Тюлень і морський котик: в чому між ними різниця? Характерні відмітні риси морських котиків і тюленів

У даній статті ми розглянемо різницю між тюленями і морськими котиками.

Морські котики і тюлені – представники екзотичних тварин, про яких більшість з нас має досить туманне уявлення. Що ж ми знаємо про цих морських мешканців? І чим вони відрізняються один від одного? Давайте спробуємо розібратися.

Як зоологи класифікують тюленів – вухатих і справжніх?

Отже, ластоногі відносяться до групи ссавців (раніше її виводили в окремий загін, що складається з тюленів і моржів), куди входять сімейства моржовых, вухатих тюленів (морські котики і морські леви) і справжніх тюленів (нерпа, морський леопард, тюлень-крабоєд, морські слони).

Тюлень

Всі ластоногі – це хижаки (їдять рибу, молюсків і навіть птахів), що живуть у воді, з веретеноподібним тілом, з кінцівки у вигляді плавців з пальцями, оснащеними кігтями і плавальними перетинками.

  • Деякі з них по суші пересуваються поповзом, інші – спираючись на задні ласти і навіть переступаючи ними.
  • Голова і хвіст у них маленькі порівняно з тулубом, мордочка – закруглена, з жорсткими щетинками усов.
  • Щоб уникнути попадання води, ніздрі при плаванні закриваються спеціальними заслінками-клапанами.
  • На морді яскраво виділяються очі – виразні, великі і дуже розумні, а ось вуха є не у всіх різновидів ластоногих – часто вони замінюються слуховими отворами.

Окремого опису заслуговує жировий прошарок, розташована під шкірою – саме вона забезпечує надійний захист від крижаної води і зберігає тепло. Як і товста пружна шкіра – іноді майже лиса, іноді покрита шерстю, переважно – жовтуватого відтінку.

Як бачите, спільного у котиків і тюленів дуже багато – і це не дуже дивно, адже вони – представники однієї зоологічної групи. Але при загальній схожості морські котики і тюлені мають істотні відмінні ознаки, достатні для їх ідентифікації. І далі ми їх детально розглянемо.

Тюлені і морські котики – в чому між ними різниця?

На думку фахівців, цих тварин дуже просто розрізняти візуально.

Тюлень

Різниця між тюленями і морськими котиками наступна:

  • Тюлені входять в сімейство справжніх тюленів, які замість вух мають лише слухові отвори. А ось морські котики, як і їх сухопутні тезки, мають досить помітні вушка і є членами сімейства вухатих тюленів.
  • Ще у них народжуються абсолютно різні малюки: у справжніх тюленів їх називають «бельками» — з-за білого забарвлення, а у морських котиків дитинчата, як правило, є батьківськими копіями.
  • Крім того, у них відрізняються кінцівки: у тюленів ласти невеликі, передні озброєні кігтями, у котиків ласти навпаки великі і майже без кігтиків.
У котиків майже немає кігтиків
  • У зв'язку з цим у них сильно розрізняється «хода» — і на березі, і у воді: котики прямо крокують з допомогою ластів по землі і плавають, розмахуючи передніми «лапами», а тюлені – практично поповзом рухаються по твердих поверхнях і плавають, швидко перебираючи передніми ластами і надають собі напрямок задніми і хвостом.

Відмінності не тільки фізіологічні, але і соціальні:

Ластоногі живуть зграями – іноді досить великими. Але при цьому морські котики дуже потребують суспільстві і проводять час, збиваючись цілими купами і наповзаючи один на одного. З боку відпочивальники стадо виглядає як ліниво ворушиться купа мала. Тюлені не так прагнуть до тактильної близькості з родичами, але все ж живуть не зовсім відокремлено.

Відео: Як не плутати тюленів і морських котиків?