Що таке колумбійська мочила і як її зв'язати? Схема в'язання колумбійської мочилы: інструкція, опис

Колумбійська мочила останнім часом стає все більш популярною. У нашій статті ви дізнаєтеся, що це таке і як його створити своїми руками.

Мочила являє собою сумку, яку індіанці виготовляли своїми руками. Вона відрізняється тим, що на ній завжди є оригінальні орнаменти і вона яскрава. Щільніша в'язка і ткані ручки роблять сумку ще привабливіше. Для багатьох залишається загадкою, як робиться настільки щільна в'язка.

Колумбійська мочила

Як виявляється, секрет дуже простий — в'язка після завершення ряду не перевертається і в'яжеться у зворотний бік по тій же стороні, але лівою рукою. Така в'язка дуже цікава і захоплююча, а такий підхід дозволяє створювати щільні речі, які не втрачають форму.

На в'язання однієї сумки у вас може піти 2-3 тижні. Але воно того варто, адже в підсумку ви отримаєте унікальну річ. Всі символічні візерунки, в них закладається глибокий сенс і часто схеми передаються з покоління в покоління.

Як правило, індіанці мають відразу трьома мочилами. Перша дуже яскрава і виконується в різних кольорах. В неї складаються особисті речі. Друга трохи менше і вона потрібна для листя коки. Вони зазвичай жуются при довгих переходах. А в третю складаються продукти і одяг.

Незважаючи на все, зробити колумбійську мочилу нескладно і потрібно просто знати особливості, про які ми і поговоримо далі.

Як зв'язати колумбійську мочилу гачком: опис роботи

Як зв'язати колумбійську мочилу
  • Схему для роботи ви можете взяти будь-яку, яка вам більше сподобається, а сама в'язка зазвичай здійснюється однаково. Отже, представляємо вам покрокову інструкцію по створенню колумбійської мочилы.
  • Спочатку зробіть коло стовпчиками без накиду. Принцип повинен бути такий же, як і при в'язанні шапок. Це потрібно для створення дна сумки. При в'язці кожного нового ряду додається 6 петель.
  • Важливо відзначити, що додавати петлі краще не так, як показує схема, а злегка їх зміщувати. Тобто збільшення в новому ряді робіть через пару петель попереднього. Це дозволить отримати незграбний коло.
  • Після цього зв'яжіть коло потрібного діаметру. Як правило, кращим варіантом є діаметр 25 сантиметрів. Це дозволяє отримати стильну і привабливу сумочку. В'язка повинна бути щільною і її секрет полягає в тому, що не потрібно перевертати виріб після завершення ряду.
  • Коли буде отримана потрібна довжина, то можна приступати до в'язки відерця. Жодних надбавок робити не потрібно, в'язка здійснюється прямо, поки не буде отримана відповідна висота.
  • В одному з верхніх рядів проробіть отвір під шнурок і пропустіть кілька петель, а замість них зробіть повітряні. Коли ви будете в'язати наступний ряд, то в цьому місці можна плести стовпчики без накиду.
  • Далі в'яжемо ручку сумки. Краще зміцнити її підшивкою підкладали.
  • Залишилося зробити шнурочки. Можна зробити кіски з товстих ниток, або зв'язати їх гачком.
  • Ще зробіть пензлика і додайте їх у шнурочкам. Якщо хочете, то можете ще додатково зробити підклад для сумки.

Як зв'язати колумбійську мочилу своїми руками: ідеї

Ідея 1
Ідея 2
Ідея 3
Ідея 4
Ідея 5

Як зв'язати колумбійську мочилу своїми руками: схеми для в'язання

Схема 1
Схема 2
Схема 3
Схема 4
Схема 5

Відео: Огляд. Колумбійський мочило. Кілька порад для початку