В'язання гачком для новонароджених — схеми і опис: як пов'язати конверт? В'язання гачком для новонароджених: схема в'язання плаття, кофти, чепчики, пінеток, комбінезона

У статті є свіжі ідеї з в'язання гачком для найменших жителів Землі, які нещодавно з'явилися на світло. Дивіться схеми і викрійки з поясненнями з в'язання гачком одягу, головних уборів і т. п.

Зміст

Поки малюк ще маленький, батьки піклуються про нього з особливою педантичністю. А у вільний час, коли дитина відпочиває, мама намагається зайнятися корисними справами. В'язання гачком приносить масу позитивних емоцій. Ще процес заспокоює нерви і відновлює хороший настрій. Зв'язати річ на великого людини проблематично. Адже на це піде багато часу, а для дитини легше, новонароджені такі маленькі. Хто бажає зайнятися рукоділлям, тому буде корисна інформація, надана далі. Ви дізнаєтеся, як зв'язати гачком різні красиві речі для крихти своїми руками.

В'язання гачком для новонароджених — схеми і опис: як пов'язати конверт?

Замість ковдр в теплу пору використовують конверти для немовлят. Це зручний одяг для новонароджених, не сковує руху, і разом з тим, захищає тільце дитини від прохолодного вітру. Зв'язати його не складно, якщо мати докладну схему під рукою. Нижче дивіться викрійку і докладний опис процесу на зображенні.

Конверт гачком

ВАЖЛИВО: Якщо бажаєте утеплити виріб, то можна зробити підкладку, і всередину між підкладкової тканиною і конвертом вставити утеплювач.

В'язання гачком для новонароджених — плаття

Сукні, пов'язані цим інструментом, завжди відрізнялися неповторним витонченістю. Деякий час вони були в моді, і їх носили не тільки діти, а і жінки у віці. Зараз не часто зустрічаються влітку дівчата в таких нарядах, але коли побачите модницю в ажурному сукню, то чомусь завжди виділяєте її із загальної маси. Тому що сукня виглядає ексклюзивно. На малій чудові сукні, зв'язані гачком, будуть сидіти теж відмінно.

Для створення крестильного сукні, як на малюнку нижче знадобиться біла бавовняна пряжа. Ще гачок, розмір якого буде відповідати ниток, стрічки, намистини, квіточки — в якості прикрас. Схему в'язання та пояснення до неї дивіться далі.

Плаття гачком

Приклади моделей сукні для дівчаток:

Тут представлені сукні для повсякденного носіння. Можливо вам сподобається забарвлення і ви зв'яжете подібні моделі для дитини в цій кольоровій гамі за схемою, представленої вище.

Яскраве літнє плаття
Плаття гачком
Червоно-біле плаття

В'язання гачком для новонароджених — кофта

Кофтинки, зв'язані гачком, можуть прослужити дитині до піврічного віку. А може і більше.

Для представленої кофти бежевого кольору з синіми смужками, вам знадобиться:

 • Нитки відповідних тонів: 45 грамів пряжі світлого бежевого кольору, по 30 грамів блакитного і синього тонів.
 • Відповідні гудзики.
 • Гачок (розмір його вибирайте відповідно товщині ниток).

Опис процесу:

Почніть зі спинки:

Основний пряжею (бежевого кольору) наберіть 51В.П., почніть в'язати кофту за схемою:

Схема візерунка

Коли провяжите близько 15 сантиметрів, зробіть невеликі викоти для пройми рукава. А досягнувши двадцяти шести сантиметрової висоти, закругляти в'язання спинки.

Права частина переду також в'яжеться нитками основного кольору, для цього наберіть 23В.П. І, знову-таки, в'яжіть стовпчики за схемою, що наведена вище. На висоті п'ятнадцяти сантиметрів зменшіть петлі для пройми, коли дійдете до 22 сантиметрів закривайте стовпчики для того, щоб оформити горловину кофтинки, а досягнувши 26 сантиметрової висоти, завершуйте в'язання полички.

Ліва частина переду в'яжеться також, як і права — симетрично.

Для в'язання рукавів вже знадобляться нитки різного кольору. Досить набрати 31В.П., а потім провязивать стовпчики по другому узору, що представлений вище. При цьому не забувайте чергувати нитки різних кольорів. Рукави будуть розширюватися ближче до плечей, тому треба робити надбавки в кожному шостому рядку п'ять разів по одному стовпчику, щоб вийшов 41 стовпчик. Коли провяжите 18 сантиметрів, зменшайте з двох сторін через рядок чотири рази по одному стовпчику, поки не вийде тридцять три петельки. На висоті 21-го сантиметра закінчите процес в'язання.

Кишені зв'язати легко. Його роблять з ниток бежевого кольору з одинадцяти В. П. Використовуйте для в'язання другу схему. Після того, як провяжите шість сантиметрів, закінчите в'язання.

Кофточка гачком

Готові деталі кофти з'єднайте гачком, а перед, краї виробу обв'яжіть кольоровими нитками, як на фото вище. Пришийте гудзики, кишеня, провяжите петлі для гудзиків.

В'язання гачком для новонароджених — чепчик своїми руками

Шапочки-чепчики для малюків — незамінна річ для гардеробу. В'язати виріб просто, досвідчена майстриня зможе створити головний убір за один день. Спочатку слід пов'язати кільце. Потім прив'язують три В. П. з 11ССН. 1-ю, 3-ю петельку з'єднують для першого рядка шапочки.

Чепчик для малюка

ВАЖЛИВО: Всі ряди починають з 3В.П., після провязывают С. С. в 3-ю петельку попереднього рядка. Завдяки цьому нові ряди виходять довший попередніх, так і утворюється напівсферична форма шапки. Чепчик не повинен здавлювати голівку малюка, для цього роблять по дванадцять надбавок в рядку і їх розподіляють рівномірно по колу.

Іноді в схемах відбувається раніше завершення в'язання, а зовні виріб ще не готове. Тому вам доведеться самостійно завершувати почате і робити все за технологією, описаною тут.

Схема процесу:

 1. Наберіть 3В.П., далі провяжите 11ССН.
 2. В кінці рядка проведіть провязування останньої петельки з 3-їм стовпчиком попереднього рядка.
 3. В'яжіть новий ряд за цією ж схемою. І так робіть до отримання необхідного розміру дна головного убору.

При в'язанні вам необхідно враховувати розмір голови новонародженого. Задня частина повинна відповідати вимірами. Якщо не враховувати мірки, то шапочка не підійде дитині. Глибину шапочки продовжують в'язати трохи за іншою схемою. Кожен рядок починайте з 3В.П. і 1 стовпчика, який стане сполучною елементом для попереднього рядка. Коли нарешті чепчик буде пов'язаний, зробіть зав'язки і розбавте головний убір гарним ажурним малюнком на ваш смак. Дивіться приклади нижче:

Ажурний малюнок гачком
Красивий візерунок

В'язання гачком для новонароджених — пінетки

Пінетки зможуть зв'язати жінки, володіють терпінням, і вже мають невеликий досвід у створенні виробів гачком різного плану. Щоб дитині взути на ніжки симпатичні ботики, вам треба слідувати представленої далі інструкції з в'язання даних виробів гачком.

Пінетки

В'язати виріб доведеться в кілька етапів. Перший — це в'язання підошви.

Пінетки гачком

Враховуйте розмір вашої крохи. І не завадить зробити невеликий запас. Для нижньої частини пінеток добре підійдуть нитки з синтетичними домішками, тому що шерсть швидко протирається.

Покроковий майстер-клас

Коли ви зв'яжіть підошву, як на картинці вище, переходите до провязыванию бічних деталей виробу.

В'язання бічних частин пінеток
В'язання гачком

Шкарпетки провязывайте на 30 стовпчиках, схема і опис є далі на фото.

В'язання переду

Дивіться, як повинні виглядати петлі при вывязывании передній частині пінеток.

Як зв'язати перед?
Опис схеми

Коли мисок готовий, переходите до вив'язування верхній частині домашнього взуття для дитини.

Схема в'язання гачком

Готові вироби можете прикрасити симпатичними аксесуарами у вигляді намистинок і інших красивих дрібниць, які є в магазинах для шиття.

Пінетки для новонароджених

Коли ви навчитеся в'язати такі пінетки, то ви зрозумієте сенс техніки в'язання різних предметів гачком. Вже після такого досвіду, вам не складно буде і самостійно створювати різні речі гачком.

В'язання гачком для новонароджених — комбінезон

Зв'язати комбінезон гачком зможе і молода майстриня. Вам достатньо дотримуватися схему викрійки і малюнок візерунка для виробу. Викрійка комбінезона є нижче, розміри можна змінювати в залежності від параметрів вашого чада.

Для в'язання необхідно підготувати:

 • нитки, на ваш смак
 • гачок, ножиці
 • аксесуари для прикраси

Виріб слід в'язати ССН і починайте процес зі створення спинки. Для цього наберіть 44В.П., підніміть на двадцять один рядок. Після зробіть 91В.П., замкніть на іншій стороні, яка пов'язана в самому початку набору стовпчиків.

Схема викрійки для комбінезона немовляті

Провяжите гумкою шість рядків: 2ССН, 1ССН (лицьовими петельками). Після ССН в'яжіть двадцять рядків.

Коли дійдете до середини, провяжите ластка, щоб у вас все вийшло правильно, зробіть так:

 • У першому ряду: провяжите 26ССН, в один стовпчик зробіть 2ССН, після 66ССН, знову 2ССН з однієї петельки, 40ССН до самого кінця рядка.
 • У другому ряду: 27ССН, 2ССН в одну петельку, так повторіть ще раз (2ССН в 1П.), 67ССН, 2ССН з 1П., 2ССН з 1П., 40ССН.
 • У третьому ряду: 28ССН, 2ССН за 1П., 2ССН в 1П., 69ССН, 2ССН в 1П., 2ССН в 1П., 41ССН.
 • У четвертому ряду: 29ССН, 2ССН в 1П., 2ССН в 1П., 71ССН, 2ССН в 1П., 2ССН в 1П., 42ССН.

Зв'яжіть ліву штанину комбінезона. Для цього провяжите 31ССН, 4В.П., 44ССН. В. П. починайте з боку ластовіци. Потім вывязывайте по колу тридцять рядків. В наступному рядку зменшіть 39 стовпчиків. Провяжите п'ять рядків візерунком гумка:

 • 1ССН, 1ССН Осіб.П.

Другу штанину в'яжіть так само, як і першу.

Комбінезони гачком

Залишається посередині передньої частини комбінезона виділити тридцять дев'ять петельок і робити їх ССН — тринадцять рядків. А в 14-му зробіть дірочки для гудзиків. Потім to зв'яжіть два рядка ССН, а на задній частині виробу зробіть плічка (12ССН підніміть на 14-ти рядків). Як бачите, виріб можна в'язати однотонним або комбінувати різними кольорами. В якості прикраси речі застосовуйте квіти або інші аксесуари.

Відео: Як пов'язати комбінезон гачком — 1 частина

Відео: Як пов'язати комбінезон гачком — 2 частина

Відео: Як пов'язати комбінезон гачком — частина 3