Пилки для кутикули: види та особливості використання

Манікюр являє собою комплекс процедур по догляду за руками, головним етапом якого є видалення кутикули. Завдяки цій маніпуляції ніготь виглядає більш естетично, знаходить правильну форму у підстави, що візуально робить його більше. Якщо раніше кутикулу видаляли виключно шляхом обрізання, то сьогодні для цього використовують спеціальні пилочки. Вони представлені в широкому асортименті, що дозволяє вибрати інструмент і для професійного, і для домашнього користування.

Особливості

Необрізний манікюр набирає все більшу популярність – це не дивно, адже він набагато безпечніше і простіше у виконанні на відміну від обрізного способу. Для такої процедури використовується спеціальна пилка для кутикули, за допомогою якої можна акуратно обробити околоногтевой валик і усунути наросшую шкірку з нігтьової пластини. Працювати з таким інструментом дуже зручно і до того ж безпечно, адже виключається ймовірність травми шкіри.

Пилочки для видалення кутикули мають ряд переваг:

 • швидка і зручна обробка нігтя;
 • відсутність необхідності використання додаткових інструментів;
 • висока безпека;
 • відсутність ризиків зараження клієнтів інфекційними захворюваннями;
 • уповільнення регенерації тканин.

Слід зазначити, що обпилювання тонкої кутикули може бути болючим, а при відсутності достатнього досвіду у її видаленні не виключені і пошкодження шкіри.

Тому рекомендується робити манікюр у професійних майстрів, а перед самостійною роботою слід ретельно вивчити правила роботи з інструментом.

Різновиди

Сучасний ринок пропонує кілька видів пилок для кутикули, кожна з яких відрізняється матеріалом, абразивністю, міцністю і ефективністю.

 • Лазерна. Інструмент виготовляється зі сталі, на поверхні якої за допомогою лазера виконані насічки у вигляді сот. Пилка володіє невеликою вагою і розміром, що дозволяє носити її з собою. Відрізняється високою міцністю і довговічністю.
 • «Розумна». Металевий виріб має напилення, завдяки якому можна акуратно обробляти околоногтевые валики, не боячись пошкодити їх. При виконанні манікюру видаляється виключно ороговілий шар клітин. Цей вид пилки підходить для власниць чутливої і тонкої шкіри.
 • Кришталева. Пилка виготовляється зі скла, тому вона досить тендітна. Її рекомендовано зберігати у футлярі. Робоча поверхня інструменту відрізняється рельєфністю, так як на ній є микронасечки. Кришталева пилка ефективно усуває кутикулу, при цьому оброблена поверхня стає гладкою і акуратною.
 • Керамічна. Це скляний інструмент з малої абразивністю, за допомогою якого можна не тільки позбутися від кутикули, але і видалити огрубілі і шорсткі ділянки околоногтевых валиків. Бажано носити таку пилку у футлярі, який йде в комплекті.
 • Алмазна. Професійні пилки для кутикули мають алмазне напилення, за рахунок якого вони знаходять високу міцність, ефективність і довговічність. Переважно їх використовують професіонали в манікюрних салонах.

Як користуватися?

Необрізний манікюр більш легкий і простий у виконанні. Крім того, маніпуляції проводяться досить швидко, що дуже зручно. Завдяки сучасним пилкам можна заощадити на послугах професійного майстра манікюру, якщо навчитися з їх допомогою коректного видалення кутикули. Техніка використання інструменту досить проста і виглядає наступним чином:

 • пушер або пластиковим кінцем пилки слід відсунути кутикулу до основи нігтя і злегка підняти її;
 • потім потрібно докласти робоче полотно паралельно кутикули або під кутом 45 градусів і почати опил зайвої шкірки і огрубілих ділянок;
 • рухи повинні бути поступальними, як при обпилюванні нігтів, при цьому не потрібно поспішати і чинити сильний тиск на інструмент;
 • якщо кутикула наросла на ніготь, то її також потрібно акуратно зрізати;
 • обробка навколонігтьової валика відбувається поступово, захоплюючи невеликі зони;
 • оброблені ділянки протирають антисептиком і зволожують маслом.

Важливо врахувати, що перед манікюром не можна мочити руки і робити ванночки для розпарювання – процедура проводиться виключно на сухій шкірі і займає 10-15 хвилин.

Огляд брендів

Сучасний ринок пропонує широкий вибір інноваційних пилок для усунення кутикули, але серед них є кілька брендів, які встигли здобути світову славу. Вони випускають товари і професійного, і для домашнього користування.

Shere&Nagel – перша німецька компанія, що випустила на світовий ринок «розумну» пиляння, за допомогою якої можна швидко і легко привести нігті в порядок. Інструмент має алмазне напилення на робочому полотні і гладкі торці, завдяки чому його використання є не тільки зручним, а й безпечним.

Solinberg – бюджетні пилочки, якість яких не поступається більш відомим брендам. Особливість виробів полягає в тому, що їх поверхня має алмазне микронапыление і на відміну від попереднього варіанту більш м'яко видаляє омертвілий шар клітин. Пилочки цієї фірми підійдуть для власниць чутливої шкіри. Крім того, вони мають компактні розміри, невелика вага, висока міцність і еластичність.

Mertz Manicure – ідеальний варіант для виконання складного манікюру. Бренд випускає алмазні та лазерні інструменти, які делікатно усувають кутикулу і огрубілі ділянки шкіри. Слід зазначити, що такі пилочки можна також використовувати для нігтів.

Zinger – універсальний інструмент для манікюру, так як підходить і для обпилювання кутикули, і для нігтів. Його особливість полягає в наявності тріммера, що представляє собою V-образне гостре лезо. Воно призначене для видалення ороговілої шкірки. Виріб має дві робочі поверхні з різною абразивністю, що дозволяє виконувати опил і шліфування.

Zero – лазерна кутова пилочка, бічні сторони якої також мають абразивність. За рахунок унікальної будови можна виконувати манікюр будь-якої складності і легко обробляти важкодоступні ділянки. Така пилка запобігає вростання нігтя і уповільнює регенерацію кутикули, тому повторна процедура найближчим часом не знадобиться.

Критерії вибору

Оскільки асортимент пилок для кутикули досить різноманітний, то зробити вибір зовсім непросто. Насамперед, потрібно визначитися з призначенням інструменту. Наприклад, для професійного користування необхідно вибирати міцні, довговічні інструменти з високою абразивністю, в той час як для особистого використання, підійдуть бюджетні вироби компактних розмірів з дрібним абразивом. Такий варіант особливо добре для тих, хто не має досвіду роботи з пилочкою для кутикули.

Найбільш високою якістю володіють металеві інструменти.

Вони не бояться механічних пошкоджень і служать до 10 років, але в невмілих руках можуть стати причиною травм околоногтевых валиків.

Керамічні та кришталеві пилочки є більш щадним варіантом. З їх допомогою можна більш акуратно обробити ніготь і валики. Але слід врахувати, що такі інструменти вимагають дбайливого зберігання і транспортування, так як вони є досить крихкими виробами.

Інноваційні пилки для видалення кутикули швидко завоювали популярність. Відгуки про них і серед професійних майстрів манікюру, і серед простих користувачів виключно позитивні. Всі відзначають зручність і простоту експлуатації інструменту. Іноді зустрічаються скарги на неприємні відчуття під час обпилювання кутикули, але це зазвичай пов'язано з чутливістю шкіри або неправильним використанням інструменту.

Про те, як правильно використовувати пилку для кутикули, дивіться у наступному відеоролику.