Одяг для ляльок гачком: як зв'язати плаття, комбінезон, трусики?

В'яжемо одяг для ляльок гачком: опису з фото і схемами

Ляльки — чарівний світ, який поглинає не тільки дівчинок, але і дорослих жінок. Сьогодні ми розповімо, як поповнити гардероб наших красунь за допомогою мотка ниток і гачка.

Одяг для ляльок гачком: вибираємо пряжу

Якщо лялька розміром з дитини і більше — пряжу можна брати будь-якої товщини, але ось для Барбі, Вінкс, Братц і інших витончених красунь підбирайте тонку пряжу, щоб готовий виріб нагадувало зменшену копію одягу, яке дійсно буде виглядати шедевром.

Підбираємо пряжу на одяг для ляльок гачком

Для того, щоб зв'язати одяг для ляльок гачком зазвичай досить невеликої кількості пряжі, і у досвідчених майстринь на ці цілі завжди припасені залишки. Але якщо пряжу необхідно купувати, розглядайте бюджетні варіанти, так як дорога пряжа зазвичай відрізняється зносостійкістю, теплотою та іншими якостями, які для ляльок безглузді. Так навіщо переплачувати?

Отже, перейдемо до детального розгляду в'язаного одягу для ляльок гачком.

Одяг для ляльок гачком: в'яжемо базові трусики

Схема

Для в'язання нижньої білизни вибирайте бавовняну пряжу, або пряжу, що імітує тонкий бавовна, така білизна буде виглядати органічно і красиво. Для прикладу в'яжемо трусики для ляльки Барбі і подібних, якщо вам необхідно зв'язати трусики більшого розміру зніміть мірки з ляльки і зв'яжіть зразок (один ряд) після чого ви з легкістю прорахуєте, скільки необхідно набрати петель для своєї ляльки.

Базові трусики на ляльок гачком
 • Для того, щоб зв'язати ці трусики необхідно взяти пряжу 450-500 м на 100 м і гачок №2.5. Набрати ланцюжок з 19 повітряних петель, розгортаєте в'язання і в'яжіть 18 стовпчиків без накиду. Розгортаючи щоразу в'язання, провязываете 7 рядів.
 • На 8 рядку провязываете 3 в 1 стовпчик без накиду, 12 стобцов без накиду (СБН) і 3 в 1 як на початку. 9 ряд — 16 петель СБН.
 • 10 ряд першу петлю пропустити і в'язати 10 СБН і так в'язати до 16 ряду включно.
 • 17 ряд починаємо додавати. Перша петля з 1 в 2, далі до кінця ряду СБН. І так до 23 ряду включно (необхідно довести до 18 СБН).
 • З 24 по 31 ряд по 18 СБН і закрити останню петлю. Зшити з боків, за бажанням обв'язати краю рюшами.

Відео: Комбінезон гачком. Майстер клас. 1/2 частина

Відео: Комбінезон гачком. Майстер клас. 2/2 частина

Одяг для ляльок гачком: плаття для новачків

Для роботи підійдуть будь-які тонкі нитки і гачок відповідного розміру. В'яжемо зразок: 21 повітряна петля і наступний ряд 20 стовпчиків з накидом. Проводимо вимір окружності грудей ляльки, і робимо розрахунок за таким принципом.

Проста одяг для ляльок гачком — відмінний варіант навчитися в'язати для ляльок
 • Наприклад, обсяг грудей ляльки 25 см, при цьому 20 стовпчиків з накидом — 10 див. Таким чином, 25*20/10 = 50 петель. Для розрахунку підставте свої вихідні дані у формулу.
 • Отже, залишилося зробити розрахунок на пройми. 50 (загальна кількість петель) ділимо на 6, де 1 частина — це 1 пройма, 2 частини спинки і 2 частини переду.
 • Починаємо в'язати одяг для ляльок гачком, в даному випадку сукню. Набираємо 51 повітряну петлю і розгортаємо в'язання, з другої повітряної починаємо вив'язувати 8 стовпчиків з накидом (ССН), 9 стовпчиків без накиду (СБН), 16 ССН, 9 СБН, 8 ССН.
Крок 1: зв'язати перший ряд стовпчиками з накидом з пропусками на пройму
 • Розгортаємо в'язання і робимо 3 повітряних петлі (застібка) і починаємо в'язати 50 ССН. Так пров'язуємо всі лицьові ряди, щоб з одного боку полотно залишилося рівним, а з другої з петельками.
Крок 2: пров'язуємо ряди стовпчиками з накидом поступово розширюючи в'язання кльошем
 • З 5 низки починаємо робити надбавки, з кожною 5 петлі вывязываем 2 петлі з накидами, таким чином, отримуючи легкий кльош.
Крок 3: продовжуємо в'язати не забуваючи про вив'язування петель для ґудзиків з одного боку
 • Продовжуємо в'язати з такими ж добавками, поки не досягаємо самої широкої точки стегон. Після цього петельки вив'язувати не потрібно, і дві сторони залишаються з рівною кромкою.
Закінчуємо виріб зшиваючи і заправляючи кінчики ниток
 • Довязываем до бажаної довжини і закриваємо останню петлю. Залишилася ниткою зшиваємо спідницю до застібок.
За бажанням можна обв'язати сукня «рюшами» з повітряних петель

Пришиваємо гудзики і одягаємо ляльку!

Одяг для ляльок гачком: бальна сукня

Зауважимо, що одяг для ляльок гачком, це не тільки прості моделі, але і цілі твори мистецтва! Як, наприклад, це миле плаття, яке можна пов'язати з акрилової, бавовняної або віскозної нитки. Зверніть увагу, що в таких моделях краще всього вибирати жорстку нитка, з люрексом або блиском, тоді модель буде виглядати дорого і розкішно.

Для роботи буде потрібно від 50 до 80 г одного кольору нитки (у нашому випадку бірюзового) і 15 г білосніжного кольору (або будь-якого іншого контрастного). А також декор і кнопки на застібку.

Бальне плаття для ляльки в'язане гачком

В'язати будемо за схемою, зверніть увагу, що викрійка до верху подолом, щоб не плутатися і в'язати знизу вгору. Після того як сукня буде повністю пов'язано — його необхідно зшити по кромці, яка буде розташовуватися зі спини і залишити місце для застібки (від шиї до лінії стегон). Після того як зшиєте сукню, по низу спідниці необхідно обв'язати рюші «віялом». В'яжеться це просто: 1СБН, 4ССН в одну петлю, 1СБН і так до кінця, замкнути і заправити нитка.

Схема бального плаття гачком

Одяг для ляльок гачком: сукня для ляльки Paola Reina

Популярність ляльок Paola Reіna вельми очікувана, адже ці красуні, виконані в унікальному дизайнерському виконанні та з якістю гідним похвали. Маячні наряди коштують чимало, а унікальності та індивідуальності в них не простежується. Тому ми пропонуємо пов'язати модний наряд для своєї красуні. До слова сказати, трохи розрахунків і схема, що додається до цього сукні, підійде і для інших лялечок середніх розмірів.

Для того щоб повторити модель на фото, потрібно:

 • Моток мерсеризированного бавовни;
 • 50 см шифоновою стрічки;
 • Перлинні полубусины;
 • Штучні квіти або інший декор за бажанням.

В'язання починається з першої схеми, набираємо 51 повітряних петель, розгортаємо в'язання і пров'язуємо за схемою 6 стовпчиків з накидом, робимо реглан, вив'язуючи 3 стовпчика з накидом з 1 петлі і т. д. за схемою. Після того як закінчите першу схему (вывяжите ліф сукні) переходите до другої схемою (нижній) і вывязываете спідницю вже круговим в'язанням.

В'язане гачком літнє плаття для ляльки

Закінчивши роботу, пришийте декор і заправте нитки, також можете обв'язати плаття обробної ниткою для створення контрасту і нарядності моделі.

Як бачите зв'язати одяг для ляльок гачком дуже просто, достатньо мінімум знань і кілька годин вільного часу. І на закінчення додамо відео майстер клас по створенню красивою одягу для ляльок гачком.

Відео: Одяг для ляльок гачком. Ажурна туніка