Легенди, історія та фото Іверської ікони Божої Матері. Від чого допомагає Іверська ікона Божої Матері, і як їй треба молитися?

Цікаві факти та історія ікони Іверської Божої Матері. Як і навіщо молитися іконі?

Іверська Божа Мати — відома на весь світ ікона. Її ще називають Привратница або Вратарниця. Таку назву ікона отримала завдяки цікавою, незвичайною легендою. Спочатку версії про створення ікони дещо відрізняються. Нижче ми розповімо, у чому ж допомагає ікона Іверської Божої Матері та про її походження.

Іверська ікона Божої Матері: історія

Вперше згадки про ікону стали з'являтися, починаючи з 15 століття, серед слов'ян. А серед греків згадки ікони датуються 16 століттям. Згідно з легендою, ця ікона була створена в 9 столітті, під час царювання імператора Феофіла. В той час були поширені іконоборці, а тому згідно з легендою, ікона була відправлена в море жінкою, яка проживала неподалік від міста Нікеї.

Тільки через два століття ченці Іверського монастиря на Афоні знайшли ікону. Найцікавіше, що вона перебувала на вогняному стовпі. Але як тільки ченці підходили до ікони, вона віддалялася від них. Серед ченців було і Гавриїл, який вів праведний спосіб життя, а в літній час був самітником, перебуваючи на скелі, і вживаючи лише воду і фрукти з овочами.

Свята Вратарниця

Саме йому уві сні прийшло бачення, що Божа Матір хоче, щоб він забрав ікону, яка стане охоронницею цього монастиря і усього людства. Прокинувся Гавриїл і розповів ченцям про свій сон. Того ж дня вирушив він за іконою, пройшов по воді, як по землі. Забрав ікону, повернувся назад, той же година освятили її, і розташували біля вівтаря. Тільки от на наступні ранок монах, який пішов молитися, не виявив її на тому місці.

Вона висіла зверху біля брами монастиря. Ченці знову забрали, поставили біля вівтаря. Так повторювалося кілька разів. Гавриїлу було нове бачення, в якому Божа Матір сказала: «Я не хочу щоб ви охороняли мене, охороняти вас буду я. Залиште мене над брамою». Саме тому ікона і отримала назву Привратница або Вратарниця. Іверська — через монастиря, в якому її знайшли.

На самому початку ікона розташовувалася зовні, над самим входом у монастир. Але потім для неї був побудований спеціальний, невеликий храм, всередині монастиря. Він знаходився зліва від воріт. До цих пір ікона знаходиться там. У 16 столітті грузинські майстри прикрасили ікону сріблом і донині вона є прикрашеної. Відкриті лише образи Божої Матері і Немовляти.

В ці дні свято в честь Іверського образу Пресвятої Богородиці відзначається кілька разів у році: 25 лютого, 6 травня, 26 жовтня і у другий день Пасхальної седмиці.

Іверська ікона Божої Матері

Іверська ікона Божої Матері Московська: історія

У 1648 році саме для Московського патріархату, була написана Іверська ікона, яка є списком з оригіналу, який знаходиться на горі Афон. Цю ікону списували енокі і вручили її Олексію Михайловичу, підтвердивши, що списана ікона є практично повною копією з оригіналу. З тих пір ця ікона була розташована біля Воскресенських воріт і перебувала вона там досить довго. Сам храм теж стали називати Иверским, саме на честь цієї ікони. Потім перенесли ікону у дерев'яну каплицю.

Далі, перемістили в кам'яну каплицю з синім небом. До цієї ікони не бракувало народна стежка, тому що люди постійно приходили, молилися і просили біля ікони. Вона вважалася чудотворною. Багато відомі особи, які приїжджають до Москви, приходили не в Кремль, а в каплицю. Але у 1929 році Иверскую каплицю закрили, а в 1934 році взагалі знесли. Після цього ікона кудись пропала, багато старожили вважають, що Іверська ікона знаходиться в Сокільниках. Багато іконописці, а також московські старожили підтверджували справжність ікони. Але досі існують сумніви в її достовірності.

У 1994 році Патріарх Алексій 2, заколов перший камінь Іверської каплиці, а у вересні 1995 року патріарх звернувся до настоятеля Афонського монастиря з проханням написати новий список. Трохи пізніше саме цей список був відправлений у Москву грецьким літаком, разом з дванадцятьма мешканцями Святої гори. Цей список був освячений і тепер знаходиться на Воскресенських воротах Іверської каплиці, яку освятив патріарх. З тих пір люди знову почали приходити і молитися цього списку Іверської ікони Божої Матері.

Іверська ікона Божої Матері

Іверська ікона Божої Матері: від чого допомагає?

Для чого моляться:

  • Ікони моляться для зцілення хворих
  • Для того, щоб поповнювалися запаси провіанту, підвищити врожайність
  • Щоб позбутися від нападків ворогів і набігів варварів
  • До образу звертаються, якщо необхідно розраду в бідах
  • Від лих і пожеж
  • Якщо хочуть, щоб земля стала родючою
  • При підступи, різноманітних напасті, від нечистої сили
  • Для заміжжя і жіночого щастя
  • Для здоров'я дітей

Перед іконою Божої Матері бажано молитися для того, щоб зцілити недуги тіла, а також душі. Необхідно молитися не тільки з покаянням, але ще і з вдячністю. Нижче представлено кілька молитов, які вимовляються перед ликом ікони Іверської Божої Матері. Зараз можна в будь-якому храмі придбати образ Іверської Божої Матері. Вона є заступницею жінок і хранительниц домашнього вогнища. Зазвичай цей образ вішається над вхідними дверима. Бо вона вважається Вратарницей. Кількість ікон, які знаходяться вдома, а також їх розміщення, не має особливого значення.

Молитися перед іконою Іверської Божої Матері можна вимовляючи перелічені нижче на картинках молитви або своїми словами, звертаючись зі своїм проханням до Святої.

  • Перед цією іконою читають молитви в будь-яких життєвих ситуаціях.

Важливо: Однак не варто забувати про служіння Богу, тому що всі події з людиною відбуваються з Волі Божої.

Молитва Іверської ікони Божої Матері про заспокоєння душі, від раптової смерті, бід і напастей, скорботи, хвороби і зла.

Готових молитов про заміжжя і жіноче щастя немає. Кажіть свої прохання своїми словами, як душа велить.

Легенди Іверської ікони Божої Матері

З цією іконою пов'язано дуже багато незвичайних легенд. Однією з найцікавіших є, що ікона рятувала від нападу розбійників. Коли розбійники намагалися захопити монастир, почалася буря, і корабель розбився вщент. Вижила одна єдина людина — воєначальник, який пожертвував велику суму грошей на відбудову стін монастиря і попросив відпущення гріхів.

Ікона карала і ченців. Одного разу в Обитель прийшов жебрак і попросив його нагодувати. Але так як в той час були великі проблеми з провіантом, ченці йому відмовили, сказали що дадуть йому їжі, натомість за гроші. Так як у бідняка їх не було, він пішов. Вирішив бідняк піти в столицю Афона. На шляху зустрілася йому жінка і дала золоту монету. Бідняк повернувся в монастир і віддав монету ченцям за їжу.

Ченці дуже здивувалися, так як монета була дуже старовинна, золота, саме така як знаходиться на самій іконі. В той же день, після того, як ченці нагодували бідняка, весь провіант зіпсувався, згнив. Тоді зрозуміли служителі, що жінка, яка дала біднякові монету, є самою Божою Матір'ю і таким чином намагається напоумити ченців. З тих пір більше ніхто у паломників і бідняків грошей заїду не бере.

Іверська ікона

Вважається, що ікона може передвіщати біди. Ченці зазначили, що якщо насувається якийсь катаклізм або буря, то лампадка біля ікони починає розгойдуватися. До цих пір ікона знаходиться на Святій горі. Вважається, що її звідти приберуть незадовго до другого Пришестя Христа. З цієї ікони було зроблено безліч копій, які знаходяться в різних куточках світу. Кілька з них перебувають у Росії. Одна знаходиться в Іверської, відновленої каплиці. Це копія, яка була створена в 1995 році.

Іверська ікона Божої Матері

З Іверської Божої Матір'ю пов'язано дуже багато легенд, цікавих розповідей.

Якщо ви хочете міцну сім'ю, повісьте образ Іверської Божої Матері над вхідними дверима.

ВІДЕО: Іверська ікона Божої Матері