Килимок для підлоги гачком для початківців: схема, опис, майстер-клас, фото. Як зв'язати гарний килимок круглий, квадратний, овальний, прямокутний, ажурний, зірка, японський гачком своїми руками?

В'яжемо килимок гачком з старих речей, трикотажної пряжі, пакетів і багато чого іншого.

Зміст

Як створити затишок у домі, напевно, найбільш затребувана тема у жінок всіх віків! І не залежно від того, молода господиня або досвідчена, кожна бажає оновити і додати затишній родзинки в свій будинок. Особливо добре це вдається рукодільниця, адже своїми руками можна створити неповторні шедеври за досить помірні гроші.

У цій статті ми розповімо (а сподіваємося і вдохновим) як зв'язати килимок на підлогу в найрізноманітніших техніках. Сподіваємося, що ви, прочитавши цю статтю, додасте як мінімум один ексклюзивний килимок у своєму домі!

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: схема, опис, майстер-клас, фото

Був час, коли ми активно викидали навіть з дач і літніх будиночків текстильні килимки пов'язані з бабусями старої пряжі і лоскутов. Але кілька років тому в тренді виявилися саме такі килимки, але з деякими видозмінами. Отже — в'яжемо модні бабусині килимки.

Для в'язання нам потрібно трикотажна яскрава пряжа одного або не декількох кольорів. Якщо ж для вашого бюджету це дорогувато, ви можете самостійно виготовити таку пряжу з старих трикотажних футболок. Детально, як це зробити у відео нижче.

Відео: Пряжа з футболки. В'язана Імпровізація

Пряжа готова, приступаємо до в'язання! Беремо самий товстий гачок, який є в будинку і приступаємо до в'язання. Пам'ятайте, від розміру гачка залежить легкість роботи і щільність килимка. В'яжемо повітряну петлю і акуратно нитками №40 в тон трикотажної пряжі підшиваємо для зручності. І починаємо в'язати:

1 ряд: 2 повітряні петлі і 11 стовпчиків з накидом.

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг1

2 ряд: 2 повітряні петлі і з кожної петлі по 2 стовпчика з накидом (за схемою).

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг2

3 ряд: 2 повітряні петлі, стовпчик з накидом і 2 стовпчика з накидом з однієї петлі (за схемою).

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг3

4 ряд і наступні: по схемі кожен раз додаючи по одному стовпчику з накидом в кожній секції.

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг4

Останній ряд довязываем до кінця і затягуємо туго останню петлю. Як і на початку в'язання підшиваємо край нитками №40 для міцності.

Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг5
Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг6
Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг7
Килимок круглий гачком на підлогу для початківців: шаг8
Килимок круглий гачком на підлогу для початківців

Зверніть увагу, що такий килимок можна в'язати як однотонними, так і різнокольоровими нитками. Але важливо щоб кольори йшли секціями, а не рябили як у наших бабусь. Саме цей трюк відрізняє модні моделі від бабусиних килимків.

Килимок квадратний гачком на підлогу зі старих колготок: схема з описом і фото

Для тих, хто вже порізав все футболки, але дуже хочеться творити, не турбуйтеся і діставайте колготки! У цьому розділі ми навчимо в'язати цікавий і вельми оригінальний килимок з колготок! Отже, нам потрібні всі, зауважимо все! Непотрібні вам колготки і наповнювач гранульований на вибір, це може бути холофайбер, силікон і т. д.

Килимок квадратний на підлогу зі старих колготок

Нарізаємо колготки різними шматочками від 10 до 20 см, різні кольори колготок додадуть килимка фактурності. Зашиваємо кожен шматочок з одного боку, наповнюємо і туго стягуючи зашиваємо в «камінчик». Якщо тонкі колготки — один камінь окутываем у кілька шарів колгот таким чином щоб наповнювача не було видно. Зшиваємо «камінчики» між собою і пришиваємо до основи. Килимок з «м'яких каменів» готовий!

Ну, це не єдиний спосіб перетворити звичайне в прекрасне. Ми доповнюємо наш майстер клас кількома надихаючими відео.

Відео: КИЛИМОК З КОЛГОТОК

Відео: Як пов'язати килимок зі старих колготок?

Килимок овальний гачком на підлогу зі старих футболок: схема з описом і фото

А у цьому розділі ми розповімо, як створити прекрасний овальний килимок зі старих футболок або трикотажної пряжі. Як саме нарізати і закріплювати футболки ми розповідали в першому розділі і не будемо на цьому зупинятися.

Набираємо від 6 і більше повітряних петель. Обмеження — розмір місця, де буде лежати килим. Розрахунок простий — ширина бажаного виробу ділитися навпіл і віднімається від довжини виробу. Не забуваємо, що при в'язанні ланцюжок розтягується на 30-40%.

Килимок овальний гачком на підлогу зі старих футболок

Далі в'яжемо за схемою, за бажанням чергуючи кольору. Зверніть увагу, що першу і останню петлю трикотажної пряжі обов'язково необхідно фіксувати ниткою №40.

По закінченню в'язання можете пришити/приклейте килимок до основи, щоб він був жорстким і не збирався по краях.

Килимок прямокутний гачком на підлогу зі старих джинс: схема з описом і фото

Ще один простий і оригінальний килимок тепер вже зі старих джинсів. Нам буде потрібно велика сітка їх будівельного магазину та джинси, нарізані на шматочки 5*15 див.

Килимок прямокутний гачком на підлогу зі старих джинсів

На кожному схрещуванні сітки за допомогою гачка необхідно протягнути шматочок джинсової тканини і зав'язати вузликом так щоб кінчики розходилися в різні сторони. За бажанням кінчики можна злегка розтріпати, тоді килимок буде виглядати ще більш ніжно. Просто? Так! Красиво — звичайно! Ідеальний варіант для молодіжного житла.

Такий же варіант відмінно виглядає з трикотажних шматочків.

Найпростіший килимок на підлогу

Відео: Килимки з старих речей

Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура

Для тих, хто бажає пов'язати ажурний килимок можна взяти як шнур, так і трикотажну пряжу. Суть в'язання від цього не змінитися, але от від товщини пряжі безпосередньо залежить розмір і природно товщина килима. Зверніть увагу, що ажурні килимки на відміну від щільних виробів не можна клеїти на щільну підкладку.

Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура

В'яжемо досить просто. Одна повітряна петля підшивається для зміцнення і далі за нижче наведеними схемами.

Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема
Ажурний килимок гачком на підлогу з шнура: схема

Не забувайте в кінці також заправляти і зміцнювати нитками останню петлю.

Відео: В'яжемо разом овальний килимок з шнура «Ажурний»

Відео: Килимок гачком на підлогу зірка з трикотажної пряжі

Килимок гачком на підлогу у ванну з поліетиленових пакетів

Виглядає килимок у ванній з поліетиленових пакетів досить ефектно. Але на його виготовлення потрібно чимало сил і часу. Про це варто пам'ятати, перш ніж приступити до роботи.

Підготовка: нарізаємо із сміттєвих пакетів (або будь-яких інших щільних) смужки однакової товщини (3 см для тих, що тонший і 1,5 см для щільних). Нарізаємо вздовж і після цього пов'язуємо акуратними морськими вузлами.

Так як техніка в'язання з ряду простіше раз побачити, ніж сто разів прочитати ми докладаємо три покрокових відео за якими ви напевно швидко зв'яжіть свій перший і, можливо, не останній килимок з пакетів.

Відео: Килимок з Пакетів Гачком, частина 1

Відео: Килимок з Пакетів Гачком, частина 2

Відео: Килимок з Пакетів Гачком, частина 3

Відео: Робимо килимок з поліетиленових пакетів

Килимок гачком на підлогу в туалет

А ці килимки можна в'язати з найрізноманітніших матеріалів, все обмежується тільки вашою фантазією! Нижче ми наводимо схему, згідно з якою ми в'яжемо один мотив, а потім повторюємо таких же шість примірників.

Килимок гачком на підлогу в туалет: схема

Тепер нам необхідно з'єднати елементи згідно з наступною схемою, після чого залишається тільки попрати і накрохмалити ажурний килимок.

Схема з'єднання елементів
Килимок гачком на підлогу в туалет

Відео: Килимок гачком на підлогу в туалет

Відео: Килимок гачком з стрічкової пряжі

Відео: Килимок гачком з простирадл

Килимок гачком на стілець, табуреток з ниток

Дійшла черга і до чудових килимків на табурети. Для роботи нам знадобиться всілякі залишки пряжі, або придбати безліч різнокольорових ниток.

Килимок гачком на стілець, табуреток з ниток

В'яжемо 12 повітряних петель з'єднуємо в єдине кільце, після цього вывязываем 5 повітряних петель і вывязываем серцевину — 24 стовпця з 5-ма накидами. Елемент готовий. Далі в'яжемо рівно стільки, скільки потрібно і нитками в тому і циганською голкою зшиваємо елементи в єдиний килимок.

Килимок гачком на стілець, табуреток з ниток

Відео: Килимок гачком з мотивів витими стовпчиками (rug crochet)

Килимок гачком з мотузки

Іноді потрібен простий, і при цьому міцний килимок, найчастіше на веранду, у вітальню або на дачу. Для того щоб добре через нього проходила пил і дрібна бруд, а догляд за ним був мінімальний потрібен килимок без підкладки. Мотузка і тонка нитка відмінно для цього підходять.

Килимок гачком з мотузки

Отже, беремо мотузку, складаємо як на фото і прошиваємо нитками №40. А далі стовпчиками без накиду пров'язуємо шар за шаром таким чином, щоб шнур постійно знаходився всередині. Це можуть бути як маленькі, так і досить значні килими.

Килимок гачком з мотузки

Якщо ж потрібно щоб килим був овальним, то замість кола перший ряд обв'язується шнур необхідної довжини і далі також як в трикотажному килимку, тільки зі шнуром всередині.

Відео: плетений Килимок з шнура

Відео: Килимок гачком з шпагату