Поради щодо вибору та використання автоклава для манікюрних інструментів

Кожен поважаючий себе майстер манікюру повинен мати всі необхідні інструменти, в тому числі і автоклав. Однак, не багато знають, як вибрати даний агрегат і як його правильно використовувати.

Для чого потрібен?

Манікюрний автоклав призначений для повної дезінфекції та знезараження манікюрних пристосувань.

За допомогою високої температури досягається повне знищення шкідливих бактерій і інших небезпечних речовин.

В цілому автоклав поділяють на три основних види.

 1. Кульковий стерилізатор. Зручний прилад з глибокої ємністю, в яку засипають пісок. Сам апарат невеликий, завдяки чому його зручно переносити, та й багато місця він не займає.
 2. Ультрафіолетовий. Ненадійний апарат, так як ультрафіолетове опромінення не здатне вбити багато небезпечні мікроорганізми. Якщо вже і обробляти в такій машині інструменти, то в якості вторинної обробки.
 3. Ультразвуковий. Вважається найбезпечнішим інструментом, так як використовується спеціальний розчин, проникаючий у всі затишні куточки стерілізуемих інструментів.

  Застосовувати прилад можна для обробки наступних предметів:

  • медичні пристосування;
  • хірургічні інструменти;
  • манікюрні інструменти;
  • стоматологічні прилади;
  • різні контейнери та інші ємності;
  • інструменти для різного роду операцій.

  Сам автоклав представляє із себе закриту металеву коробку, в якій відбувається обробка інструментів при вкрай високій температурі, а саме при 1000-1500 градусах. Як правило, даний апарат виготовляється з міцного металу, що робить його надійним та довговічним. В залежності від фірми, автоклав може бути портативним.

  Як вибрати?

  Щоб вибрати необхідний прилад, насамперед слід зрозуміти – а для чого він потрібен. Визначивши всі бажані функції автоклава, вибрати його буде набагато легше.

  Якщо робота з манікюру буде проводитися у великих салонах, то прилад повинен мати більшу камеру. Якщо ж роботи проводяться вдома, то обсяги приладу тут не важливі.

  Перед тим як купити товар, необхідно проконсультуватися з продавцем, дізнавшись, де можна встановлювати даний прилад, яка оптимальна температура. Важливо також враховувати й те, що всі інструменти в камері повинні укладатися дуже тонким шаром. Існують «розумні» машини, що мають автоматичні пристрої. Як правило, вони самі встановлюють оптимальну температуру і самі закінчують процес стерилізації. Однак неважко здогадатися, що ціна такого товару буде значно вище за інших.

  Найбільшою популярністю користуються наступні прилади:

  • IRISK Professional ABC;
  • Germix;
  • Jessnail JN9007.

  Інструкція по обробці манікюрних пристосувань

  Для правильної обробки необхідно знати наступні правила.

  1. Перед тим як почати стерилізацію приладів, необхідно підготувати для цього їх слід замочити в спеціальному дезінфікуючому розчині протягом 1-2 годин.
  2. Після здійснення обеззараживающей процедури слід провести очищення інструментів від шкіри, нігтів та інших частинок, що заважають роботі. Робити це треба за допомогою маленької щітки. Після того як інструменти були очищені від шкіри і нігтів, їх слід гарненько промити під проточною холодною водою.
  3. Тепер всі прилади потрібно ретельно висушити за допомогою паперового рушника, тепер вони готові до стерилізації в автоклаві.
  4. Отже, очистивши манікюрні приладдя від зайвого, можна приступати безпосередньо до роботи з автоклавом. Всі інструменти потрібно зібрати і помістити в ємність апарату і встановити прийнятну для приладів температуру. Обробка повинна тривати не менше однієї години, тільки тоді можна бути впевненими в тому, що всі мікроби були знищені.

    Не можна також забувати і про правила безпеки при роботі з такою машиною.

    1. Найважливіше, що слід пам'ятати при роботі з будь-якою технікою слід читати інструкцію, призначену для неї.
    2. Щоб уникнути перегріву встановлювати прилад потрібно в безпечному місці, яке зазвичай вказують в інструкції.
    3. Не можна забувати про те, що після обробки інструменти дуже гарячі, тому брати їх голими руками ні в якому разі не можна. Однак існують такі автоклави, в яких присутній автоматичне охолодження, що робить роботу більш легкою.
    4. Ні в якому разі не можна намагатися полагодити прилад самостійно в разі його поломки і несправності.
    5. В цілому важливо дотримувати всі правила експлуатації та регулярно стежити за станом приладу.

    Детальніше про процес стерилізації манікюрних інструментів в автоклаві ви дізнаєтесь з відео нижче.