Шорти гачком: схема і опис роботи

Красиві ажурні шорти гачком можна зробити дуже легко. Для цього просто дотримуйтесь наших порад.

Що може бути влітку зручніше шортів! Не жарко, можна носити з каблуком, а можна – з капцями, з майками і блузками, і головне, всі ці поєднання завжди модні і стильні. Для тих, хто любить проводити години дозвілля з гачком в руках і вже пов'язав чимало ексклюзивних нарядів, пропонуємо поповнити гардероб оригінальними ажурними шортами, в яких ви станете королевою пляжу.

Ажурні шорти гачком

Шорти гачком

Отже, скористаємося гачком №2, пряжу візьмемо «ірис», а ось колір – на ваш розсуд. Хоча, звичайно, літній варіант передбачає світлі тони, вигідно підкреслюють ваш загар.

  • Починаємо зі зняття мірок: беремо сантиметр і обхоплюємо їм живіт якраз з випираючим тазових кісток. Скільки вийшло? Тепер додайте 2 сантиметри, адже наші шорти потрібно буде ще досить легко зняти і надіти.
  • Починаємо в'язати ланцюжок по колу повітряними петлями. Її довжина, як ми вже з'ясували, повинна дорівнювати обхвату вашого живота плюс 2 див. Провязав останню петлю і вийнявши з неї гачок, повертаємося до першої петлі, з'єднуючи таким чином обидва кінця допомогою сполучного стовпчика. Дуже важливо при цьому не давати ланцюжку згортатися, якщо не хочете, щоб вийшла «спіраль».
Схема

У вас все вийшло? Значить, саме час приступити до в'язання візерунка.

Схема така:

  • Спочатку плетемо простими стовпчиками з накидом. Зв'язавши два ряди, переходимо на іншу схему:
  • Третій ряд: 5 стовпчиків з 2-ма накидами — в одну петлю, після чотирьох пропущених петель знову стовпчики, і в такій послідовності продовжуємо до кінця ряду.
  • І у четвертому ряду ми робимо такі ж стовпчики з такими ж 2-ма накидами, при цьому всі стовпчики в ряду повинні бути з однією підставою.
  • У нас виходять такі симпатичні «ракушечки». Коли вони закінчені, ми знову пров'язуємо три ряди стовпчиків з накидом.
  • Результатом нашої творчості став пояс. Тепер ми просто включаємо фантазію і творимо візерунки, пров'язуючи їх у формі кола, півкола, смужки – як вам хочеться. Ажурна в'язка повинна подобатися вам, адже вам хизуватися в цих шортах, тому в'яжіть так, як нашіптує ваше натхнення.
  • Потім пов'язуєте те, що у вас вийшло, по колу, з'єднуючи візерунки.

А ось тепер настав час вирівняти краю. Це можна зробити, використовуючи стовпчики різної висоти, поєднуючи стовпчики з накидами і без, вплітаючи в них повітряні петлі і так, крок за кроком, рухаючись по колу, ви досягнете рівних країв.

Тепер, коли у вас все вийшло і краю радують око, потрібно позначити розділ для ніг. Зробити це можна, провязав кілька рядків допомогою стовпчиків (не забувайте робити в них один або два накиду – як вам більше подобається) по центру отриманого полотна.

Шортики

Настала черга зшити вийшов виступ з протилежною стороною наших шортів. Залишився останній штрих – завершальний ряд. Щоб отримати його, повторимо візерунок нашого третього ряду (пам'ятаєте, 5 стовпчиків з 2-ма накидами після чотирьох пропущених петель). Єдина різниця в тому, що в'яжемо не одне коло, а два, оскільки зараз ми вже маємо дві «халяви».

Якщо хочеться зробити шорти ще більш зручними і кокетливими, можна додати зав'язки. Це дуже просто зробити, треба тільки повернутися до нашого першого ряду і пров'язати підстава, чергуючи стовпчик з накидом з двома повітряними петлями. А після – ланцюжок. Можна просувати в отвори і відправлятися на пляж.

Відео: Ажурні шортики гачком