Список інструментів та матеріалів для нарощування нігтів гелем

Тим жінкам і дівчатам, хто не любить витрачати час і гроші на манікюрні салони, а вважають за краще все робити самі, буде зручніше придбати необхідні інструменти і матеріали для будь-яких робіт з нігтями, в тому числі і для їх нарощування. Тим більше що проблем з цим вже не існує — все є в продажу на вибір і ціни не «кусаються», як всього лише кілька років тому.

Необхідні інструменти

Для нарощування нігтів гелем знадобляться такі основні інструменти:

 • пристосування і предмети для видалення кутикули;
 • пилки;
 • кисті;
 • бафи;
 • пушер.

В ході процесу можуть знадобитися і інші додаткові речі:

 • катер – кусачки, що використовуються для коригування тіпсів (зменшення довжини);
 • щіточка – виріб, що має ворс з синтетичних матеріалів (їм змітається пил з нігтів при їх сопілці);
 • шабер – те ж, що і пушер, де один з кінців являє собою вид сокири.

Розглянемо докладніше лише ті інструменти, які точно знадобляться в процесі роботи.

Предмети для видалення кутикули

Видалення ороговілої або отросшей кутикули є одним з необхідних умов для створення красивого образу нігтів. На щастя, у наш час повно різних наборів для домашнього манікюру, включають в свій склад, як правило, ножиці, кусачки, щипчики і пилку. Корисним інструментом у даному випадку буде апельсинова паличка, хоча вона звичайно не входить у стандартні набори. Так званої " апельсинової паличкою (або можна використовувати пушер-лопатку) зручно відсувати від шкіри пальця кутикулу для подальшої її ліквідації.

При виборі набору або придбання предметів поштучно варто звернути увагу на заточування лез ножиць і робочої поверхні кусачок або щипців. Видалення кутикули недостатньо гострими краями може призвести до травм шкіри. У разі якщо досить гострих інструментів знайти не вдається, можна вдатися до послуг професіонала по заточенню.

Пилки

Пилки служать для коректування нігтьової поверхні та надання форми як натуральним нігтям, так і нарощеним поверхонь. Головною відмітною якістю пилок є рівень шорсткості (жорсткості): чим менший рівень, тим жорсткіше поверхню пилки і, відповідно, тим більш грубо вона пиляє. Зазвичай для своїх нігтів застосовується пилка з шорсткістю 180х240 грит, а для штучних – 100х100 грит. Але це залежить і від стану нігтів, тобто показник може змінюватися в ту або іншу сторону.

Для підпилювання натуральних нігтів краще брати пилки з кераміки або скла, для нарощених – металеві. Якщо звернути увагу на форму, то зручніше застосовувати в роботі пилки у вигляді овалів для коригування вільного краю, форму бумеранга для обробки нігтьової області в зоні кутикули і форму прямокутника для затирання поверхні нігтя.

Кисті

Вони є незамінними помічниками як при нанесенні основного покриття гелем на пластини нігтів, так і при декоруванні, створення малюнків, візерунків на нігтях. Краще вибирати кисті з більш жорстким ворсом з штучного матеріалу (дві штуки з прямими краями і дві — з звуженими хвостиками).

Бафи

Бафом називають пилку, має квадратний перетин і менший рівень шорсткості, ніж у звичайних пилок. Внутрішня частина бафа являє собою поролон, а зовнішня – покриття з наждачного матеріалу. Більш зручний в роботі той баф, у якого кожна сторона відрізняється від трьох інших своєю жорсткістю.

Пушер

Пушер є двосторонньою металевою паличкою, призначеної для підготовки нігтьових пластин до нанесення на них базового гелю — ця сторона нагадує невеликий ніж — і для акуратного відсунення кутикули — у вигляді невеликої лопатки — з подальшим її видаленням. Його поверхня між кінчиками виконана рельєфно для зручного утримання інструменту.

Список матеріалів

Для домашнього нарощування нігтів будуть потрібні:

 • форми і клей;
 • гель-лак (основа покриття і кольоровий гель);
 • праймер;
 • фінішне покриття (топ).

Покрити вдома нігті гелем допоможуть і додаткові кошти, які ми також розглянемо в цій статті.

Форми і клей

Форми для нігтів можуть бути у вигляді паперових рулонів (одноразові, «нижні»), пластмасових («верхні») і металевих (багаторазові) шаблонів. Для кожного нігтя необхідно підбирати свою форму.

Верхніми і нижніми форми називають за типом кріплення до нігтям: паперові форми закріплюються під натуральним нігтем і зверху наноситься гель, а пластмасові форми необхідно наповнити гелем і після цього закріпити їх поверх нігтьової поверхні.

Гель

Гель являє собою в'язка речовина, застигле під впливом ультрафіолетових променів. З його допомогою можна створити або відкоригувати форму нігтя і покриття буде виглядати максимально природно.

  Гелі для процедури нарощування поділяють на одно-, дво - і трифазні. Для використання будинку кращим варіантом є однофазний гель зважаючи на його економічності та простоти застосування. Такий гель виступає відразу базовим покриттям, моделюючим і закріплює засобом (топ) одночасно.

   Двофазні гелі відрізняються відсутністю у складі базового покриття. Функції корекції та захисту нігтів такі гелі не виконують. При придбанні даного варіанту потрібно подбати і про придбання так званої бази.

   Трифазні гелі включають в себе кожен компонент (база, моделюючий гель і топ) окремо. Порядок нанесення коштів на нігтьові пластини наступний:

   1. базове покриття (база);
   2. моделюючий гель (кольоровий гель-лак);
   3. фінішне покриття (топ).

   Розглянемо основні компоненти складу гель-лаків.

   • Фотоініціатор. Завдяки цьому компоненту гель поглинає ультрафіолетові промені.
   • Плівкоутворювач. Цей компонент дозволяє гель-лаку застигати при поглинанні ультрафіолетових променів.
   • Пігменти. Свого роду барвники, які додають колір гель-лаку, але не перешкоджають при цьому поглинання ультрафіолетових променів.
   • Активні розчинники. Забезпечують зчеплення гелю з нігтьової пластиною і надають йому в'язкість.
   • Наповнювачі та добавки. Маються на увазі різноманітні блискітки, добавки для пластичності і так далі.

    У складі гель-лаку можуть бути наступні речовини.

    • Рицинова олія. Відомо і під іншою назвою – рициниол. Лаки з даним компонентом нігті захищають від шкідливих хімікатів. Олія живить вітамінами нігтьові пластини, ніж живить їх і надає природну м'якість.
    • Протеїни. Корисні речовини, наявність яких можна визначити практичним шляхом при знятті нігтьового покриття. Якщо гель-лаку був протеїн, то нігті навіть після видалення покриття будуть гладкими.
    • Нітроцелюлоза. Цей компонент надає гель-лаку стійкість, глянсовий блиск, пружність.
    • Ацетати (бутил та етил). Надають в'язкість гелю, не накопичуючись в організмі людини (не мають здатності проникати під нігтьову пластину). Бутил та етил ацетат не мають різких запахів, як формальдегід або, приміром, толуол.
    • Кераміди. Речовини, використання яких сприяє зростанню нігтів.

     У складі гель-лаків можуть бути і шкідливі компоненти. Також перерахуємо їх.

     1. Толуол. Речовина надає міцність і еластичність гель-лаку, але може проникати через ніготь і викликати відчуття печіння, свербіж. У разі якщо толуол проникне в кров людини, це може позначитися на його здоров'ї. Різкий запах є одним з ознак речовини. У великих дозах або при частому використанні викликає алергічні реакції, ураження слизових оболонок очей і дихальних шляхів.
     2. Формальдегід. Речовина робить гель-лак дуже еластичним і міцним. При частому використанні руйнує природну силу нігтів, у зв'язку з чим нігті починають ламатися, кришитися, шаруватися і жовтіти. Даний компонент може викликати онкологічні захворювання.
     3. Дибутилфталат. Компонент використовується для збільшення стійкості покриття (тримається від тижня і більше). Крім того, як і попередні компоненти, негативно впливає на роботу організму, може призвести до порушення роботи органів і до гормонального збою. Має сильний вплив на якість нігтів в негативну сторону.

     Праймер

     Праймер необхідний для поліпшення ефекту зчеплення нігтьової пластиною з гелем та запобігання утворення різних бульбашок і нерівностей.

     Праймери бувають двох видів:

     1. ультрабонд, є бескислотным праймером;
     2. нейл-викл (бонд) – праймер з вмістом кислоти.

     При застосуванні кислотного праймера відбувається процес розкриття пластинок нігтя, за рахунок чого відбувається краще скріплення бази з нігтьової пластиною. До складу кислотного праймера входить метакрилова кислота.

     Ультрабонд більш кращий для домашнього нарощування нігтьових пластин і підходить для крихких нігтів. Він також покращує зчеплення бази з нігтьової поверхнею, але коштує приблизно наполовину вище свого кислотного аналога.

     Топ

     Топом називається фінішне покриття, що використовується після нанесення бази і моделює шару. Топ служить для зміцнення нігтя, додання йому гладкості і блиску.

      Додаткові кошти для покриття

      До додаткових засобів можна віднести:

      • Знежирювачах (клинсер). Знежирювачах служить для усунення липкості з нігтьових поверхонь під час роботи на всіх етапах: до нанесення базового шару, після застигання бази, що моделює шару, фінішного покриття. В домашніх умовах його можна сміливо замінити на серветки з медичним спиртом. Виробники ж пропонують більш дешеві, але й більш дорогі засоби без вмісту ацетону.
      • Тіпси. Вироби з міцного пластику, дозволяють легко змоделювати необхідну форму нігтів. Тіпси легко подпиливаются, але щоб зламати їх, потрібно докласти чималих зусиль. Дані кошти мають три частини: контактний край (приклеюється до натуральної нігтьової пластини), нарощена довжина (вона товщі контактного краю), а також стоп-лінія, яка знаходиться між двома попередніми частинами. Для більш натурального вигляду тіпси бувають не тільки різної форми, але і довжини: з вузької пластиною, плоскі, з широкою пластиною, опуклі, трамплинообразные.
      • Серветки без ворсу. Являють собою рулони, від яких відрізається частина необхідної довжини. Нігтьові пластини обробляються серветками як в сухому вигляді, так і змоченими в розчині (наприклад, в обезжиривателе).
      • Масло для кутикули. За допомогою масла оброблена кутикула стає м'якою, що запобігає засиханню і поява на ній тріщин.

      Яка лампа потрібна для сушіння?

      Без впливу ультрафіолетових променів гель-лак не застигне. В цьому випадку потрібно ультрафіолетова лампа, яких зараз на прилавках величезна різноманітність. Час застигання гелю залежить від потужності лампи, товщини нанесеного шару гелю та його консистенції.

      Лампи поділяються на дві категорії:

      • Побутові. З показниками потужності до 36 Ватт.
      • Професійні. Від 36 Ватів і вище.

      Для домашнього використання можна придбати лампу потужністю 24 Вт, але найкращим варіантом буде – 36. Варто звернути увагу на наявність таймера, який суттєво полегшує процес нарощування нігтів через відсутність необхідності стежити за часом перебування нігтів в лампі.

      Чим більше функцій виконує ультрафіолетова лампа, тим дорожче вона коштує. При цьому не варто купувати новомодні лампи для дому (вентилятор, сенсорний монітор і, наприклад, висувне дно вам не знадобляться).

      Крім потужності, слід звернути увагу на наявність сертифікату якості, вага лампи і матеріал, з якого вона виготовлена (крихкі матеріали можуть пошкодитись або зовсім прийти в непридатність при падінні).

      Рейтинг гелів

      Серед безлічі гель-лаків для нарощування у наш час можна виділити продукцію деяких зарекомендували себе виробників.

      • IBD.
      • Soak off від IBD.
      • Balance Basic Clear Gel.
      • Nubar.
      • Madelon.
      • CNI.
      • Sagitta.
      • Nogtika.
      • Irisk Professional
      • Formula Profi.
      • Alex Beauty Concept.

      У списку представлені виробники гель-лаків, якості яких сучасні майстри віддають свою перевагу. Кожна лінійка гель-лаків відрізняється консистенцією, колірною палітрою і іншими якостями, які майстер вибирає під власні запити.

      При покупці декількох гелів потрібно вибирати продукцію одного виробника. Зверніть увагу на те, що гель повинен бути пластичним по консистенції (не дуже густим, але й не надто рідким) і не мати яскраво виражених запахів.

      Базове покриття повинне бути прозорим, не мати запаху і бути, скоріше, рідким по консистенції, ніж густим, так як його шар повинен бути тонким.

      Гель для нарощування теж краще вибирати прозорий (існують також напівпрозорі «вітражні» гелі для дизайну). Цей гель-лак має відрізнятися саморазравниванием на нігтьовій пластині.

      Не так давно на прилавках з'явився гель-жуйка. Речовина схоже на пластилін, відрізняється рожевим кольором. При роботі з ним сушіння можливе без ультрафіолетової лампи.

      Фінішне покриття, як і базове, повинно бути рідким і прозорим, без запаху.

      Більше про інструменти і матеріали для нарощування нігтів гелем ви дізнаєтесь з відео нижче.