Народні прикмети на Водохреща 19 січня: опис

Народні прикмети на Водохреща 19 січня

Наші предки дуже вірили в хрещенські прикмети, тому в цей день були дуже обережними. На Водохреща вони намагалися дізнатися, що принесе їм прийшов рік, а також що буде відбуватися з погодою і урожаєм.

Народні прикмети на Водохреща

Народні прикмети:

  • Якщо в Хрещенську ніч на небі немає жодної хмаринки і зірки видно чітко, то це вірна ознака того, що весна буде ранньою, а літо і осінь дуже теплими та дощовими.
  • Безвітряна погода і ясне небо пророкують спокійний рік без будь-яких неприємних потрясінь. Це означає, що ви можете сміливо починати щось нове, наприклад, будувати будинок, відкривати свою справу або заводити сім'ю. Якщо ви будете приймати всі ці рішення виважено, то вони точно принесуть вам щастя.
  • Якщо Хрещення Господнє співпало з повним місяцем, то це вірна ознака того, що весна може початися з сильних паводків і розливу річок.
  • У разі якщо цей зимовий свято святкується в місяць, то це теж не дуже добра ознака. Як правило, таке положення небесного світила вказує на те, що весна буде дуже пізньою і морозною, а за нею прийде холодне і надмірно дощове літо.

  • Добрим знаком є великий сніговий покрив або снігопад у Святвечір. Така поведінка погоди вказує на те, що до наступного Хрещення Господнього не передбачається ніяких страшних епідемій і хвороб.
  • У разі якщо у Святвечір або на Водохреща йде дощ або дме дуже сильний вітер, то це може вказувати на те, що прийшов рік буде дуже неспокійним як в політичному, так і економічному плані. Більше того, така погода вказує, що дуже скоро може пролитися досить багато сліз.
  • Незаміжні дівчата та жінки в цей день намагалися дізнатися свою долю. З самого ранку вони виходили на дорогу і чекали перехожого. Якщо першим кого вони бачили був здоровий господарський чоловік, то це означало, що скоро вони зустрінуть свою другу половинку. Дитина або літня людина вказували на те, що улюбленого їм у найближчому часі не зустріти.