини або репродукції, нехай навіть вони мають релігійний зміст.
Розміщуйте ікони в належному місці

І найголовніше, ніколи не розміщуйте ікони біля якихось знімків. І не має значення, хто на цих знімках зображений. Священики категорично забороняють це робити.

Відео: Де повинні розташовуватися ікони в домі?