Що не можна вагітним у першому триместрі: поради гінеколога

Заборони першого триместру вагітності: думка лікарів.

Зміст

З настанням вагітності багато жінок купують величезну кількість літератури, для того щоб навчитися жити по-новому, і дати собі, а також своїй дитині найкраще. У цій статті ми розповімо, що не можна робити вагітним у першому триместрі, на думку лікарів.

Що не можна робити на початку вагітності: ліки під забороною?

Найперше — це не вживати ніяких ліків. Навіть, якщо ви страждаєте хронічними недугами, у певні сезони трапляються загострення, варто переглянути свою аптечку. Справа в тому, що всі ці ліки, які підходили вам до вагітності, навряд чи підійдуть в цікавому положенні. Саме в першому триместрі відбувається формування всіх органів, а також систем новонародженої дитини.

Особливо в першому триместрі вагітності:

 • Відповідно приймаючи в цей період небезпечні ліки, можна суттєво зашкодити і навіть спровокувати виникнення патологій, інвалідності дитини. Тому, перед прийомом подібних ліків, слід проконсультуватися з лікарем, щоб він дозволив або замінив вам дані лікарські препарати на інші, більш безпечні. Крім того, вагітним слід з розумінням ставитися до свого раціону.
 • Існують певні заборони на міцну каву та спиртні напої, також куріння. Природно все це досить шкідливо для дитини. Але не так давно вчені довели, що різко кидати курити, після того як ви дізнаєтеся, що в положенні, не можна. Це є сильним стресом для організму, тому він може почати себе не адекватно вести. В такому випадку можливо з дитиною трапитися якась біда.
 • Саме тому, якщо ви плануєте вагітність, краще за 3-4 місяці забути про шкідливі звички і намагаються від них позбавитися. Крім того, бажано за три місяці до настання вагітності приймати фолієву кислоту. Її прийом триває до 12 тижнів вагітності. Це речовина перешкоджає появі деяких дефектів новонароджених, які часто зустрічаються саме через нестачу фолієвої кислоти. Такі патології можна попередити додатковим прийомом речовини.
Перший триместр

Чи можна в першому триместрі вагітності займатися спортом?

Вагітним не варто займатися важкими фізичними навантаженнями. Природно, ніхто не скасовує легкого фітнесу, йоги, а також не важких тренувань. Проте всі кардіо і силові тренування варто відмінити. Бігати вагітним можна, однак це необхідно робити не на великій швидкості, а просто на витривалість.

Вибір фізичного навантаження в першому триместрі вагітності:

 • Зверніть увагу, що багато гінекологів забороняють серйозні фізичні навантаження, а також спорт. Ніхто не каже повністю відмовлятися від фізичних навантажень, але є такі види спорту, які можуть суттєво зашкодити майбутній мамі і малюкові.
 • Зокрема, це стосується екстремальних видів спорту, які пов'язані зі скелелазіння, а також із серйозними фізичними навантаженнями. Зверніть увагу, що тепер не можна, як до вагітності піднімати тяжкості, і регулярно відвідувати тренажерний зал. Всі навантаження повинні бути помірними, дуже легкими.
 • В процесі бігу може спостерігатися сильний тиск живота на сечостатеву систему, тому разом з сечею можливі кров'янисті виділення. Саме тому бажано на останніх термінах вагітності відмовитися від бігу. Однак у першому триместрі біг є цілком допустимим, у тому випадку, якщо немає ризику передчасних пологів або викидня.
Розвиток по тижнях

Чому не можна їсти за двох в першому триместрі вагітності?

З настанням вагітності у більшості жінок настає зміна гастрономічних смаків, тому деякі представниці прекрасної статі змінюють свої смакові уподобання. Тепер на першому місці стоять продукти, які до вагітності не користувалися великою популярністю.

Особливості харчування у першому триместрі вагітності:

 • Це часто стосується гострих, а також солоних продуктів. Однак варто розуміти, що при вагітності жіночий організм зростає навантаження. Зокрема, на нирки і печінку. Саме тому вживання великої кількості гострої, а також солоної їжі, що може стати причиною виникнення набряків, а також підвищення навантаження на нирки. Саме в першому триместрі дуже часто діагностують пієлонефрит, який виникає внаслідок запалення нирок.
 • Зазвичай це відбувається як раз після переїдання гострої їжі. Намагайтеся не зловживати подібними продуктами, і є їх у першій половині дня. Солона риба або огірки, з'їдені пізно вночі, вранці обернутися набряками, і ви можете не влізти в улюблене взуття. Незважаючи на те, що в основному набряки виникають у другому і третьому триместрі, коли живіт передавлює матку, все ж іноді це відбувається в першому триместрі, особливо коли у вагітної спостерігається токсикоз і вона вживає велику кількість гострої їжі.
 • У першому триместрі зазвичай спостерігається токсикоз, тому вагітні всіляко намагаються слідувати різним незвичайним порад, які допомагають позбутися від токсикозу. У мережі можна знайти інформацію, що токсикоз зникає, якщо є апельсини, а також мандарини. Однак пам'ятайте, що такі продукти часто викликають алергічні реакції, а також діатез у дітей.
 • За деякими даними встановлено, що постійне вживання їжі у великих кількостях, зокрема алергенів, часто призводить до виникнення алергії у новонароджених. Саме тому намагайтеся не вживати великої кількості цитрусових, меду, а також горіхів, якщо не хочете, щоб у малюка спостерігався діатез або висип. Дуже часто така алергічна реакція може виявлятися під час введення прикорму.
 • Також багато лікарі рекомендують дотримуватися певного раціону харчування, вживаючи здорову їжу.
УЗД при вагітності

Чи можна подорожувати в першому триместрі вагітності: думка лікаря

У першому триместрі вагітності бажано відмовитися від перельотів. Справа в тому, що в процесі підйому в повітрі змінюється тиск, відповідно це може негативно позначитися на стані майбутньої мами.

Поради лікаря в першому триместрі вагітності:

 • Звичайно, при вагітності, особливо в першому триместрі, коли живота ще немає, багато жінок прагнуть приховати від своїх роботодавців. Саме тому можуть літати у відрядження і користуватися літаками. Однак по можливості бажано відмовитися від перельотів.
 • Крім того, поїздки в інші країни небажані без щеплень. Робити їх вагітним вкрай не рекомендується. Справа в тому, що білки деяких недуг, навіть у невеликих кількостях, можуть стати причиною серйозних патологій плоду.
 • Це стосується таких захворювань, як краснуха, вітрянка, також токсоплазмоз. Саме з краснухою пов'язано дуже багато захворювань, і багато жінок нею не хворіли в дитинстві, відповідно імунітету проти цієї недуги немає. Перебуваючи в інших країнах, ви ризикуєте підхопити якийсь вірус, захворювання, яке може стати причиною смерті плоду або розвитку серйозної недуги або навіть інвалідності.
Заняття йогою

Чому при вагітності не можна паритися в лазні, переохолоджуватися: рекомендації лікаря

Крім перегрівання в першому триместрі вагітності шкідливе ще й переохолодження. Справа в тому, що холод може негативно позначитися на розвитку плоду і стане причиною його смерті. Дійсно при переохолодженні знижується температура тіла, що може стати причиною припинення або погіршення кровообігу, а також гіпоксії, якою буде страждати плід. Радимо вам тепло одягатися і носити одяг по погоді.

Поради в першому триместрі вагітності:

 • Крім того, бажано повністю відмовитися від всіх процедур, які пов'язані з підвищенням температури навколишнього повітря. Тобто доведеться повністю відмовитися від відвідування сауни, лазні. Перегрівання підвищує тиск, а також може стимулювати виникнення підвищеного тонусу в матці.
 • Що може призвести до викидня і передчасних пологів. Необхідно обмежити кількість жене тяжкості. Справа в тому, що вагу, яка повинна піднімати вагітна, не повинен бути більше 2 кг. Це стосується першого триместру вагітності.
 • Адже саме в цей період закладаються всі органи, системи майбутньої дитини. Багато хто відзначає, що перші три місяці дійсно є найбільш складними, тому що в цей період організм жінки намагається пристосуватися до свого нового стану, для нього багато незвичного. Але справа в тому, що в цей період підвищується кількість гормонів, у кров надходить ХГЛ, зростає концентрація прогестерону. Це може негативно позначитися на здоров'я майбутньої мами і її самопочуття.
Переохолодження

Стрес в 1 триместрі вагітності

Не можна нервувати в першому триместрі вагітності:

 • Ну і звичайно ж, як і в будь-якому іншому стані, в цікавому положенні не можна нервувати. Адже стрес дійсно погано впливає на розвиток дитини, а також нервову систему матері. Справа в тому, що в утробі жінки дитина дуже чутливий по відношенню до її емоційного стану. При прискоренні серцебиття жінки і коли вона нервує, її стан передається дитині.
 • Саме тому намагайтеся бути завжди спокійним і при необхідності приймати якісь заспокійливі препарати на основі трав. Дозволена вагітним валеріана. Тому, якщо ваша сфера діяльності пов'язана з постійним стресом, приймайте седативні препарати, або по можливості перейдіть на легку працю, візьміть відпустку. Справа в тому, що в лікарнях дійсно дають довідку, для можливості переведення на легку працю, тому жінку переводять на більш прості умови праці.
 • Це стосується не тільки нервів, але ще і важких фізичних навантажень. Тому, якщо ваша робота пов'язана з підйомом тяжкості, обов'язково скажіть про це вашого лікаря гінеколога, і візьміть відповідні документи про вашому цікавому положенні. За трудовим законодавством вас повинні перевести на легку працю.
Тест

Що не можна їсти вагітним в 1 триместрі?

Багато заборон при вагітності існує на певні види їжі. Причому це не обов'язково повинен бути фаст-фуд або якась шкідлива їжа. Серед них досить звична їжа.

Список забороненої їжі в першому триместрі вагітності:

 • Сир з цвіллю. Справа в тому, що цей сир може містити в собі певного роду мікроорганізми, які дуже шкідливі при вагітності. Тому такий сир можна вживати в їжу тільки після термічної обробки, точніше після плавлення або запікання в духовці.
 • Сирокопчена ковбаса. Це пов'язано з можливістю зараження небезпечними паразитами або глистами, стрічковими черв'яками. Справа в тому, що сире м'ясо не піддається обробці, тому дуже часто при неправильному зберіганні в ньому можуть розвиватися небезпечні недуги, які при попаданні в організм вагітної стануть причиною викидня або інвалідності дитини
 • Сирі яйця. Навіть якщо ви вживаєте домашні яйця, або купуєте їх у своїх знайомих, це не дає вам права або можливості вживати їх у сирому вигляді. Справа в тому, що залишається висока ймовірність зараження сальмонельозом.
 • Не можна вживати в їжу морепродукти. Справа в тому, що в їх складі багато алергенів, які можуть викликати сип, а також алергічні реакції у дітей.
 • Через можливість зараження паразитами також варто виключити з меню вагітної сире м'ясо, рибу. Ви скажете, хто ж буде їсти ці продукти? Проте всім відома строганина, сиров'ялена ковбаса або шинка, а також улюблені суші і роли, часто готуються з використанням сирої риби або м'яса. Це в свою чергу може мати високий ризик зараження паразитами.
Корисна їжа

Що можна пити в 1 триместрі вагітності?

Справа в тому, що багато вагітні вживають значну кількість продуктів, які є і пити не можна.

У першому триместрі вагітності не можна пити:

 • Газована вода. Мова йде про кока-колі, солодких газованих напоях на основі ароматизаторів і барвників. У них дуже багато консервантів і добавок, які точно не принесуть ніякої користі вашій дитині. Найбільш небезпечними такі продукти є в першому триместрі вагітності, коли йде закладка всіх органів і систем дитини.
 • Безалкогольне пиво. Незважаючи на те, що воно не містить алкоголю, все ж невеликий відсоток етилового спирту в ньому є. Але справа не тільки в цьому. Для того, щоб зробити безалкогольне пиво максимально схожим на натуральне, в нього додають значну кількість консервантів, барвників, замінників. Саме тому цей напій ніякої користі вагітної не принесе.
 • Кава. Від цього напою бажано відмовитися. При дуже великій любові до цього підбадьорливого напою, можна випивати не більше однієї чашки в день, причому відразу після пробудження. Цей напій не можна приймати перед сном, тому що він стане причиною розладу сну або надмірного занепокоєння дитини в животі.
 • Варто відмовитися від прийому води з-під крана. Ідеальним варіантом стане використання бутильованої або фільтрованої води. Справа тут не тільки в механічному очищенню, наявності домішок, але і в тому, що в такій воді при порушеннях очищення можуть спостерігатися навіть бактерії і віруси небезпечних захворювань. Нерідко фіксувалися спалаху гепатиту А, який передавався за допомогою звичайної водопровідної води. Якщо ви хочете убезпечити себе від подібних недуг, придбайте бутильовану воду або очищуйте водопровідну, за допомогою системи фільтрів. Як вибрати фільтр для будинку можна дізнатися тут.
Результати УЗД

Який одяг можна носити в першому триместрі вагітності?

Поради в першому триместрі вагітності:

 • Вагітним у першому триместрі, а також у другому і третьому, ні в якому разі не можна віддавати перевагу стрингам. Справа в тому, що такого роду трусики переносять патогенну флору з заднього проходу в піхву. Насправді виникають інфекції не смертельні, найчастіше може з'явитися звичайна молочниця, або кишкова паличка. Однак у першому триместрі вагітності це може стати причиною серйозних патологій плоду.
 • Справа в тому, що інфекція, яка не піддається лікуванню, переходить в хронічну, а також може викликати ендометрит. Це запалення внутрішніх шарів матки, що ніяк не піде на користь вашій дитині і вагітності. Внаслідок цього можливий викидень і передчасне переривання вагітності.
 • Крім того, лікарі рекомендують носити зручний одяг та взуття. Справа в тому, що деяка одяг, в тому числі тягне білизну, а також еластичні лосини, можуть здавлювати живіт, що перешкоджає нормальному росту плода. Саме тому вагітна одяг має бути вільним і дихаючої.
 • Ніяких синтетичних тканин, а також неопрену. Це хороша тканина, проте в ній шкіра дуже сильно потіє, тому може з'явитися пітниця або ж натирання в область дотику швів з вологою шкірою. Лікарі радять носити вільний одяг з натуральних тканин. Це може бути бавовна, шовк, або льон.
Зручний одяг

Чому не можна носити підбори в першому триместрі вагітності?

Щодо взуття, то вона також повинна бути максимально зручною. Справа в тому, що під час вагітності дуже часто набрякають ноги.

Особливо в першому триместрі вагітності:

 • Проблема ускладнюється, якщо жінка носить підбори. Дуже часто обтягуючі чобітки, які до вагітності сиділи досить щільно, перестають застібатися. Таким чином жінки практично силою запихають себе в черевики, що потім призводить до дуже сильних набряків, а також варикозного розширення вен.
 • Саме тому ніякої тісного взуття на ногах бути не повинно. Також вчені встановили, що при перевазі взуття на високому каблуці в процесі вагітності, тиск на тазове дно збільшується.
 • Відповідно у жінок, які страждають не виношуванням вагітності, підвищується ризик передчасних пологів або викидня. Саме тому при вагітності постарайтеся відмовитися від каблуків або шукайте максимально зручну платформу.
Маленький животик

Чому вагітним не можна фарбувати нігті і волосся в першому триместрі?

Крім того, при вагітності варто з обережністю фарбувати волосся і нігті. Намагайтеся ходити до перевіреного майстра манікюру, бо ризик зараження різноманітними захворюваннями досить великий.

Поради в першому триместрі вагітності:

 • Не соромтеся запитувати, як дезінфікуються інструменти і проводиться стерилізація в сушильній шафі. Крім того, може виникнути несподівана алергічна реакція. У цей період намагайтеся не експериментувати з новими гель-лаками, базами, а також топами для манікюру.
 • Використовуйте перевірені марки, які не викликають у вас енергію. Також можна скористатися гіпоалергенними серіями, які викликають мінімум алергічних реакцій. Попросіть у майстри манікюру дати вам маску для обличчя. Адже вдихати пил після опіла гелю-лаку для вагітної також шкідливо.
 • Навіть якщо до вагітності у вас не спостерігалося ніякої алергічної реакції, це не означає, що в цікавому положенні вона не з'явиться. Адже всі вагітні схильної до появи алергії.
На прийомі у лікаря

Вагітність — це не хвороба, а природний стан, яке характерно для всіх жінок. Намагайтеся в цікавому положенні більше гуляти, і відвідувати красиві місця. Відмовтеся від відвідування густонаселених приміщень, де дуже душно і можуть накопичуватися бактерії, а також мікроорганізми. Якщо ви вірите в прикмети, і хочете повністю захистити себе від будь-яких неприємностей, в такому випадку необхідно ознайомитися з забобонами і народними прикметами. Більше дізнатися про них можна тут.

ВІДЕО: Заборони вагітним, поради лікаря