Сумки гачком — схеми і опис: в'язання ажурною сумки. Як зв'язати сумку технікою печворк, модельну сумку, літню сумку з квіткою, круглу сумочку на довгій ручці?

У статті є описи схем в'язання різних аксесуарів, а саме — дамських сумочок. Також тут представлені зображення і є відеоролик про те, як зв'язати сумочку «Зефирку».
Сумочки завжди користувалися великою популярністю у жінок. Вони є невід'ємним аксесуаром до будь-якого виду одягу. Причому дівчата підбирають під кожен наряд свою сумочку. Вироби, зв'язані гачком, в цьому сезоні мають особливу популярність. Адже зв'язати гачком можна будь-яку модель, яка підійде під класичне плаття, під спортивний одяг, під вбрання в стилі casual.
Гачком можна зв'язати сумку з будь-якого виду пряжі. В залежності від цього і вийде та чи інша модель незамінного аксесуара. З товстих ниток ви отримаєте щільний візерунок, міцну сумку, а з тонких краще в'язати ніжну ажурну сумочку.

Сумки гачком — схеми та описи

Сумки гачком — схеми та описи:

Сумка гачком
Сумка гачком

Мало того, що сумочки в'язані гачком — це стильні аксесуари, так вони ще й практичні. В сумочку можна покласти косметичку, смартфон, гаманець, інші предмети жіночого вжитку. Крім того, сумки, створені майстринями — це завжди предмет захоплення, деякі схожі на витвори мистецтва. Вироби різняться навіть якщо вони зв'язані по одній схемі, тому що умільці використовують різні нитки, допоміжні аксесуари, техніка в'язання і т. п.

Далі вивчимо, як зв'язати різного типу аксесуари гачком. Нижче дивіться майстер-клас про те, як зв'язати ажурну сумку з круглим дном. Для виробу можна вибирати не тільки бежеві нитки, чорні або кольорові, в останньому випадку сумочка вийде досить-таки цікавою. Для краси застосовуйте різні невеличкі прикраси.

Ажурна сумка

Процес в'язання сумки гачком:

Почніть в'язання з дна аксесуара. Для цього наберіть СБН, щоб вийшло близько 44 сантиметрів в діаметрі. Це вийде близько восьми кругових рядків.

 • У першому ряду вийде 14 стовпчиків.
 • У другому зв'яжіть по колу 28 петельок.
 • У третьому зв'яжіть 42 стовпчика.
 • У четвертому вийде 56 петельок.
 • У п'ятому ряду — 70 петельок.
 • В шостому — 84 стовпчика.
 • У сьомому повинно вийде 98.
 • У восьмому — 112 стовпчиків.

Днище готово, тепер можна переходити до бічних частинах.

Бічну деталь в'яжуть візерунком — ананас, сумка в'яжеться за наступною схемою:

 1. Провяжите вісім раппортов овочі в горизонтальному напрямку (сорок чотири сантиметри).
 2. Потрібно в'язати близько 18-ти рядків вгору, що становить п'ятнадцять сантиметрів.
 3. Зверху сумочку оформіть рачьим кроком.
 4. А ручки в'яжуть приблизно десять сантиметрів. Щоб з'єднати їх з основною частиною, треба обв'язати СБН.

Після цього сумочку можна використовувати за прямим призначенням. Для того, щоб сумка була міцніше, не завадить зшити підкладку відповідного кольору.

Сумки гачком — техніка печворк

Дуже багато існує майстер-класів з в'язання гачком технікою печворк. Так звані бабусині квадрати вже давно використовують, щоб створити неповторні аксесуари. Щоб отримати сумочку, пов'язану таким методом, досить зв'язати гачком квадрати (дивіться зображення нижче), потім з'єднати їх нитками для в'язання в один предмет. Вироби такого плану виходять колоритними, а іноді і вінтажними. Дивіться малюнок далі, де є схема в'язання такої сумки.

В'язання гачком сумки

Сумка буде добре тримати форму, якщо квадрати — основні складові даного виробу в'язати туго. Коли всі квадрати будуть готові і сплетені в один аксесуар, то обробіть верх виробу кількома рядками СС (сполучних стовпчиків). І провяжите ручки таким же візерунком.

Схема в'язання стильною модельної сумочки візерунком кукурузки

Ця сумочка порадує будь-яку модницю своїм дизайном, компактністю і місткістю. За формою вона нагадує саквояж і вимагає спеціального каркаса, щоб тримати форму. Ще потрібно для даного виробу спеціальні аксесуари для кріплення ручок і змійка.

Червона стильна сумочка
В'яжеться сумочка просто. Спочатку знадобиться вив'язувати полотно, яке буде служити в якості днища, передній і задній частині аксесуара. Потім боки, ручки. Для сумки застосовують візерунок — кукурузки (схема представлена нижче на зображенні).
Як в'язати гачком малюнок — кукурузки?

Візерунок кукурузки додасть виробу певної жорсткості і обсягу.

Як зібрати деталі сумочки?

Майстер-клас зі збору аксесуара
ВАЖЛИВО: Щоб не робити об'ємний каркас, краще використовувати стару сумочку даного зразка. Може у вас була сумка, але згодом зносилася, адже який верх вона має вже не так важливо, ви її в будь-якому випадку можете оновити красивою зовнішньої политуркой, пов'язаної гачком своїми руками.
Застібку теж можете підбирати різну, в варіанті, що представлений у цьому майстер-класі застосовується симпатична змійка, яка і є прикрасою вироби. Якщо ж вас не влаштовує замок, то можна у магазині швейної фурнітури купити шнурівку, кнопки, ґудзики і т. п. Головне, щоб вам це сподобалося.

Річна бежева сумка — гачком

Зв'язати її зможе навіть починаюча рукодільниця, тут не потрібно віднімати, додавати стовпчики. Просто в'яжіть по малюнку нижче полотно, а потім з'єднайте з боків його стовпчиками, і зверху обробіть полотно рачьим кроком. Потім зв'яжіть ручки на круглому каркасі і квітка. Сумка готова.

Сумочка з круглими ручками

Схема візерунка:

Схема в'язання

Сумка плетений гачком по колу

Для отримання красивого аксесуара, як на фото нижче, слід зв'язати кілька кіл стовпчиків — ССН — довжина близько 145 сантиметрів, потім ще два кола, довгу мотузку, яка буде ручками, дном вироби.

Симпатична сумочка кругла

З'єднання виробу відбувається візерунком — рачьим кроком. Дивіться інструкцію, як його в'язати гачком нижче на малюнку.

Схема візерунка — рачій крок

На зображенні ви побачите, як зв'язати особа вироби і тильну сторону, які ідентичні за зовнішнім виглядом.

В'язання малюнка — рачій крок

Як бачите, гачком можна зв'язати сумочки різного фасону, виду. І при цьому вони не будуть поступатися за якістю і зовнішнім виглядом аксесуарам, які виробляє легка промисловість, адже вироби, зроблені своїми руками носяться краще, завдяки якісним матеріалам та тривалий час не втрачають свою красу.

Відео: Як зв'язати сумку Зефирка гачком?