Як зняти нарощені нігті в домашніх умовах?

У бажанні вдосконалити свій образ, більшість представниць прекрасної статі активно використовують сучасні штучні матеріали. Особливо це стосується манікюру і таких популярних методик, як нарощування нігтів акрилом, гелем або шелаком. Однак, перш ніж випробувати дані техніки на собі, слід розібратися, яким чином, при необхідності, можна самостійно видалити вибраний матеріал з нігтьової пластини з мінімальним збитком для неї.

Необхідний інвентар і матеріали

Щоб правильно видалити нарощений матеріал з нігтьової пластини, ще до виконання манікюру слід вивчити питання зняття використовуваних засобів в домашніх умовах. Дуже часто під час безперервного використання гелю або акрилу натуральна нігтьова пластина виснажується, стає дуже крихкою і ламкою. Тому прибрати матеріал без серйозних наслідків буде набагато важливіше для краси нігтів і поліпшення їх стану, оскільки, як показує практика, саме необережне видалення призводить до більш серйозних пошкоджень, ніж використання штучних засобів для моделювання форми і довжини манікюру.

Безумовно, правильне зняття без шкоди може провести фахівець в салоні, проте, не завжди є можливість скористатися його послугами, що вимагає від власниць гелевих або акрилових нігтів розуміння, як зняти нарощені нігті в домашніх умовах. Такий варіант можливий лише при наявності визначеного переліку інструментів і знань всього алгоритму проведення маніпуляцій з матеріалом.

За рахунок того, що сьогодні активно використовується шелак, гель і акрил – склади, які мають різний склад і характеристики — варіантів, як прибрати їх удома теж буде кілька. Крім цього, щоб знімати матеріал або видалити лак потрібно різний набір допоміжних інструментів, основний перелік яких для кожного засобу буде розглянуто окремо.

Зняття шелаку відбувається за допомогою наступного робочого інвентарю:

 • ватяні диски;
 • спеціальний засіб для видалення гель-лаку з нігтьової пластини або ацетон;
 • фольга або професійні ковпачки з силікону;
 • пилка;
 • апельсинові палички.
Ватні диски
Ср-во для видалення гель-лаку
Професійні ковпачки
Пилка
Апельсинова паличка

  Правильно і швидко зняти гель з нігтів допоможе такий набір:

  • щипчики або інший інструмент для зрізання довгою тіпси;
  • щіточка для видалення залишків матеріалу і пилу;
  • набір пилок з різним ступенем абразивності;
  • ватні диски і рідина для зняття лаку на базі ацетону;
  • манікюрний баф.
   Щипчики
   Щіточка
   Пилочки
   Ватні диски і рідина
   манікюрний баф

   Якщо нарощування проводилося акрилом, то для роботи необхідні такі матеріали:

   • типсорез;
   • баф і пилочки для спилювання акрилу;
   • фольга;
   • ватяні диски;
   • апельсинова паличка;
   • склад для зняття акрилу або ж ацетоносодержащая рідина.
   Типсорез
   Фольга
   Баф

   Підготовка до процесу

   Незалежно від техніки виконання манікюру, а також типу використовуваних матеріалів, видалення складів з нігтьової пластини вимагає проведення ряду підготовчих заходів, що стосуються нігтів і шкіри рук. У першу чергу варто підкоригувати довжину самого нігтя, зрізавши відросла частина. Підрізати ніготь потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити саму пластину, крім того, занадто поспішні дії зможуть послужити причиною травм, отриманих від контакту з гострою типсой штучного нігтя.

   Правильніше буде мати під рукою професійний типсорез, який призначений для роботи з таким міцним матеріалом, як акрил або гель.

   Однак, при правильному зверненні, зняти частину матеріалу без праці можна стандартними ножицями для манікюру або ж кусачками.

   Після проведення укорочення довжини, слід подбати про шкіру рук і кутикули на кожному пальці. Для цих цілей, перед тим як проводити видалення з нігтів гель-лаку, потрібно обробити дані області жирним кремом або вазеліном. Важливо використовувати такий склад, який забезпечить травмонебезпечних ділянках під час роботи надійний захист від впливу різних хімічних засобів механічного контакту з інструментом, що спричинить за собою пересушування епідермісу.

   Основні правила зняття

   Для професійного або ж домашнього видалення нарощених нігтів існують базові правила виконання завдання.

   На основі гелю

   На відміну від акрилового матеріалу, гелеві тіпси буде складніше видалити з нігтя. Головною причиною цього є специфіка самого матеріалу, адже гель досить шкарпетки і міцний склад, тому його неможливо розчинити в чому-небудь або сколоти. Самостійне зняття типс вимагає не тільки деяких зусиль, але й часу. Основна робота буде стосуватися використання пилочки, а оскільки сам процес виявиться досить брудним, варто завчасно подбати про захист очей і дихальних шляхів. Тому робота повинна виконуватися в масці та окулярах.

   Технологія роботи.

   • У першу чергу потрібно зайнятися верхнім шаром, якщо довжина нігтя вже була попередньо знята. Щоб не було боляче пальцях, які будуть тримати інструмент, рекомендується надіти на них напальчник або обклеїти тимчасово пластиром. Виконуючи зняття матеріалу, слід регулярно видаляти з пластини пил, щоб візуально визначити, на якому етапі знаходиться робота: для цього варто скористатися щіткою, а також ацетоном.
   • Після того як матеріал буде повністю видалений, слід провести поліровку пластини бафом, відсунути кутикулу за допомогою палички, а також нанести на пальці зволожуючий засіб.

   Деякі фахівці рекомендують залишати невеликий шар гелю на нігтьовій пластині, щоб додатково зміцнити її, однак, це не є обов'язковим.

   На основі акрилу

   Акрил є досить популярним матеріалом для нарощування нігтів. Для його видалення одного набору пилочок буде недостатньо. Як правило, ефективність процедури зняття багаторазово збільшиться, якщо використовувати спеціальний склад, який здатний розчинити матеріал. Якщо такого засобу в наявності немає, можна вдатися до використання звичної рідини для зняття лаку, але продукція в обов'язковому порядку повинна містити ацетон, в іншому випадку засіб виявиться марним.

   Зняття акрилу вимагає виконання наступних дій.

   • Спочатку потрібно самостійно зробити з харчової фольги невеликі пластинки, їх розмір повинен відповідати фаланзі пальця з нарощеним нігтем. Крім фольги, знадобляться ватні диски в кількості 10 штук. Даний матеріал стане в нагоді після роботи з пилкою.
   • Грубою абразивною стороною пилочки слід знімати шар акрилу. Як правило, верхній шар найміцніший, тому для його видалення може знадобитися багато сил і терпіння. Але верхній склад повинен бути знятий з нігтьової пластини повністю.
   • Після того як завдання по видаленню буде виконана, потрібно зволожити диски ацетоном або іншим відповідним засобом і вкрити ними весь ніготь, після чого обернути відрізу з фольги. Покривний шар з фольги допоможе затримати зникаючи речовини, які відповідають за розчинення акрилу. В такому стані нігті слід потримати близько півгодини.
   • По закінченні часу акрил змінить свою консистенцію і стане желеподібним. Речовина в такому вигляді видалити з нігтя не складе праці, проте, в ході виконання цієї процедури дуже важливо діяти оперативно, щоб матеріал знову не став твердим.
   • Після контакту з вищепереліченими речовинами і остаточного видалення акрилу, необхідно ретельно вимити руки з милом, а також в обов'язковому порядку нанести на нігтьову пластину і шкіру пом'якшувальну і живильний засіб.

   На основі шелаку

   Шелак найзручніше видаляти з кожної руки окремо. Процедура зняття матеріалу вимагає виконання наступних кроків.

   • Звичайні ватні диски можна використовувати цілком або ж розділити навпіл. Кожен диск потрібно змочити в рідині для зняття лаку, після чого розмістити на нігтьовій пластині і укрити фольгою, як у випадку з акрилом. Тримати засіб на нігтях необхідно 20-30 хвилин.
   • Після контакту із засобом шелак можна буде зняти з пальця апельсиновою паличкою.
   • Найчастіше, після видалення гель-лаку з нігтя, його поверхня стане нерівною і горбистою. Тому пластині знадобиться додаткова шліфування. Для цих цілей варто скористатися манікюрним бафом.

   Ще одним способом, як позбавитися від гелевого покриття без фольги, є застосування водяній лазні. Для такого методу потрібно взяти дві невеликі пластикові ємності: в одну потрібно буде налити гарячу воду, а в другу — влити вміст ампули із засобом для видалення лаку на базі ацетону. Важливо щоб ємність з водою була більшого діаметру, для того, щоб в неї помістилася миска з ацетоном.

   Слід дочекатися поки ацетон нагріється, після чого потримати в складі нігті близько 15 хвилин. Коли матеріал почне відходити від нігтьової пластини, його можна обережно від'єднати від нігтя пальцями або паличкою.

   Подальший догляд

   Незважаючи на принципові відмінності використовуваних матеріалів для манікюру, а також проведення різних методів їх видалення, можна виділити ряд комплексних заходів, які дозволять зміцнити і підтримати нігтьову пластину і шкіру рук після зняття складів і використання різних механічних і хімічних засобів впливу на нігті.

   • Важливо підживити епідерміс, тому використання зволожуючих кремів або олій є обов'язковим. В якості дієвого засобу може виступити зволожуюча ванночка для нігтів на основі підігрітого оливкової і кокосового масла. Можна втирати масажними рухами в шкіру і нігті рослинна олія, рицинова або мигдальне масло.
   • Після використання зволожуючих засобів рекомендується озброїтися невеликим відрізу натуральної замші, яким слід відполірувати нігтьову пластину. Такий спосіб допоможе надати нігтям більш здоровий вигляд і блиск, крім того, подібний «масаж» є профілактичним засобом від ламкості і розшаровування нігтів.
   • Як відновлюють ванночок також може виступити косметичний парафін. Його розігрівають, після чого витримують в цьому складі нігті. Щоб засіб вбралося, після процедури рекомендується надіти на руки рукавиці або обгорнути пальці на деякий час целофаном.
   • В домашніх умовах можна приготувати корисні маски для нігтів і кутикули. Вони можуть складатися з морської солі і лимонного соку або обліпихової олії та композиції з інших эфиролей.
   • В якості дієвих заходів для відновлення нігтів після зняття нарощеного матеріалу, варто щодня виконувати круговий масаж верхньої фаланги пальців, додатково використовуючи крем або вазелін.
   • Як зміцнювальний засіб для занадто деформованих нігтів варто використовувати біогель, який виступає в якості захисного запечатывающего шару, якими покривається ніготь.

   Поради майстрів

   Серед великої кількості рекомендацій фахівців манікюрної справи можна виділити ряд основних моментів, що стосуються зняття з нігтів нарощеного матеріалу.

   • Велика частина майстрів не рекомендує носити штучний матеріал довше трьох тижнів, оскільки склади будуть перешкоджати природному росту нігтьової пластини.
   • Для максимально швидкого видалення гель-лаку перед використанням ацетону або інших засобів правильніше буде зняти його верхній шар. Така маніпуляція дасть можливість размягчающему складу проникнути глибше в матеріал, що полегшить відходження гель-лаку від поверхні.
   • Замість ватяних дисків для роботи, набагато зручніше використовувати ватяні кульки, які більше підходять за розміром, крім того, вони в рази повільніше висихають.
   • Менш агресивні склади з більшість?м вмістом корисних складових і меншою кількістю ацетону тільки розтягнутий у часі процес зняття штучних покриттів. А для акрилу вони можуть бути абсолютно неефективними, що спричинить за собою ще більшу механічний вплив на ніготь абразивної поверхні від пилки, яка здатна завдати більшої шкоди пластині і пальця.

   Як зняти нарощені нігті в домашніх умовах, дивіться у відео нижче.